Ankara Life Dergisi

Bionep Güzellik ile Kendinizi Özel Hissedin!

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi, güzellik sektöründe uzun yıllardır yer alan Bionep Güzellik’ten Melisa Özbay’a konuk oldu. Melisa Özbay merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Melisa Özbay kimdir, tanıyabilir miyiz?
1999 İstanbul doğumluyum. Lisans eğitimimi İstanbul’da Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi üzerine tamamladım, ardından ikinci lisans eğitimi olarak Sosyoloji Bölümü’ne devam ederken Ankara’ya taşındım. Ankara’da Stratejik Düşünce Enstitüsü ve Türkiye Stratejik Analizler Merkezi’nde Güvenlik ve Terör üzerine araştırmalar yaparken, yüksek lisans eğitimime başladım. Ailemin 20 yıldır İstanbul’da Bionep Güzellik’i devam ettirmesi sebebiyle ve neredeyse ömrümün tamamının güzellik ve bakım sektörü ile geçmesi nedeniyle sektöre fazlasıyla hakim oldum. Bunun üzerine Bionep’in 20. yılında, Ankara’da olma düşüncesi benim için aile mesleğini devam ettirmek adına manevi bir değere sahip oldu ve hevesli bir şekilde ailemin de desteği ile girişimde bulunarak hedefimi gerçekleştirdim.

Bionep Güzellik’in sektöre giriş hikayesi nasıl ve ne zaman gerçekleşti?
Bionep Güzellik, 2003 yılında İstanbul Etiler’de hizmet vermeye başladı. Aradan geçen yıllarda danışanlarımızın yoğun isteğiyle şubeleştik. Bu sektörde işi sevmeden verimli olunmaz. Annemin büyük uğraşlarından sonra ben de mesleğe adım attım. Tüm özverimle işime sahip oldum. Önceliğimiz her zaman danışanlarımızı mutlu etmek, isteklerini yerine getirmek ve uygun fiyat politikamızı değiştirmemektir.

Merkezinizde danışanlarınıza hangi hizmetleri sunmaktasınız?
Danışanlarımıza Cilt Bakımı, BB Glow, Antiaging, Cilt Yenileme, Bölgesel İncelme, Selülit Bakımı, Soğuk Terapi, Elektroped, Lenf Drenaj, G5 işlemleri üzerine hizmet veriyoruz. Epilasyonda buz başlık acısız, ağrısız, ince, sarı, kalın tüyleri görebilen teknolojiyle yaz kış uygulanabilen renklendirme yapıyoruz. Ayrıca Protez Tırnak, Kalıcı Oje, Manikür, Pedikür işlemlerimiz var.

En çok rağbet edilen uygulamalar hangileri? Geri dönütler ne yönde?
En çok rağbet edilen işlemler mevsimine göre değişiyor. Kış dönemi epilasyon önde geliyor. Yaza doğru zayıflama ve selülit giderme işlemleri aynı zamanda Cilt Bakımı uygulamalarımız yaz kış değişmiyor.

Bionep’in amaç edindiği bir ilkesi var mı? Geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir?
Bionep’in ilkesi; her zaman danışanlarına iyi hizmet sunmak, kendilerini özel hissettirmek, güler yüzümüz ve hijyenimizle işlemlerimizi sonlandırmaktır. Teknolojiye uyum sağlayarak bilgimize bilgi katıp, işimizi daha ileriye götürmektir. Hedefimiz; Ankara’da da şubeleşip, en iyi şekilde hizmet vermektir.

Yorumlar

0 yorumlar