Ankara Life Dergisi

ANGİAD Değişimin Merkezi Olacak

Ankara’nın en güçlü STK’larından ANGİAD’da 12 Ocak’ta yapılacak seçim öncesi başkan adaylarından iş adamı Hakan Sayın’la bir araya geldik, ANGİAD’ın geleceğini konuştuk. Seçimin en güçlü adayı olarak gösterilen Hakan Sayın, yeni dönemde ANGİAD’ın değişimin ve dönüşümün merkezi olacağının altını çiziyor, “üyelerimizin hem ticaretlerine hem gönüllerine dokunacağız” diyor.

Hakan Bey, öncelikle bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
Ankara doğumluyum, 42 yaşındayım. Öğrencilik yıllarında iş hayatına atılan ve bir daha ticaretten kopamayan bir iş adamıyım. İskitler’de faaliyet gösteren Sekiz Reklam Şirketi’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı’yım. Bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki sayısız kurum ve kuruluşun açık hava, iç ve dış mekân tabela sistemlerinin tasarım, imalat ve montaj sürecini yöneten şirketimiz halen sektörün aranan oyuncularından biri. Bunların yanı sıra otomotiv, gıda ve inşaat sektörlerinde de yatırımlarımız ve ortaklıklarımız bulunuyor. Eşim Nazan Sayın ile birlikte aile şirketimizi yönetiyoruz.

ANGİAD’taki yolculuğunuz ve dernek hakkında neler söylersiniz?
ANGİAD’a 6 yıl önce üye olmuştum. Derneğe adım attığım tarihten itibaren de hiç kopmadım. Halen de Yönetim Kurulu üyelerinden biriyim ve 14. dönem başkan adayıyım. Açıkçası ANGİAD, 750’ye yaklaşan üye sayısı, üyelerinin 20 milyar liraya ulaşan toplam cirosu ve yarattığı 10 bin kişilik istihdam ile hem Ankara’nın hem de ülkemizin ekonomisine katma değer yaratan çok önemli bir STK. Ben ve arkadaşlarım yeni dönemde derneğimizin marka değerini daha da artırmak, üyelerimizin kendilerini ayrıcalıklı hissetmelerini sağlamak için bir değişim ve dönüşüm hareketi başlatacağız. Değişim ve dönüşüme ayak uydurmayanların ayakta kalması mümkün değil.

Projelerinizle ilgili neler söylemek istersiniz?
Ben ve arkadaşlarım bu yola “ANGİAD İçin YAP” sloganıyla çıktık ve ekibimize ‘’ANGİAD Yapıcılar Hareketi’’ adını verdik. Üzerinde son birkaç ay içinde değil, bir yıl önce çalışmaya başladığımız projelerimizi anlatmaya, daha fazla sayıda üyemize ulaşmaya gayret gösteriyoruz. Çünkü bütün çabamız, emeğimiz üyelerimizin, Ankara’nın ve Türkiye’nin ekonomik ve sosyal yaşamına katkıda bulunabilmek. Bu doğrultuda hazırladığımız her bir projemiz de yenilikçi, güçlü, gerçekçi ve vizyoner. ‘’YAP’’ın açılımı ‘Yarınları Projesi’ ve üç sac ayağı var. ‘Ekonomi İçin Yap’, ‘ANGİAD İçin Yap’ ve ‘Ankara İçin Yap’ diyoruz. Her birinin altında ANGİAD’ı ve üyelerini, hatta Ankara’mızı yeni pazarlarla buluşturacak çalışmalar var.

Örneğin; ‘Ekonomi İçin Yap’ projesi, ANGİAD üyelerinin birlikte iş yapmaları için dijital dünyanın tüm imkânlarından faydalanacağımız bir proje. Bu kapsamda kuracağımız “ticareticinyap.com” portalımız sadece Türkiye’nin değil, dünyanın ilk şirket sosyal ağı olacak.

ticareticinyap.com nasıl işleyecek?
Burada bir mobil uygulamayla üyelerimize ait tüm şirketler tıpkı sosyal medyadaki gibi birbirlerini takip edecek, mal ve hizmetlerini, iletişim bilgilerini paylaşacak, ihtiyaç duydukları ürünleri bu ağ üzerindeki firmalardan alacak. ticareticinyap.com portalı geliştikçe sisteme üyelerimizin dışında önce bağlı olduğumuz TÜGİK çatısı altındaki diğer GİAD’lar, ardından Türkiye genelindeki diğer firmalar ve nihayet uluslararası yabancı kuruluşlar dâhil edilecek.Bu sayede ANGİAD üyelerinin uluslararası ticaret yapmalarının önü açılacak.

Bütün bu çalışmalara üyelerinizin ve kamuoyunun yaklaşımı nasıl?
Gerek üye ziyaretlerimizde gerekse toplantılarımızda aldığımız olumlu tepkiler, ilerlediğimiz yolun ne kadar doğru, hazırladığımız projelerin ne denli gerekli olduğunu çok net bir şekilde gösteriyor bizlere.

Son olarak ANGİAD üyelerine ve okurlarımıza neler söylemek istersiniz?
Yarınların Projesi’ni hazırlayan ANGİAD Yapıcılar Hareketi olarak yeni dönemde üyelerimizin, Ankara’mızın ve güzel ülkemizin ekonomik ve sosyal yaşamına katkıda bulunabilmek için nitelikli, somut, uygulanabilir projeler hazırladık. Ancak projelerden daha önemli bir şey var bizim için. O da yelerimizin gönüllerine, yüreklerine dokunabilmek. Hepimiz bu şehrin insanları, bu kentin çocuklarıyız. Aynı zamanda bizler bu kentin en değerli markalarından ANGİAD’ın parçasıyız. Dün arkadaş olduk, dost olduk, paylaşmayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı, birlikte iş yapmayı öğrendik, yarın fazlasını yapmak için göreve talibiz. Üyelerimizin derneğimize duydukları aidiyet duygusu, ödedikleri aidatlardan daha önemli.

Eski-yeni ayrımı yapmadan tüm üyelerimizin ANGİADlı olmanın ayrıcalığını hissetmesi, ANGİAD’ı ikinci yuvası, ikinci adresi, dost kapısı görebilmesi, koşullar ne olursa olsun yalnız kalmayacağını bilmesi için var gücümüzle çalışmaya hazırız. 12 Ocak’taki kongremizin camiamıza ve şehrimize hayırlı olmasını dilerken, bütün üye arkadaşlarımızın desteğini bekliyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar