Ankara Life Dergisi

Asilliğin Simge Mekanı; Hara Ankara!

Şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak, Hara Ankara’nın Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Baytok ile bir araya geldik. Atların sevgi dolu, duygusal bir o kadar da asil bir havası olan canlılar olduğunu düşünüyorum. Siz de öyle misiniz? Bu konuda bana hak vereceğinizden şüphem yok. Bundan dolayı siz değerli okurlarımız adına binicilik sporuna ve bu sporun içinde bulunanların ilgisini çekecek nitelikte bir röportaj hazırladık. Keyifli okumalar dileriz…

Savaş Bey öncelikle sizi tanıyalım. Savaş Baytok kimdir?
Merhaba ben Savaş Baytok, halihazırda Ankara ilinde yaşamaktayım ve Ankara Barosu’na kayıtlı olarak Avukatlık mesleğimi icra etmekteyim. Mesleğimin yanı sıra tiyatro ve binicilik sporu ile ilgilenmekteyim.
Hara Ankara’yı kurma fikriniz nasıl ve ne zaman oluştu?
Önceleri bireysel olarak ilgilendiğim binicilik sporunu farklı kulüplere misafir olarak yapmaktaydım, sonrasında kurucusu olduğum hukuk bürosundaki ekip arkadaşlarım, ailem ve sosyal çevremin de bu spor ile ilgileneceğini düşünerek binicilik sporu odaklı ve farklı imkânların da bulunduğu bir çiftlik kurma kararı aldım. Devam eden süreçte çiftliğimizin imkânlardan misafirlerimizin de faydalanması düşüncesi ile faaliyetlerimize binicilik kulübü çatısı altında devam ettik. Gelinen noktada artık birçok faaliyet alanının gerçekleştiği ve dileyen herkesin bize katılabileceği bir kulübüz.

Binicilik sporunu yapanlar ve bu spora karşı ilgi duyanlar için hangi hizmetleri sunuyorsunuz?
İlk olarak sunmuş olduğumuz başlıca hizmetler; binicilik eğitimi, atlı doğa turları, at pansiyon ve pony kulüp şeklindedir. Bu hizmetlerde at ve ekipman temini kulübümüz tarafından sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra kulüp alanımızın müsait olması nedeniyle, bireysel misafirlerimiz başta olmak üzere eğitim kurumları, sağlık kurumları, şirketler olmak üzere tüm kamu ve özel işletmelerine; organizasyon, kamp alanı, piknik alanı, cafe, restaurant, özel gün organizasyonları için alan, sahne ve konser alanı hizmetlerimiz bulunmaktadır. Ayrıca çiftlik içerisinde misafirlerimizin bireysel ve toplu olarak konaklayabileceği bir misafirhanemiz de bulunmaktadır.

Hara Ankara’nın atlı doğa turları hakkında bilgi alabilir miyiz, neleri kapsamaktadır?
Hara Ankara’da sürekli olarak çeşitli süreler ve güzergâhlarda organize edilen atlı doğa turları programımız bulunmaktadır. Bu turlar binicilerimizin isteği ve binicilik seviyesine göre saatlik, günlük ve haftalık olabilmektedir. Yakın zamanda 6 gün süren kamplı bir doğa turu gerçekleştirerek 6 binicimiz ile Ankara’da bulunan kulübümüzden çıkarak Nevşehir Kapadokya sınırları içinde turumuzu sonlandırdık.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Tüm misafirlerimizi binicilik sporu ile tanışması için kulübümüzü gezmeye ve diğer imkanlarımızından faydalanması için misafirimiz olmaya bekliyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar