Ankara Life Dergisi

Ankara’nin En İyi Vaadi; Natura Vadi’nin Ayrıcalıklarını Keşfedin!

Türkiye’nin en çok okunan yerel yayını olan Ankara Life Dergisi ekibi Natura Vadi’ye konuk oldu. Fırat Life Style Yönetim Kurulu Üyesi Bekir FIRAT, Natura Vadi projesi hakkında merak edilenleri bizimle paylaştı.

Natura Vadi projesinden biraz bahsedebilir misiniz?

Natura Vadi; Fırat Life Style ve Rast Grup ile birlikte elimizi taşın altına koyduğumuz, Ankara için büyük ölçekli ve kaliteli bir proje. Natura Vadi sadece bulunduğu bölgenin değil tüm Ankara’nın havasını değiştirecek kalitede, toplamda ortalama kırk ile kırk beş katlı on bloktan oluşan bir projedir, aynı zamanda Dikmen Vadisi, Panora ve elçiliklere yakınlığıyla önemli bir lokasyonda bulunmaktadır. Yalnızca lokasyon avantajıyla değil, sahip olduğu yeşil alanlarıyla da şehrin en gözde projesidir. Projenin etrafında yer alan rekreasyon alanları bulunuyor, proje bitiminde tamamlanmış olarak hizmete açılacaktır. Bu alanın yanı sıra proje içerisinde yaklaşık 35.000 m2 lik bir peyzaj alanı bulunmaktadır. Kapalı yüzme havuzları, fitness salonları, günlük ihtiyaçların giderilmesine yönelik konumlandırılan ticari alanlar ile kendi içerisinde ayrıcalıklı bir dünya sunmaktadır.

Türkiye’nin en büyük tanıtım ofisi Natura Vadi’de bulunuyor, bu konuda neler söylemek istersiniz?

Evet, projemiz Türkiye’nin en büyük tanıtım ofisine sahip, sadece tanıtım ofisi olarak bile görülmeye değer. İçerisinde ise 3 örnek dairemiz; 3+1, 4+1 ve 5+1 daire tipleri bulunuyor. İddialı olduğumuz bir başka konu da, daire tiplerimizin standart metrekarelere göre çok daha geniş olması. Örneğin; standart 4+1 büyüklüğünde 3+1 daire tipi veriyoruz. Bu durum tüm daire tiplerimiz için geçerlidir, +1 oda daha fazla gibi düşünebilirsiniz.

“Ankara’nın En İyi Vaadi” ve “Yatırımcısına Kazandıran Proje” mottoları bize ne anlatıyor?

Ankara’nın en iyi vaadi derken aslında bu vaad; hem projemizin özelliklerini hem de sunduğumuz ödeme planı ve fiyat avantajlarını ifade ediyor. Natura Vadi yatırımcısına kazandıran bir proje. Projeye başlayalı henüz üç ay oldu ve bu kısa zaman diliminde bile yatırımcısına şimdiden %70 kazandırdı, bu ciddi bir yüzdedir. Sektörde her daim lokomotif bir firma olduk, vagonların her birini projelerimiz gibi düşünürsek; trene ilk binenler her zaman kazanç konusunda en avantajlı gibi gözükse de, aslında tren hareket haline geçeceği anda binen herkes bu kazanca ortak oluyor. Dolayısı ile biz her zaman, her projemizde yatırımcısına kazandıran bir firmayız.

Müşteri memnuniyeti noktasında neler yapıyorsunuz?

Müşteri memnuniyeti noktasında özellikle teslim aşamasından sonra 10 yıla yakın geri dönüş hizmeti veriyoruz, yani her zaman projelerimizin arkasındayız. Bir diğer nokta ise; kişiye özel ödeme planları hazırlıyoruz. Anlaşmalı olduğumuz bankalardan projenin temel aşamasında bile kredi kullandırabiliyoruz. Böylece müşterimiz daha uygun kredilerle ve ödeme seçenekleriyle ev sahibi olabiliyor. Türk Lirası borçlandığı için enflasyon karşısında büyük avantaj sağlıyor, aynı zamanda hemen tapu garantisi sunuyoruz. Böylelikle yatırımcılarımız kendisini daha da güvende hissediyor.

Türkiye’de konut fiyatlarındaki artış ve konut kredileri hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Türkiye’de konut fiyatlarındaki artış tamamen maliyetlere endeksli bir artıştır. İnsanlardaki en büyük yanılgı fiyatlar arttıkça müteahhitlerin daha çok kazandığı yönünde, fakat bu algı doğru değildir. Tam tersi bir durum söz konusu; erişim azaldığı için konut satışı daha geç oluyor. Normalde düşük fiyatlardan satış daha hızlı olurken, yükselen fiyatlarda ne yazık ki tahmin edildiği kadar hızlı olmuyor. Konut kredileri meselesinde de daire fiyatları yükselirken, banka kredi limitleri düşürülüyor. Yeni kredi düzenlemeleri sebebiyle şu an daha yüksek peşinatlar ödeniyor, bu yüzden alım gücü de azalıyor. Bizler de sektör öncüleri olarak, kredi limitlerinin arttırılmasını talep ediyoruz ve bekliyoruz.

Son olarak diğer projelerinizden bahseder misiniz? Konut alacaklara neler söylemek istersiniz?

Şu an satışı devam eden projelerimiz; Natura Vadi, Velux Ankara, Velux Yalıkavak, Natura Yalıkavak, Frekans Ankara, Natura Ovacık ve Natura Alaacatlı. Bu arada yeni bir projemiz daha var, çok yakında İncek’te yine bir Natura projesi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Her zaman söylediğim gibi firmamızı ve projelerimizi yakından takip eden yatırımcılarımız, lansman öncesi ayrıcalıklarından en fazla avantaj sağlayanlar oluyor. Natura Vadi projesi bu durumun çok başarılı bir örneği, bu yüzden herkesin projelerimizi takip etmesini ve lansman ayrıcalıklarından yararlanmasını öneriyorum.

Yorumlar

0 yorumlar