Ankara Life Dergisi

Ali Fatma Mirzaoğlu

Benim için işin kötüsü olmaz insanın kötüsü olur bakış açısı ile iş hayatıma devam etmekteyim.

Güvenlik insanlığın varoluşundan beri en temel ihtiyacımız. Günümüzde, maddi ve manevi zararla karşılaşmak istemeyen herkes güvenlik sistemlerini temin etmekte. Sektörde uzun yıllar deneyime sahip Mirzaoğlu Güvenlik Teknolojileri LTD ŞTİ kurucusu Ali Mirzaoğlu ile sektöre dair sohbet ettik.

Ali Mirzaoğlu kimdir? Hikayeniz nasıl başladı?

1979 Kayseri Bünyan doğumluyum. Öğrenim hayatını Kayseri’de tamamladım. Aynı zamanda evli ve 2 çocuk babasıyım. 24 senedir aktif satış hayatında kurumsal firmaların bünyesinde işin mutfağında yer almaktayım. Sorumlu olduğum her departmanda fark yarattım ve bu sektörde kendini bir marka haline getirecek işlere imza attım. Benim için işin kötüsü olmaz insanın kötüsü olur bakış açısı ile iş hayatıma devam etmekteyim. 2014 senesinden bu yana kendi firmam olan MİRZAOĞLU GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ LTD ŞTİ ile aktif bir şekilde iş hayatıma devam etmekteyim.

Mirzaoğlu güvenlik teknolojileri hangi alanda faaliyet göstermektedir?

Türkiye’nin %98 marka bilinirliliğine sahip olan Kale Endüstri Holding Elektronik Güvenlik sistemleri tarafında orta anadolu ve Ankara bölge distribütörlüğünü il günkü heyecan ile ve Kale Endüstri holding disiplini ile yönetmektedir.

Mirzaoğlu güvenlik teknolojilerinin sunmuş olduğu hizmetler nelerdir?

Kale Endüstri holding elektronik güvenlik sistemleri adı altında geçen alarm ve kamera hizmetleri ile müşterilerimize 5 korumalı bir güvenlik paketi hizmeti sunmaktayız. Alarm sistemlerinde standart olarak aklımıza gelen ilk şey hırsızlık olaylarına karşı korumak standart hizmetlerde kapı ve pencerelerde bulunan sensörler yardımı ile izinsiz girişleri engellemek bulunuyor. Bunun yanında bu sistemler geliştirilerek karşılaşılabilecek acil durumlarda panik ihbar butonları,yangın durumları, su baskını olabilecek durumlarda  veya cam kırılma olaylarına karşı çeşitli sensörler sisteme adepte edilebiliyor. Yangın durumlarına karşı sensörler çeşitlendirilebilir gaz kaçağı ,ısı dedektörleri  ve duman dedektörleri ile tam kapsamlı güvenlik önlemleri alınabilir. İnsanın var oluşundan bu yana güvenlik temel ihtiyaçtır. Bu kapsamda 80 yıllık bir tecrübe ile Kale Alarm markası sektöre hizmet vermektedir .  Bu anlamda her türlü proje işine Kale markamız ile cevap vermekteyiz ve sektörün üst üste en itibarlı markası ödülüne yine Kale Alarm sahiptir. Sabit fiyat ve TL bazlı ödeme kolaylığı ile evlerimizde iş yerlerimizde fabrika ve depolarımızda tam kapsamlı güvenlik hizmetleri sunulmaktadır.

Birlikte çalıştığınız ekibinizde dikkat ettiğiniz unsurlar nelerdir?

 Her şeyden önce biz bir aileyiz ve bu bakış açısı ile bakıyorum çünkü günümüzün büyük bir kısmını birlikte gerek sahada gerek ofiste birlikte geçiriyoruz. Burada dikkat ettiğimiz en büyük kriter; bir karakter iki performans. Performans geliştirilebilir eksikler hatalar düzeltilebilir fakat konu karakter ise kesinllikle çalışmayız.

 İş hayatında Ali Mirzaoğlu nasıl biridir, vizyonunuzdan bahseder misiniz?

Bazı insanlara yıldızları işaret edersiniz bazıları sadece parmağınızın ucuna bakar. İstihdam sağlamak için nitelikli iş gücüne ihtiyaç duyuyoruz üzülerek belirtmem gerekiyor ki günümüz gençlerinde benim gözümdeki enerji  yok, üretmeden değer sağlamadan alınlarındaki kutsal sıvıyı yani alın terini katmadan büyük beklentiler ve isteklerle karşımızdalar. Benim iş hayatındaki en büyük vizyonum insan su gibi olmalı bulunduğu, dokunduğu yere değer katmalı varlığı bir anlam taşımalı.

Kendi iş alanınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

İçinde bulunduğumuz konvektörde gerek pandemi gerek ise ekonominin getirmiş olduğu belirsizlikler insanlarımızın belirsizlik karşısında hamle yapmaması ve buna bağlı olarak ev , iş yeri ,depo , fabrika vs gibi kendilerini güvende hissetme ve koruma ihtiyaçları günbegün artmaktadır. Türkiyeye baktığımızda yerel, kurumsal olarak sektörde faaliyet gösteren bir çok firma var. Buna rağmen tüm Türkiyede toplamda 1,8 i geçmemektedir güvenlik sistemi kullanıcı oranı. Bu nedenle daha gidilecek çok yolumuz var, zorlandığımız tek şey insanlarımızın daha bilinçli hale dönüşmesi, çünkü alarm dediğimizde prensipte gereksiz ihtiyaç anında yetersiz bir kurguda görünmekte. 

Yorumlar

0 yorumlar