Ankara Life Dergisi

Alerjiler Tedavi Edilebilir

Alerjiler, birçok kişide görülebilen ve bazen nedeni tespit edilemeyen hastalıklardan biri. Alerjilerin çeşitleri olduğu gibi tedavileri de farklılıklar gösterebiliyor. Bu konuda Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Uzman Dr. Ebru Akçakanat, alerji tedavisinde kullandığı Vega Test ile alerjinin tespitinin kolay olduğunu ve çözümün hemen bulunabileceğini söylüyor. Bilinen standart Batı tıp yöntemleri ile yapılan tedavilerde cevap alınamayan durumların da olduğunu belirten Akçakanat, kişilerin ilaçlara mahkum olduğu hastalıklarda tamamlayıcı tıp yöntemlerinden Rezonans tedavi yönteminin oldukça etkili olduğunun da altını çiziyor. Akçakanat ile alerji ve tedavisi hakkında konuştuk…

Alerji tedavisinde nasıl bir yol izliyorsunuz?
Tedavide önce vücudun neye karşı alerjisi olduğunu test ediyoruz. Testi VEGA TEST aracılığı ile yapıyoruz. Vega Test, Alman patentli tam bir vücut analiz cihazı. Elektro akupunktur mekanizması ile çalışıyor. 2 dakika içinde tamamen otomatik enerji taraması yaparak kişinin genel enerji durumuna hızlıca bakabiliyoruz.

Test nasıl yapılıyor?
Çocuk hastalar, genel durumu iyi olmayan kişiler, hiperaktivitesi olanlar, kanser hastaları ve uzaktaki hastalarımızda parmak ucu kan örneğinden bakıyoruz. Diğer hastalarımızda birebir kişi ile bakılmakta. Tam bir test ise yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Nelere bakabiliyorsunuz?
Bakteriler, mantarlar, çevresel etkenler, polen, ev tozları, hayvansal etkenler (kedi, köpek tüyü), yiyecek alerjileri, gıda intoleransı, bağışıklık sistemimizin durumu, ağır metal testi, ilaçlar, kimyasal ajanlar, tam vücut enerji taraması, hastalık risklerimiz, stres düzeyimiz, organların genel durumu, vitamin-mineral-enzim-hormon eksikliğimiz olup olmadığı gibi 5000 parametreye bakabiliyoruz.

Bu yaptığınız testin diğer alerji testlerinden farkı ne?
Diğer tüm alerji testlerinden sayı olarak çok fazla parametre olması en temel farkı. Ayrıca çok daha az maliyetle, hücresel düzeyde tarama şansımız var.

Tedaviyi nasıl uyguluyorsunuz?
Kliniğimizde 3 farklı cihazla Rezonans tedavileri yapıyoruz. Bir cihaz ile detoks, ağır metal temizliği, Candidiazis tedavisi yapmaktayız. Diğer cihazımız PEMF sistemi dediğimiz; kişinin nabzından vücudu tarayarak tüm vücudu dengeleme, bağışıklığı güçlendirme, enerji temizliği, enfeksiyon etkenlerinin frekansının silinmesi, stres tedavisi, ruhsal dengeleme yapmakta.

Tedavi süreci nasıl?
Her seans yaklaşık yarım saat ile bir saat arasında sürüyor. Kişi rahat bir koltukta oturarak ya da uzanarak tedavi alıyor. Ağrılı değil. Aksine kişilerde rahatlamayı sağlıyor.

Tedavinin yan etkisi var mı?
Tamamen yan etkisiz, güvenli, vücudu dengeleyen bir yöntem. Sadece hamile ve kalp pili olan kişileri tedaviye almıyoruz. Tüm yaş grupları için uygundur.

Tedavi sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler var mı?
Özellikle bol su içmek ve kişiye verilen diyete uymak yeterli oluyor.

Rezonans tedavilerini başka hangi hastalıklarda kullanıyorsunuz?
Sigara, alkol, madde, şeker, karbonhidrat bağımlılığı gibi tüm bağımlılıklarda, obezite tedavisi, depresyon, fibromiyalji gibi tüm ağrılı rahatsızlıklarda hastalarımızda yüz güldürücü sonuçlar alıyoruz.

Özellikle tüm hastalıklarda kişinin psikolojik faktörleri ve ruhsal enerji yüklerini tedaviyi etkilediğini görüyorum. Bu yüzden ihtiyacı olan hastalarımda ruhsal destek terapilerini de mutlaka tedaviye ekliyorum.

Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT

Yorumlar

0 yorumlar