Ankara Life Dergisi

Aşk

“İnsan aşktan vazgeçerse yaşlanır..” 
Gabriel Garcia Marquez.
Ölmeden önce insanlara bir veda mektubu bırakmıştır, Gabriel Garcia MarquezMutlaka okumanızı tavsiye ederim .

“AŞK”
Baktığınız, gördüğünüz, hissettiğiniz her yerde ve her şeydedir. Sevginin ilk adımıdır . Heyacanın adıdır. Belki yeni açan bir çiçeğe baktığınızda, ya da yeni doğmuş bir kedi yavrusu gördüğünüzde, gökyüzü veya denize bakarken , yüzünüzü güneşe çevirdiğinizde , yüzünüzdeki gülümsemenin adıdır,“AŞK”
Gözyaşlarınıza sakladığınız , sarı sandıklara emanet bıraktığınız, yüreklerinizi takas ettirdiğiniz, bazen kalbinizi acıttığını hissettiğiniz, bazen de mutluluktan kalp ritminizin değiştiğini farkettiğinizde de ruhunuzu ve bedeninizi kaplayan eşsiz bir duygudur,“AŞK”
İnsan sevmekten vazgeçer mi ? Aşktan da vazgeçmez. Kendini de sevmektir aşk . Hayata bağlanmak , hayatı aşk ile yaşamak . Ölümsüz ilahi aşkı ruhunda hissetmek, hissettirmenin adıdır,“AŞK “

Aşkın doğruluk ve yanlışlıkla da alakası yoktur . Hesap işi değildir . Nasip işidir . Özü sevgidir. Aşk ile yapılan her şeyin adıdır .Mutluluğun da , mutsuzluğun da adıdır,“AŞK”
Minicik yüreklere dokunduğunuzda, bir miniğin sevgiyle bakan gözleri ve gülümsemesi, bazen bir külah dondurma yerken, bazen bir tabak makarna yerken, bazen bir yudum şarabın damakta bıraktığı lezzettin adıdır ,“AŞK”
Kendinize yolculuğun başladığı ve içinize dönerek , duygularınızla yüzleşmeyi , huzur ve umutla gelecek güzel günlerin hayalini kurabilmeyi bilmenin adıdır,“AŞK”
Franz Kafka’nın aşkı anlatan dizelerinde olduğu gibi, 
İnsankendisinin eksik bir parçasınıbulmak umuduylaaşık olur.
İnsanlar yaşamları boyunca sol yanını tamamlayan aşkı aramışlardır . Oysa bilinmeli ki AŞK biziz . Tamamlanmak için tek ihtiyacımız kendimiz. Mutluluk içimizde . Onu Aşk’la süslemek bizim elimizde . 

Kasım’da da başkadır “AŞK”Sonbaharın, güz sancılarının son ayı olan Kasım’da .Duygular en üst seviyeye taşınırken, kuşlar göçe başlamıştır sıcak diyarlara .Sonbaharın sarı, turuncu rengi kaybolmaya yüz tutarken , doğa da soyunmaya başlamış ve çıplaktır artık . Hele,  yağmurlarda başladıysa, aşkların da eve kapanma zamanı gelmiştir. Yanıbaşınızda tuttuğunuz sıcacık bir el , birbiriyle bütünleşmiş bir çift yürek , aşktan sarhoş çoşan duygularla romantizmin yaşandığı , ay .
Mevsimler gelip , geçse de insan AŞK’ı dört mevsim içinde yaşatmalı. Aşkın tarifini yaptım . Bence , kendimce . Siz hangisiyle bütünleşiyorsanız onu alın . 
Aşk’la , Sevgiyle kalın 

Yorumlar

0 yorumlar