Ankara Life Dergisi

Başarı ve Mutluluk Bir Yolculuktur, Varış Noktası Değil!

“Unutulmamalıdır ki ruh sağlığımızın yerinde ve güzel olması; bedenimize de kesintisiz bir güzellik ve duruluk katar.”
Günümüzde güzelliğe dair pek çok merkez bulunuyor. Fakat bizim için önemli noktalardan biri yapılan işlemlerin yanı sıra hijyeni ve steril olmasıdır. Aynı zamanda alınan hizmetin kalitesi, personellerin davranış şekli ve üslubu da bu saydıklarım içerisinde önem arz ediyor. Duygu & Betül Beauty Lounge tam da dediklerime uyum sağlayan bir güzellik merkezi. Duygu Koca, muhteşem enerjisi ve güler yüzüyle gelen danışanlarına kaliteli hizmet sunması yönünden adından sıkça söz ettiriyor. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak yola çıktık ve kendisine konuk olduk. Merak ettiğimiz sorularımızı yanıtlayan Duygu Koca’nın çok özel röportajı sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Duygu Hanım güzellik sektöründe pek çok başarılı projeye imza atıyorsunuz. Öncelikle sizi tanıyalım. Duygu Koca kimdir? Sektöre giriş hikâyeniz nasıl ve ne zaman başladı?
11 Ekim 1989 tarihinde Ankara’da doğdum. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Güzelliğe olan merakımla bu sektöre girmeye karar verdim. 10 yıl önce aldığım eğitimlerle ilk adımımı attım. Aldığım eğitimler lazer epilasyon, cilt bakımı, kalıcı makyaj, ipek kirpik, bölgesel incelme ve usta öğreticilik üzerineydi. Eğitimlerimin sonunda kurumsallaşmış merkezlerde ve kliniklerde uzman estetisyen olarak çalıştım, bu süreçte kendi merkezimi açmayı hedefledim. Bütün sertifika ve eğitici öğretici belgelerimi alarak bu sektörde kendi güzellik merkezimle hizmet vermeye başladım, hala da devam ediyorum. Hayatımın her gününü kendimi yenileme ve geliştirme misyonuna adadığımdan mesleğimle ilgili her türlü organizasyon, gelişme ve inovasyonu günlük hayatımda da takip ediyorum.
Duygu & Betül Beauty Lounge’ta hangi uygulamalar mevcut?
Merkezimizde orijinal Diode buz lazer epilasyon, bölgesel incelme, kalıcı makyaj, cilt bakımı, medikal cilt bakımı, cilt onarım protokolleri, cilt yenileme ve gençleştirme, protez tırnak, manikür ve pedikür işlemleri mevcuttur. Uygulamalarımızın hepsi son teknoloji FDA Certificate onaylı cihazlar ile yapılmaktadır.
Merkezinize sıklıkla hangi şikâyet üzerine gelenler oluyor? Siz bu duruma dair nasıl bir süreçte hizmet veriyorsunuz?
Tüm işlemlerde tercih edilen bir merkeziz. Öncesinde danışanımızla ön görüşme yapıp şikâyeti üzerine uygun işlemleri önerip süreci başlatıyoruz. Mesela bölgesel incelme işlemi hakkında talebi olan danışanlarımız; başvuru yaptığında öncesinde detaylı bilgilendirip vücut analizleri ve ölçümlerini alıyoruz sonra kendilerine özel bir program önerip süreçlerini başlatıyoruz.
Diğer güzellik ve bakım merkezlerinden ayrılan özelliğiniz mutlaka vardır. Danışanlarınızın sizi tercih etme sebebi nedir?
Merkezimizin vizyonu, işlem kalitesi ve danışanlarımızın işlemler sonundaki memnuniyetidir. İşlemlerimizin profesyonel uzmanlar tarafından yapılması ve işlem sırasında hijyene en üst düzeyde özen gösterilmesi, güler yüzümüz tercih edilme sebebimizdir. Danışanlarımıza müşteri güzellik merkezi ilişkisi değil bir dost, arkadaş ve aile ortamı kuruyoruz. Unutulmamalıdır ki ruh sağlığımızın yerinde ve güzel olması; bedenimize de kesintisiz bir güzellik ve duruluk katar.
Güzellik sektöründeki motivasyonunuzu dinç tutmayı sağlayan bir durum var mıdır?
İşimi severek yapıyorum. İnsanların sorunlarına çözüm olmak, güvenlerini kazanıp mutlu bir şekilde merkezimizden uğurlamak beni fazlasıyla motive ediyor. Benim için hayattaki mutluluk ve başarı her gün yeni şeyler öğrenmek ve öğrendiklerimi işime aktarmaktır. Başarı ve mutluluk bir yolculuktur, varış noktası değil.

Yorumlar

0 yorumlar