Ankara Life Dergisi

AL-PROF Alüminyum

Çağdaş, Global ve Teknolojik Yapısıyla AL-PROF Alüminyum

Alüminyum sektörünün öncü firmalarından Al-Prof; yenilikçi, profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışıyla başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Merak ettiğimiz sorularımızı yanıtlayan Al-Prof ailesi ile gerçekleştirdiğimiz röportajımız sizlerle.

Alprof Alüminyum ailesi olarak ne zamandır faaliyetlerinizi sürdürüyorsunuz? Sektörünüz ve şirketinizle ilgili genel bir bilgi alabilir miyiz?
2006 yılında Ankara’da kurularak alüminyum ekstrüzyon profil imalatına başlayan firmamız bugün bünyesinde bulundurduğu 2200 ust ,10.000 ton/ yıl kapasiteli Extrüzyon Presi, 8000 ton/yıl kapasiteli Eloksal Kaplama tesisi ile 6000 ton/yıl kapasiteli tünel sistem elektrostatik toz boya hattı ile; faaliyet göstermektedir. Kurulduğu günden itibaren sektöründe öncü olmayı hedeflemiş, kaliteyi, güveni ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan, daha iyi ve kaliteli ürünlere ulaşmayı kendine görev edinmiş bu hedeflerini daha da ileri götürmeyi, istihdamı artırmayı ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlayan firmamız, fabrikamızı bütünleşik bir yapıya kavuşturmak için tüm teknolojik altyapısını oluşturmaktadır.

Peki hangi alanlar üzerine çalışmalar gerçekleştirmektesiniz?
Firmamız Türkiye’nin sayılı trasformatör firmaları başta olmak üzere elektrik, otomotiv, makina, cam, balkon, mobilya, asansör, aydınlatma gibi alüminyum profillerinin kullanıldığı tüm sektörlerde müşteri memnuniyeti ve isteği esas alınarak gerek kendi profillerimiz gerekse müşterilerimizin özel profilleri için gerekli arge çalışmaları titizlikle yapmaktadır.

Alüminyum sektörünün son dönemlerde seyri nasıl ilerliyor? Kısa bir değerlendirme alabilir miyiz?
Alüminyum kolay ve esnek şekillendirilebilme, hafiflik, dayanıklılık, atmosfer şartlarına direnç, iletkenlik, renklendirilebilirlik, %100 ve sonsuz kez geri dönüşebilirlik özelliği nedeni ile geniş üretim proseslerine uygun çözümler üreterek tüm endüstriyel üretimlerde değişik form ve alaşımları ile yükselen oranlarda yer buluyor. Rakipsiz özellikleri ile gelişmiş endüstriler, ileri teknoloji yatırımları ve birçok farklı üretim için stratejik malzeme olmasını devam ettiriyor.

Alprof Alüminyum’un önümüzdeki dönemde hedefleri nelerdir?
Daha çok çalışarak AL-PROF ALüminyum‘u sektörde söz sahibi bir firma olarak ihracatımızı artırmak, ürün çeşitliliğimizi kaliteden ödün vermeden daha yukarılara çıkarmak, yurt içi ve yurt dışı pazar payını artırarak doğru ve emin adımlarla yürümek, dünya çapında bir firma haline getirmek; çağın gereksinimlerine ayak uydurarak hizmet kalitesini bu doğrultuda artırmak ve ülkemizin önde gelen alüminyum üreticilerinden biri yapmaktır.

Yorumlar

0 yorumlar