Ankara Life Dergisi

Avrupa ve Türkiye’de 8T Nanopigmentasyon’un Öncüsü; Tevfik Bozdağ!

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’nin bu ayki konuğu, Uzman Estetisyen ve Kıl Atış Tekniği Eğitmeni Tevfik Bozdağ oldu. 8T Nanopigmentasyon uygulamasının patent sahibi olması hasebiyle, konu hakkındaki merak ettiğimiz sorularımızı kendisine yönelttik. Keyifli okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Tevfik Hocam, kalıcı kaş tekniğinden biri olan ‘8T Nanopigmentasyon’ hakkında bilgi alabilir miyiz?
Dünyada birçok teknik bulunmakta; Microblading, Nanopigmentasyon, dövme de aslında kalıcı bir makyaj tekniğidir. 8T Nanopigmentasyon tekniği; Türk Patent Kurumu ve Avrupa Patent Konseyi’nden bana patentli bir sistemdir. 8 adet patentli tekniğimi bünyesinde barındıran makine ile kıl kesi çizgisi, atış tekniğinin en doğal halidir. 8T Nanopigmentasyon uygulaması makine ile olduğu için iğne daha derine iner. Kalıcılığı ise 2-5 yıl arasıdır. Microblading sistemine göre acısız, ağrısız ve kanamasız bir tekniktir. Kanama olmadığı için boyanın etken maddesi Titanyumdioksit ile kan birleşmediği için mavilik, grilik, yeşillik, kızıllık olmaz. Bu yüzden ben Microblading yapmıyorum ve asla bu uygulamayı önermiyorum. Microblading; kalem ucuna takılı jiletler ile yapılan bir işlem olduğu için ağrılı, acılı ve kanamalıdır. Müşterilerden çok fazla şikayet alan bir sistemdir, işini ehliyle yapan insanları bir kenara bırakarak pik yapıldığında harika dururken, 1 hafta sonra deride dağılır ve grileşir. Bu yüzden asla Microblading önermiyorum ve yapmıyorum.
8T Nanopigmentasyon türlerinden bahseder misiniz, neleri kapsamaktadır?
8 tekniğin bir araya geldiği bir sistem olan 8T Nanopigmentasyon; altyapı kıl tekniği, balıksırtı kıl tekniği, dolgu tekniği, kök efektli teknik, pudralama tekniği, tozlama tekniği, gölgeleme tekniği ve çerçeve tekniğinden meydana gelmektedir. Bu detayları eğitimlerimde özellikle tek tek anlatıyorum. Tam olarak anlatmak gerekirse 8 tane teknikten oluşan bu patentli formül, dünyada makine tekniğinin en doğalıdır.
Siz Microblading’i neden yapmıyorsunuz, tecih etmeme sebebiniz nedir?
Yukarıda da bahsettiğim gibi Microblanding; kalem ucuna takılan jiletlerle yapıldığından dolayı iyi eğitim almamış kişiler sayesinde müşterilere çok sorun yaratan bir tekniktir. Gerek sosyal medya mesajları gerek müşteri ifadelerinde Microblanding yaptıran bir kişi bana ve bizlere ulaşıp; ‘Kaşım mahvoldu, nasıl düzelttirebilirim?’ gibi yakınmalarda bulunmaktadır. Microblanding’i tercih etmeme sebebimiz; müşteri memnuniyetidir.
8T Nanopigmentasyon tekniğini kimler yaptıramaz?
• Hamileler
• Emzirenler
• AIDS hastaları
• Hepatit B hastaları
• Şeker hastalarına (İnsülin iğnesi kullananlara) yapılamaz.
• Kanser hastalarına doktor onayı ile yapılabilir.
• Hemofili hastalarına (kan pıhtılaşmama hastalığı)
• Et beni ve mantar üzerine yapılamaz.
• Kan sulandırıcı kullanan hastalara yapılamaz ve 1 hafta öncesinde bırakılması gerekir.
Siz uygulama sonrasında neden ‘Vazelin’ kullandırmıyorsunuz?
Gerek televizyon programlarında gerek üniversite ve güzellik kursu eğitimlerimde Vazeli’n konusunun üzerinde oldukça çok durmaktayım. En son olarak geçen hafta Kanal D Konuştukça programında bu konudan şu şekilde bahsettim; Vazelin parafilm’in ham maddesidir, petrol türevlerinden meydana gelir. Sadece su geçirmeme özelliği odaklıdır, içeriğindeki kimyasallardan dolayı kalıcı makyaj üzerine uygulandığında boya 15 gün sonra renk değiştirmektedir. Dolayısıyla kesinlikle Vazelin önermiyorum, uygulama sonrasında 45 dakika sonra uygulanması gereken tek şey; saf Evitamin yağıdır.
Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?
Özellikle Avrupa’dan ve Türkiye’nin her yerinden 8T Nanopigmentasyon tekniğini uygulatmak için çok fazla randevu alıyoruz. Bu sebeple tüm şubelerimizden alınan uygulama randevusu cevaplarına en az 3 ay sonrasında dönebiliyoruz. Bu yoğunluk bizi oldukça sıkıyor ve bu sebeple uygulama yaptırmak isteyen gerek yurt dışından gerekse Türkiye’deki müşterilerimizin bir an önce randevu alması gerektiğini vurgulamak istiyorum.

Yorumlar

0 yorumlar