Ankara Life Dergisi

Her Zaman Bakımlı Görünmenin 2 Kolay Yolu

Geçtiğimiz haftalarda Ankara’nın en güzel ve profesyonel güzellik uzmanlarından biri olan Alara Ünlü ile kadınların güzellik tercihleri hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kirpiklerin ve tırnakların, bakımın en önemli parçası olduğunu söyleyen Ünlü, kendi yaptığı uygulamaların da detaylarını anlattı.

İpek Kirpik İşlemi Nasıl Bir işlemdir?
İpek kirpik işlemi, benim de uzun yıllardır kullandığım bir işlem. İşlem esnasında her kirpik medikal yapıştırıcılar aracılığıyla kendi kirpiklerinizin üstüne tek tek yapıştırılır. Yaklaşık 1,5 – 2 saat süren işlem sonrasında kişi, istediği yoğunlukta ve uzunlukta kirpiklere kavuşur. Şiddetle tavsiye ettiğim işlemlerden biridir ipek kirpik işlemi. Çünkü, hem makyaj yapma ihtiyacınız ortadan kalkıyor hem de daha dinamik daha dinç bir görüntüye sahip oluyorsunuz.

Protez Tırnak işlemi Nasıl bir işlemdir?
Protez tırnak, kişinin tırnaklarına daha sağlıklı ve estetik bir görünüm kazandıran, daha uzun süreli, kişinin kendi tırnakları üzerine uygulanan; ister uzun ister kısa, tırnağı sağlamlaştırmak amaçlı kullandığımız bir yöntemdir. Protez tırnak işlemi yaparken uzman birçok teknik kullanabilir. Jel sistemi, Akrilik sistemi, Poligel sistemiyle çalışabilir. Yani kısacası iki aya kadar tırnaklarımız bakımlı bir şekilde geziyoruz.

İpek kirpik işleminin kalıcılığı ne kadar sürüyor?
İpek kirpik işlemini yaptırdıktan sonra kullanımınız çok önemlidir. Kesinlikle yağ bazlı ürünler kirpiğe temas etmemelidir. Her gece yatmadan önce kirpikler yıkanmalıdır. Çünkü havadaki toz kir ve makyaj kalıntısı kirpiklerin arasına gireceği için derinlemesine temizlenmesi gerekir. Genellikle üç hafta ve dört hafta arasında bakımlarını yaparız ipek kirpik bakım işleminde dökülen kirpikleri tekrar yerine koymak kısacası ilk yaptığımız hale getirmek demektir.

Protez tırnak işlemi bakımları nasıl olur?
Protez tırnak yaptıran kişi 2 buçuk aya kadar işlemi kullanabilir. Fakat tırnaklarımız uzamaya devam ettiği için iki ayın sonunda müşterilerimiz gelirler Ellerimizin kuru makinalı medikal manikürü yapılır, dipten uzayan kısımlarına protez tırnak jeli eklemesi yapılır, müşterimizin istediği renk kalıcı ojesi üzerine eklenir ve bu şekilde protez tırnak aylık bakımını yapmış oluruz.

İpek kirpik işleminin yanı sıra ‘Kirpik Lifting Keratin Botox işlemi’ hakkında bilgi verir misiniz?
Kirpik Lifting Keratin Botox İşlemi, bir bakım işlemidir. Kirpiklerinize, keratin ve vitamin yüklemesi yaparız. Hem kirpiklerinizin daha sağlıklı uzamasını hem de yoğunlaştırmasını sağlarız. Kirpiklerinize teker teker kıvırarak yaptığımız bir işlem olduğundan dolayı işlem bitiminde kirpikleriniz muazzam bir görüntüye sahip olur. Kirpiklerinize maskaralı efekti veririz. Yaklaşık 1 buçuk ay bu işlemi kullanabilirsiniz. Kirpik Botox’u İşlem bitiminde kirpiklerinize uygulanır ve 24 saat su temas etmemesini isteriz.

Yorumlar

0 yorumlar