Ankara Life Dergisi

AZERİ YOKTUR, AZERBAYCANLI “TÜRK” VARDIR

Öncelikle benim ne aklımda ne de gönlümde Azeri-Türk ayrımı yer almamaktadır. Azerbaycan coğrafyasında yaşayanlar bizim Türk kardeşlerimizdir ve yıllarca “Azeri” tanımlamasıyla asimile edilmeye çalışılmışlar ancak dimdik durarak buna müsaade etmemişlerdir.
Şimdi komşu olan iki devlet olsak da özde tek milletiz ve bunu her platformda seslendirmek en önemli görevlerimizden birisidir. Gelecekte umarım özümüzün, sözümüzün, dilimizin birliği gibi devletlerimizin de birliğini gören nesiller olsun.

ASLOLAN TANIŞIP KUCAKLAŞMAK
Biz bu ödül gecelerini düzenlerken aklımızda tarihin ve tarih şuurumuzun bizlere yüklediği şu misyon vardı; ‘Sözde değil Özde birlik kurmak için önce tanışmak, kucaklaşmak ve hemhal olmak gerekir.’ Bu tip organizasyonlarda yıllarca ayrı düşmüş öz kardeşlerin kucaklaşmasına fırsat veren değerli organizasyonlardır. Bizim temennimiz iki ülkenin iş dünyaları, sanat dünyaları, sosyal dünyaları hep bir olsun, beraber olsun.

SIRTLANLARA ASLA MÜSADE ETMEMELİYİZ!
Unutulmamalıdır ki sizin kardeşinize sahip çıkmadığınız, omuz omuza vermediğiniz ve elinden tutmadığınız yerde mutlaka çıkarları üzerinden kardeşinize sırt vermek için değil sırtına çıkmak için yanına yanaşan sırtlanlar olacaktır.

Umuyorum ki iki devlet arasında hayata geçirilen her plan ve proje gibi böylesi organizasyonlar da artarak devam etsin ve birliğimiz pekişsin.

Hülasa, bu duygularla hazırlıklarını büyük bir özenle devam ettirdiğimiz ve iddialı olacağından şüphe duymadığımız 6. Azerbaycan Türkiye Kardeşlik Ödülleri gecemizde de bu hayallerimizin bir kısmını gerçekleştirecek ve üzerimize düşen vazifenin bir kısmını dahi olsa tamamlamış olmanın gururunu yaşayacağız. Darısı nicelerine ve nice Türk devletlerinin birlikteliğine olsun dileklerimizle, 7 Devlet 1 Millet şuuru ile TURAN’ı yaşatmaya devam edeceğiz. Tüm ülkemize sağlık ve esenlikler diliyorum.
Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Yorumlar

0 yorumlar