Ankara Life Dergisi

Ankara’da Öncü Ahmet Arslan Yapı

Ankara’nın önde gelen yapı malzemeleri firması olan Ahmet Arslan Yapı, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. İnşaat sektörünün hızla ivme kazanmasıyla birlikte tesisat malzemelerinin satışında da yaşanan artışı, firma sahibi Ahmet Arslan yapılan bir inşaatın şu anda ülkemizde 1000 kalem farklı ürün kalemine istihdam sağladığını söylüyor. Su tesisat malzemelerinin yanında alt yapı, üst yapı, vitirfiye, batarya grupları ve aksesuarlarının satışını da yapan ve Ankara’daki iddiasını kanıtlamış olan Ahmet Arslan Yapı’nın sahibi Ahmet Bey ile firması ve sektör hakkında konuştuk…

Ahmet Bey, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
15 yıl önce Ankara Rüzgârlı Sokak’ta sektörün önde gelen firmalarından birinde bu işe çırak olarak başladım. Zamanla kendimi geliştirerek daha iyi firmalarda farklı birimlerde çalışmaya devam ederken kendi şirketimi açmaya karar verdim ve bu zamanlara kadar geldim.

Ahmet Arslan Yapı olarak sektörde yer alan firmalarından birisiniz. Zor bir sektörde bu başarıyı nasıl yakaladınız?
Aslında bence başarı biraz da kendinizi bilmektir. Yani elimizden gelebilecek işlere bakarak, boyumuzu aşacak işlerle hiçbir zaman ilgilenip hem vaktimizi hem paramızı harcamadık.
Onun için biraz da başarı bu şekilde sağlandı.

İnşaat sektörünün yükseldiği bir zamandayız ve siz de inşaat şirketleriyle çalışıyorsunuz. Şu anda vitrifiye, batarya ve seramik gruplarda trendler nelerdir?
Artık insanlar sade ürünleri tercih etmiyorlar, daha renkli, daha teknolojik malzemeler tercih ediliyor. Zıt renk kombinli malzemeler ve fonksiyonlu ürünler şu an trenler arasında…

Size gelenler özellikle ne tür tercihler yapıyorlar?
‘’Ahmet Arslan Yapı’’ olarak biz su tesisat malzemeleri satışı yapmaktayız.

Alt yapı, üst yapı, su tesisat malzemeleri, vitrifiye, batarya grupları ve aksesuar grupları tercih ediliyor. İnşaat sektörü dışında bizi tercih edenler evlerini yenilemek isteyenler de oluyor. Sektör bazlı baktığınızda aslında biz her sektöre hitap ettiğimiz için özellikle şu tür ürünler tercih ediliyor diyemeyeceğim çünkü tüm ürünlerin talebi aynı oranda.

Peki, bu sektörün içinde bulunan bir iş adamı olarak sektörün geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?
İnşaat sektörü ülkenin gelir lokomotifi olmuştur. Yapılan bir inşaat şu an 1000 kalem farklı ürün sektörüne istihdam sağlamaktadır. Bunun için şu anki belirsizlik ortadan kalktıktan sonra sektörün daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum…

Geleceğe dair hedefleriniz neler?
Hedefimiz, Ahmet Arslan Yapı ve şahsım olarak, herkes gibi kendimizi sektörde talep edilen ve vazgeçilmeyen bir marka haline getirmek istiyoruz. Sizin de bildiğiniz gibi sektörde rakip birçok firma var ve beraber çalıştığımız inşaat sektörü de sonu gelmeyecek bir sektör. Bu konuda elimizden gelen çabayı gösterip ciddi rakamlarda bir istihdam sağlama hedefindeyiz.

Yorumlar

0 yorumlar