Ankara Life Dergisi

ANKARA’DA YATIRIMIN EN GÜVENLİ ADRESİ

Ankara’nın önde gelen yatırım şirketlerinden Next Estate, bu ay Ankara
Life Dergisi’nin konuğu oldu. Kurucularından Sedat Karaca, yıllardır verdiği
profesyonel hizmet ile rakipleri içinde hep bir adım önde. Karaca’ya, yatırım
yapmak isteyenlerin en çok merak ettiklerini sorduk. Keyifli okumalar.


RÖPORTAJ NURAN BAYKUŞ

Özellikle sektöre getirdiğimiz yeni bakış açısıyla da Next Estate Yatırım olarak, ilklere imza atıyoruz. Gayrimenkul alımında son karar noktası olduğumuz için rakiplerimizden ayrışıyoruz.

Next estate yatırımın markalaşma öyküsünü paylaşır mısınız?

Next estate yatırım firmasını ağabeyim  olan Mehmet ali karaca ile beraber ilk temellerini 14 yıl önce attık ve halende şirketimizi beraber yönetmekteyiz Çankaya cevizlidere bölgesinde başlayan güzel bi serüven markalaşmamız geçmişimiz müteahhitlikten gelmekte olup bizlere  çok büyük avantaj sağlamıştır gayrimenkul sektöründeki diğer meslektaşlarımıza göre farkımız inşaatın imalat kısmınada ciddi hakim olmamızdan gelir daha sonrasında  yatırımcı müşterilerimize büyük güven inşaa etmek ve sonrası çok ciddi ve prensiplere dayanarak çalışmamız ve iş takibimiz sürekli yeni trendleri teknolojiyi takip ve sürekli vizyoner düşünce yeni alanlar yeni oluşumlar bizi farklı ve marka yapan unsurlar.

Özellikle sektöre getirdiğimiz yeni bakış açısıyla da Next Estate Yatırım olarak, ilklere imza atıyoruz. Gayrimenkul almında son karar noktası olduğumuz için, olarak rakiplerimizden ayrışıyoruz. Gayrimenkul sektöründe yaptığımız işler ile ön plandayız.

Ekibinizden bahseder misiniz?

Satış ofisleri ve gayrimenkul danışmanları olarak toplamda 40’a yakın personel istihdam etmekteyiz. Her biri kendi alanında nitelikli ve deneyimli profesyonel ekibimiz ile ağırlık olarak Ankara olmak kaydı ile Bodrum, İstanbul ve diğer illerde lüks konut arsa ve ticari gayrimenkul faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Uzman danışmanlarımızdan çeşitli gayrimenkullerin kısa, orta ve uzun vadeli değerleme ve tasarruf konularında danışmanlık faaliyetleri hakkında bilgi edinebilir, gayrimenkul kullanımının en etkin yolunu belirleyebilir, mevcut veya devam eden projelerin fizibilite ve verimlilik analizlerini yapabilir, şirket bilançosunda yer alan sabit kıymetlerin yeniden değerlemesinde kullanılan kayıtlı taşınır ve taşınmazların değerleme çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gayrimenkul alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Öncelikle gayrimenkul alırken olmazsa olmazı profesyonel bir aracı kurum ile ilerlemek, yani emlak firması ile. En sağlıklı alışveriş için profesyonel birisi ile çalışmak doğru sonuç almak için gereklidir. Sonrasında ilgilenilen gayrimenkulün üzerinde temiz tapu diye tabir ettiğimiz durumdan emin olmak içi araştırmalar ve birçok sorgulamalar yapılmalıdır. Satın almak istediğiniz gayrimenkulün bütçe aralığını net bir şekilde tanımlayın, gayrimenkulün konumuna ve ulaşım olanaklarına dikkat edin, gayrimenkulün teknik özelliklerine dikkat edin, mimari proje incelemesi yaptırın ve tüm bu süreçlerde profesyonel destek alın.

Amortisman sürelerini hangi verilere göre hesaplıyorsunuz?

 Bizim uzmanlık alanlarımızın başında kurumsal kiracılı ticari gayrimenkuller gelir. Bunlarda mülkün üzerinde birçok detay ve araştırma gerektiren durumlar mevcuttur. Kira kontrat süreleri ve şartları mülkün lokasyon özellikleri araştımaları öncelikle yapıldıktan sonra mülkün yatırım getirisi kısmına geçilir. Bu da genel olarak Ankara içinde kurumsal kiracılı amortisman süreleri 200-220 ay aralığında değişmekte olup, diğer şehirlere nazaran başkent Ankara’mızı ön plana çıkartmaktadır. Genel olarak alıcılarımız İstanbul öncelikli olmak üzere diğer şehirlerimizden ciddi talep ve rağbet vardır. Tabii ki de kurumsal kiracılı olması yatırımcı açısından daha garantör olduğu için tercih sebebi olmaktadır.

Yorumlar

0 yorumlar