Ankara Life Dergisi

Bağ Bozumu

Ankara Life Dergisi’ne özel, Fazıl Kazancı ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızda İF Yapım’ın üstlendiği Bağ Bozumu filmini ve İF Yapım’ın hedeflerini konuştuk.

Bağ Bozumu Filmi Fikri Nasıl Ortaya Çıktı?

İF Yapım olarak sinema sektörüne adım atma kararı aldığımızda önümüze birçok proje geldi. Bağ Bozumu senaryosu ile bizi cezbeden bir proje oldu. Film izlendiğinde neden cezbeden bir proje olduğunu izleyicilerin anlayacağını düşünüyoruz.

Filmin konusu hakkında biraz ipucu alabilir miyiz?

Filmde “Altın Kan Grubuna” sahip 6 gencin bir anda kaybolması ve başlarına gelen olaylar anlatılmaktadır. Gerilim, macera dolu, nefes kesen ve inanın her anı merak uyandıran bir görsel, şov bizi bekliyor diyelim şimdilik

Bu senaryoyu öne almanızın nedenleri nedir?

Dünyada başta çocuklar olmak üzere birçok insan organ mafyası, insan ticareti, dini ritüeller vb. daha bilinmeyen nedenlerden dolayı ortadan kayboluyor. Bu kayıplar detaylı araştırıldığında bu insanların bazılarının ise kurban edildiği veriler ışığında ortaya çıkarılmış durumda. Sinema sektörünü incelediğimizde son birkaç yılda bu anlamda herhangi bir çalışmanın olmadığını görmekteyiz. Bu konuya ışık tutmak açısından senaryonun gerçekliği bize cazip geldi.

Bağ Bozumu filmini ne zaman izleyebileceğiz?

Bağ Bozumu Filminin çekimleri tam hızıyla devam ediyor. 2021 Mayıs/Haziran ayları gibi sosyal platformlarda filmimizi izleyicilerimizle buluşturacağız.

Bağ Bozumu Filmin Yapımcısı İF Yapım.  İF Yapım hakkında biraz bilgi paylaşabilir misiniz?

İF Yapım 2018 yılında kurulmuş bir yapım şirketidir. Aslında sahip olduğumuz şirketler zincirinin bir ayağını da İF Yapım oluşturmaktadır. Daha önce ortak paydalı reklam ve klip çalışmalarımız olmuştu. İF yapım olarak uzun metrajlı sinema projelerinde de yer almaya başlama kararı aldık. Bu yönde ilk projemiz olan Bağ Bozumu Filmi ile ses getireceğimize inanıyoruz. İF Yapım ismini daha çok duymaya başlayacaksınız

Peki, İF Yapım’ın sahibi Fazıl Kazancı’yı tanıyabilir miyiz?

Kendimi ilk olarak şöyle ifade edebilirim; Eylül 1987 doğumlu Fazıl Kazancı, küçük yaşlarda yazılım merakı ile birçok projeyi kafasında oturtmuş ve hayata geçirmiş genç bir iş adamıdır!

İlk faaliyet alanlarıma yazılım ve medikal sektörü olarak başladım. Fakat sonrasında sigortacılık, spor merkezleri, yemek sektörü ve yapım şirketi sektöründe de diğer alanlara yatırımlar yaparak büyümeye devam ettim. İF Yapımı da şirketler topluluğumuza kazandırdık ve hızlıca büyütme hedefindeyim.

Biliyoruz filmden tüyolar yok ancak Fazıl Kazancı hangi karakteri kendine daha yakın görüyor ve neden?

Filmde kendime en yakın gördüğüm karakter Adil. Tam bir görev adamı. Hem işine bağlılığı hem de çözüm odaklı çalışmasını kendime daha yakın görüyorum. Ayrıca filmde benimde izleyicilere bir sürprizim var; Fazıl Kazancı’nın farklı bir yönünü de görecekler

Karakterler demişken, filmin oyuncularına baktığımızda Aliye Uzunatağan, Aykut Elmas, Turgay Tanülkü, Levent Özdilek gibi isimleri görüyoruz. Bu isimlerle çalışmanızın özel nedenleri var mı?

Elbette var. Aliye Hanım, Turgay Bey, Levent Bey, Aykut Bey ve diğer oyuncularımız gerçekten sektöre ve işlerine imzasını atmış insanlar. Bu bizim için önemli bir tercih nedeni. Bunun yanı sıra bu sektörde çalışmaya başlayan, filmde rol alan yeni yüzlerde var. Yukarıdaki duayenlerimizle onları buluşturarak da hem onlara bir kapı açmış olduk, hem de belki yeni yıldızların parlamasına neden olacağız. Projemizi okuduklarında hepsi bu projeye inandı ve heyecanla rol almak istediler. Bu bizim için önemli bir kriter oldu.

İf Yapım’ın ileri tarihlerde yeni projeleri olacak mı?

İF Yapım olarak yeni projelerde olmaya devam edeceğiz. Sektöre yeni bir ses ve soluk getirme çabasındayız. Bu sektörde çıkacağımız basmaklar çok ve bu basamaklar bitmeyecek. Ancak enerjimiz, gücümüz ve isteğimiz bu anlamda her zaman tam olarak yerinde.

Okuyucularımızla paylaşmak istedikleriniz…

Mayıs- Haziran aylarında heyecan ve merak uyandıran bir film sizi bekliyor. Hayal etmek başkadır, gerçekleştirmek ise her şey

Yorumlar

0 yorumlar