Ankara Life Dergisi

Özlediğiniz Mekan İncek’te Açıldı:Bizbize Meyhane :)

Hem güzel mezeler yemek hem de iki lafın belini kırmak için kendinize en uygun meyhaneyi arıyorsanız, İncek’teki Bizbize Meyhane tam aradığınız mekan… Bizbize, meyhane dendiğinde akla ilk gelen adreslerin başında yer alıyor. Menüsünde birbirinden lezzetli yemek çeşitleri ve onlarca çeşit meze bulunuyor.

Dostlarla güzel bir muhabbetin tadı en iyi nerede çıkar? Tabii ki meyhanede! Sizi mırıldanmaya teşvik eden bir müzik, önünüzde çeşit çeşit mezeler… Muhabbetinizin konusu ister ‘Biri vardı, 5 yıl sevdim, yüzüme bile bakmadı’ olsun, ister ‘Bu güneş niye hep doğudan doğuyor, batıdan batıyor?’ gibi yarı-felsefi konular olsun, yanınızda sohbet edecek dostlar varsa, meyhane keyfiniz tamam demektir. Her ne kadar bu klasik giderek değişse de ve artık büyükşehirlerde “modern” meyhaneler açılıyor olsa da meyhane kültürümüz hala yaşıyor.

Şehir yaşamının stresinden biraz olsun uzaklaşmak ve nezih bir ortamda dostlarınızla güzel vakit geçirmek istiyorsanız, Bizbize Meyhane’ye davetlisiniz! İncek Bulvarı’nda yer alan Bizbize Meyhane’ye girdiğinizde ilk dikkatinizi çeken, erken Cumhuriyet dönemine ait dekorasyonu olacak! Nostaljik dekorasyonuna, plaktan yükselen Türk Sanat Müziği parçalarının eşlik ettiği Bizbize Meyhane, kapısından girdiğiniz andan itibaren sizleri eski zamanlara götürüyor. Bizbize Meyhane, dekorasyon seçimi kadar doğal malzemelerden oluşan yöresel tatlarıyla da sizleri büyüleyecek. Ağırlıklı olarak geleneksel Türk ve ızgara mutfağının eşsiz lezzetlerinden oluşan menü sizi bambaşka diyarlara götürecek. Girişteki bahçesi, cam duvarlı iç salonu, ferah atmosferi ile Bizbize Meyhane, hatıralarınızda yer etmek için sizleri bekliyor.

Oburcan:
Meyhane dediğin yerin bir hikayesi, kendine ait bir sözü olmalı. Meyhaneye sadece yemek yemek için değil, eş-dostla keyifli muhabbet etmeye ve demlenmeye gidilir. Ayrıca sonrasında da itinayla gidilen meyhanenin müdavimi olunur. Bizbize Meyhane işte böyle bir mekan. Ankara’nın tarih kokulu semt meyhanelerine yapılan günel bir yorum var Bizbize’de. Meyhane kültürünü tam anlamıyla yansıtıyor. Mezeleri oldukça başarılı. Lezzetli yemekleri ve yüksek tavanlı nostaljik dekorasyonuyla unutulmaz bir akşam geçirebilirsiniz.

@aysegulnerde:
70’li yıllarda sayısı oldukça fazla ve popüler olan meyhanelerin yerini gün geçtikçe gece kulüpleri ve barlar almaya başladı. Fakat bu meyhane kültürünü devam ettirmeye çabalayan; nostaljik, sanat musikisi eşliğinde koyu sohbetlerin dibine vurulduğu (kısaca geleneksel meyhane anlayışını yaşatmaya devam eden meyhaneler de her ne kadar sayıları az olsa da hala mevcut. Bizbize meyhane işte böyle bir adres. hem şehre yakın, hem de kente uzak. Mutlaka ziyaret etmenizi öneriyorum. Nasıl olsa vazgeçemeyeceksiniz…

Madam Stiletto:
İncek Bulvarı üzerinde güzel müzikler eşliğinde eski kültürümüzü yaşatmayı amaçlayan ender mekanlardan. Hem bahçesi, hem de ferah iç mekanı olan Bizbize Meyhane, sonbaharda da misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Mezeleri oldukça taze ve lezzetli. Fiyat/performans değerlendirmesi yapınca oldukça başarılı bulduğum bir meyhane.

Oğuzhan Güzel:
Rakınızı yudumlayıp mezelerinizi tadarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız keyifli bir meyhane. Çok çeşitli mezelerden seçim yapmakta zorlanıyorsanız; özel sos ile marine edilmiş levrek, Girit ezmesi ya da köpoğlunu mutlaka denemelisiniz. Yaprak ciğere ayrı yorum katmış mutfaktan çıkan Sultan ezme de takdire şayan…

Arif Ocaklı:
Bizbize Meyhane’de çilingir sofralarında tadına doyulmayan enfes mezeler ile taçlandırılmıştır. Anadolu mutfağı, Ege damak zevkinin birleştiği menüler ile nostaljiyi iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Masalardaki mezeler adeta birbirleri ile yarışır nitelikle lezzetli ve adeta görsel şölendir.

Sultan ezme, ve tereyağda karides ile tava ciğeri benim favorilerim arasında ve menüde yer alan lezzetlerden sadece birkaçı… Gecenin ilerleyen saatlerinde bağlama ile ısınabilir ya da son derece eğlenceli bir gece geçirirsiniz.

Yorumlar

0 yorumlar