Ankara Life Dergisi

Bölgesel İncelme Hakkında Neler Biliyoruz?

Güzellik sektörünün başarılı simalarından Eda Bayazıt, şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi’ne Bölgesel İncelme konusuna değinerek sizler adına bilgilerini paylaştı. İyi okumalar dileriz.
Eda Hanım havaların ısınmasıyla alınan kiloların verilmesi neredeyse doğru orantılı ilerlemekte. Güzellik merkezi olarak bölgesel incelme konusu bu yönde oldukça tercih edilen bir uygulama. Pek çok danışanın yaptırdığı bölgesel incelme nasıl olur, hangi bölgelere uygulanır, yöntemleri nelerdir?
Bölgesel incelme farklı metodlar uygulanarak hem vücut genelinde hem de bölgesel anlamda fazlalıklardan kurtulmak için yapılan uygulamaların genelini kapsamaktadır. Karın, bacak, yüz, sırt, kol, popo sıkılaşma ve selülit bakımında ameliyatsız çözüm sunmaktadır. Ne kadar diyet yapılırsa yapılsın bazı bölgelerdeki yağlar farklı yöntemler kullanılarak vücuttan kalıcı şekilde atılması sağlanır. Kişinin daha şekilli ve sıkılaşmış bir bedene kavuşmasına destek olur.

Radyofrekans tedavi programından bahsedecek olursanız neler söylersiniz? Radyofrekans’ı hangi bölgede en çok ne amaçla yapmaktasınız?
Radyofrekans teknolojisi, diyet ve egzersize dirençli bölgesel yağların ısı yoluyla parçalanarak lenf kanalları yoluyla vücuttan atılmasını sağlar. Kişinin incelmek ve sıkılaşmak istediği tüm bölgelere rahatlıkla uygulama yapılabilir. Kişinin sağlık durumları göz önünde bulundurularak uygulama yapılması kesinlikle önemlidir.

Bölgesel incelme kaç seans önerilmektedir?
Bölgesel incelemede kullanılan cihazlara ve kişinin vücut yapısına göre değişmekle birlikte gözle görülebilen kalıcı sonuçlar elde etmek için ortalama 6-8 seans uygulama yapılmaktadır. Her seans uygulama yapılan yere bağlı olmak kaydıyla 40-45 dakika sürmektedir. Seanslar haftada 2 kez uygulanmaktadır.

Peki kimler bölgesel incelme yaptırabilir ya da yaptıramaz ?
Fazlalık yağlardan kurtulmak isteyen herkes bölgesel incelme yöntemlerine başvurabilir. Yalnızca hamilelerde, kalp pili kullananlarda ve ciddi kalp sorunu olanlarda bölgesel incelme uygulamaları yapılmamaktadır. Bunlara ek olarak uygulama yapılacak olan bölgede metal protez olanlar da bu uygulamadan yararlanamamaktadır.

Eda Hanım bölgesel zayıflamada nelere dikkat etmeliyiz?
Etkili sonuca ulaşmak için 3 ay kadar düzenli yapılması önerilir. En önemli konu, bu uygulama yapılırken kişin günde 2,5 litre su içmesi çok önemlidir. Bu sayede parçalanan yağlar vücuttan idrar yoluyla atılacaktır. Beslenme alışkanlığının düzenlenmesi de bölgesel incelemenin sonucunu olumlu şekilde etkileyecektir.

Yorumlar

0 yorumlar