Ankara Life Dergisi

Antalya’daki Gayrimenkul Uzmanınız; Semra Bıkmaz

Yaz ayının gelmesi ile birlikte tatil sezonu açılmış bulunmakta. Herhangi bir tatil şehri söyleyin desek; hiç şüphesiz Antalya dediğinizi duyar gibiyiz. Peki sadece tatil odaklı mı istersiniz  yoksa orada da bir evim olsun diyenlerden misiniz? Eğer cevabınız ikinci sorumuzdan yana evet ise, siz değerli okurlarımıza Bıkmaz Emlak’ı tanıştırmak istiyoruz. Bıkmaz Emlak Antalya’da faaliyet gösteren gayrimenkul ve danışmanlık yeri. Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life ekibi olarak, Antalya piyasası hakkında Bıkmaz Emlak’ın sahibi Semra Bıkmaz’a merak ettiklerimizi sorduk.

Semra Bıkmaz kimdir?

1983 Kayseri Melikgazi doğumluyum. Makine Ressamlığı bölümü mezunuyum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. 1998 yılından bu yana Antalya’da yaşamaktayım. Antalya’nın havasına, suyuna, her şeyine aşık biriyim bu yüzden yaşadığım şehir benim için ayrı bir öneme sahip. İçimde oluşan sevgi de eğitim hayatımı şekillendirdi, bu yüzden öğrenimimi gayrimenkul ve danışmanlık üzerine tamamladım.

Gayrimenkul sektörüne nasıl ve ne zaman başladınız?

24 yıldır Antalya’da  yaşıyorum ve Antalya’nın coğrafi yapısını, iklimini, turizm açısından önemini bizzat yaşayarak gördüğüm için sektörde yer alıyorum. 2009 yılından bu yana Konyaaltı bölgesinde emlak ofisi işletmekteyim. Edindiğim tecrübe ve donanımlar ile  gelen yabancı ve Türk yatırımcılara iyi bir hizmet imkanı sunacağıma inandığım için gayrimenkul sektörünü tercih ettim.

Semra Hanım, Antalya’daki gayrimenkul piyasası ne durumda?

Sektörel olarak arz ve talep dengesi bozulduğu için üretim çok az, talep çok fazla bundan dolayı fiyatlar oldukça yükseldi. Artış duracak mı? Hayır tam gaz devam edecek. Şu an için yatırımcılar ve alıcılar fırsat ürünlerini kaçırmamalıdır.

Antalya’dan arsa almak isteyenler neden Bıkmaz Emlak’ı tercih etsin?

Yıllardır edindiğimiz tecrübe ve bilgi sebebi ile, Bıkmaz Emlak olarak hizmette tercih sebebiyiz. Antalya gayrimenkul piyasasını takip edenler için, güvenilir hizmet sunuyoruz, her açıdan tecrübe ve bilgi sahibi bir ekiple yol almak sizi en doğru yatırıma ulaştırır.

Antalya’da yatırım yapmak isteyenlere ne önerirsiniz?

Öncelikle dünyanın gözü Antalya’da. Tarih, doğa, deniz ve güneş tüm bu güzellikleri bir arada olan şehirde yaşamak bir ayrıcalıktır. Şehrimize yerli ve yabancı yatırımcı akını mevcut olup, güvenilir emlak ofisleri aracılığı ile alışveriş yapmalarını tavsiye ederim.  Doğru adres, doğru yatırım ilkesi olan bir ofisten; doğru yönde, doğru semtte, doğru fiyat aralığında akıllı yatırımlar yaptırdığı için, alım satım kiralama işlemleri yapsınlar.

Yorumlar

0 yorumlar