Ankara Life Dergisi

Athena Güzellik ile Kirpik Lifting

Kirpik Lifting, günlük maskaraya ve kirpik kıvırma makasına ihtiyaç duymayacağınız bir işlemdir. Güzellik dünyasında kirpik lifting Avrupa’dan sonra Türkiye’de de çok rağbet gördü.

Kirpik lifting beş adımdan oluşan bir uygulamadır. Birinci aşama olarak eyelahs cleaner denilen özel bir temizleyici ile kirpikler temizlenir. Kirpiklerin uzunluğuna göre en uygun pec seçilir(s,m,l), istenilen volüm verilir. İkinci aşamada seçilen pec göz kapağının üzerine yerleştirilir ve tüm kirpikler pec üstüne yapıştırılır. Üçüncü aşamada kirpiklerin kıvrımını sağlayan ürün sürülür ve kirpik yapısına göre 10-15 dakika bekletilir.

Dördüncü aşamada ilk ürün temizlenir, ikinci ürün olan sabitleyici uygulanır ve 10-15 dakika bekletilir. Beşinci aşamada ise bitkisel vitamin tüm kirpiklere sürülür ve tüm kirpikler boyanarak black lash etkisi yaratılır. Son aşama olarak da keratin bakım uygulaması yapılarak işleme son verilir.

Kirpik lifting yaklaşık olarak bir saat süren bir uygulamadır. Kirpik lifting işlemi pigment, keratin ve vitamin takviyeleri ile yapılan bir bakımdır. Kirpiklerinize 2-3 ay süre ile ideal uzunluk, keskin kıvrım ve gözle görülür dolgunluk sağlar. Kirpik lifting her zaman mükemmel görünmek isteyen bayanlar için ideal bir uygulamadır.

Söz konusu gözler ve kirpikler olunca özenle davranılması gerekir. Siz de doğal, çarpıcı bakışlar ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpik lifting sayesinde kirpik yapısı güçlenir, gözleriniz iri göz görünümü etkisi alır. İşlemi yaptırdıktan sonra kirpiklere özel ek bakım veya düzeltme gerekmez.

Kirpik lifting işleminden sonra kirpiklerinize rimel sürebilir, korkusuzca makyaj yapabilir, makyajınızı rahatlıkla temizleyebilir ve kullandığınız herhangi bir bakım yağınız varsa işlem sonrası kullanmaya devam edebilirsiniz. İşlem süresinde acı, ağrı ve yanma gibi bir etki yoktur. Kendi kirpiğinize yapılan bir uygulama olduğu için herhangi bir rahatsızlık vermemektedir, aksine daha yumuşak, daha dolgun ve koyu görünmektedir.

Kirpik Lifting
Kirpiklerin kıvrımının ve uzunluğunun “a-la” naturelden, “kokteyl” haline gelmesini
Kirpiklerin pigment, keratin ve vitamin ile takviye edilmesi, 2-3 ay daha uzun, daha dolgun ve koyu görünmesini
Kısa, cansız ve zayıf kirpiklerin daha hacimli ve uzun görünmesini
Black lash extension etkisini yaratır.

Kirpik Perması
Kirpik perması, kirpikler için uygulanan bir diğer kozmetik işlemidir. Özel perma makaraları ile kendi kirpiğimizi kıvırarak kirpiklerin daha kavisli ve bakımlı görünmesini sağlar. İşlemin kalıcılığı 2-3 aydır. Kirpiklerinizin volümüne kendiniz karar verebilirsiniz.

İşlem yaptırmak istediğiniz zaman salon seçiminize özen göstermeniz gerekir. Kirpik lifting permasında kullanılan tüm malzemeler medikal ve hipo-alerjiktir, dolayısıyla sağlığı tehdit edecek bir yönü yoktur.

Kirpik Liftıng Ve Kirpik Permasını Kimler Yaptıramaz?
Kozmetik kimyasallara karşı alerjisi olanlar
Hamile ya da hamilelik ihtimali olanlar

Yorumlar

0 yorumlar