Ankara Life Dergisi

Müzisyen Berkay Akçay’ın Albüm Lansmanı ve Klip Galası İncek’te Gerçekleştİ

Türk pop müziği özellikle son aylarda hem söz hem müzik hem de klip kalitesi açısından farklılaşmaya devam ediyor. Özellikle genç ve eğitimli neslin müzik dünyasına adım atmasıyla birbiri ardına yeni isimler piyasaya giriş yaparken, dijital müzik platformları genç sanatçılara büyük avantaj sağlıyor. Bu isimler arasında yer alan Berkay Akçay da bahsettiğimiz sanatçılardan biri. Özellikle ‘Günahkar’ adlı şarkısıyla müzik listelerinin üst sıralarını zorlayan Akçay, müzik otoriteleri tarafından 2020’in en hızlı yükseliş kaydeden isimleri arasında gösteriliyor.

Müzisyen Berkay Akçay ‘Yalnızım’ adlı maxi-single müzik albüm lansmanı ve ‘Günahkar’ adlı şarkısının klip galası; İncek’te bulunan Özel Tam Okulları doğa bahçesinde ve konferans salonunda gerçekleşti.
Lansman, davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Berkay Akçay “Etkinliğe gelen tüm misafirlerimize çok çok teşekkür eder, bu projede emeği geçen tüm dostlarımıza ve profesyonellere ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim. Sıradaki projelere yine hep beraber imza atmak temennisiyle…” notunu düştü.

BERKAY AKÇAY YURT DIŞINDA UZUN SÜRE MÜZİK EĞİTİMİ ALDI
Berkay Akçay müzisyen kimliğinin yanı sıra Besteci, Plastik Sanatlar Tasarımcısı ve Ses Tasarımcısı olarak da sanat dünyasının yetenekli isimlerinden biri. 1982 yılında dünyaya gelen Akçay, sanat hayatına Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Müzik Besteciliği ile başladı. 2010-2015 yılları arasında yurt dışında pek çok başarılı sanatçıdan müzik eğitimi aldı. Yurt dışında müzik çalışmalarında da bulunan genç sanatçı, özellikle yeni neslin büyük beğenisini topluyor.

Müzik serüveni Hollanda’da başlayan, ardından çok sayıda avrupa ülkesinde devam eden Berkay Akçay, sanat yaşamını Ankara’da sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde başkentin en saygın eğitim kurumlarından Tam Okulları’nda yeni albümünün tanıtım çalışmalarını yapan Akçay’ı yakın dostları yanlız bırakmadı.

Yorumlar

0 yorumlar