Ankara Life Dergisi

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları ve Cihazları Funda Kurt Healthy Beauty

İstediğiniz, kendinizi mutlu hissedeceğiniz, ideal bedene ulaşmak hayal değil. Bölgesel yağlardan kurtulmak, estetik bir vücuda sahip olmak artık çok kolay. FDA onaylı son teknoloji cihazlarla istediğiniz vücuda Funda Kurt Healthy Beauty garantisiyle ulaşabilirsiniz.

Uzmanlarımız öncülüğündeki vücut analizi ile ihtiyacınız olan özel programla istenmeyen yağlarınızdan kurtulabilir, arzuladığınız görünüme sağlıklı adımlarla ulaşabilirsiniz. Bölgesel incelme programı; diyet ve spora rağmen verilemeyen bölgesel yağların ameliyatsız olarak parçalanması ve yağ dokusunun küçülmesi işlemi ile gerçekleştirilir. Yağ yakan diyetlere ya da bölgesel zayıflama cihazları kullanılarak yapılan egzersiz programlarına rağmen, genetik olarak bölgesel yağ tutulumuna yatkın bir bedeniniz varsa ne kadar uğraşırsanız uğraşın, istediğiniz inceliği kısa sürede elde edemeyebilirsiniz. Bölgesel zayıflama yöntemleri ve medikal teknolojiler sayesinde bölgesel kilolarınızla vedalaşmak ve sahip olmak istediğiniz biçimde bir fiziksel görüntüye kavuşmak mümkün. Gelişen teknoloji ile medikal estetik uygulamalarında artık mucizeler yaratılıyor desek yeridir. Ameliyatsız bölgesel incelme cihazları, vücudun belli bölgesindeki fazlalıkları ortadan kaldırırken aynı zamanda daha sıkı bir cilt, daha parlak bir ten elde etmemizi sağlıyor. Bölgesel incelme uygulamalarında öncelikle kişiye özel diyetisyen eşliğinde vücut kitle indeksi oranına göre uygun protokol belirlenir, medikal cihazlarla protokol sağlanıp ilk seans itibarıyla sekiz ila on cm arası incelme ve sıkılaşma sağlanır. İşlem kendini metobolizmik olarak altı ay boyunca yenilemeye devam eder. Bu esnada bol su tüketilmesi gerekir, beslenmeye dikkat edilmesi ve detoks uygulaması önerilir. Bu işlemlerin yılda 1 kere tekrarı vücut indeksinin korunmasına yardımcı olur, uzun vadede kalıcılık sağlar. Bu sebeple vücut metabolizması kendini korumaya alır. Dokudaki elastikiyet kaybının ve kilo alımının önüne geçilerek daha fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olunur. Aynı zamanda portakal görünümüne karşı anti selülit programları bu uygulamalarda başarı sağlar. Bölgedeki selülit oranına göre, uygulanan protokol ve seans aralıkları değişkenlik gösterebilir. Son teknoloji ile gerçekleştirilen, dünyadaki en iyi yöntem olan, yağların vücuttan parçalanarak yok edilmesi için uygulanan Venus Legacy’de, hedef dokuya kızılötesi ışınlar gönderilir. Bu sayede uygulama yapılan bölge, cilde zarar vermeden daha hızlı şekilde ısıtılır ve radyo frekans enerjisiyle güvenli bir şekilde, hedeflenen alanda ısı eşit olarak yayılır. Bu enerji sayesinde ortaya çıkan ısı, yağ hücrelerini etkilerken, selülit görünümünün de hafiflemesini sağlar. Vakum teknolojisi ile desteklenen bu doku ısıtması sayesinde ciltteki kolajen ve elastin hücreleri uyarılır. Bu uyarı daha çok kolajen ve elastin hücresi artışı anlamına gelmektedir. Bu sayede cilt sıkılaşır, cildin sıkılaşması vücut görünümünün de incelmesini sağlarken cilt kalitesinde belirgin bir iyileşme gözlenir.
Radyo Frekans Bölgesel İncelme programı içinde birçok farklı işlem gerçekleştirilmektedir. Bunlardan biri olan radyo frekans programı; tüm dünyada kullanılan en güncel vücut sıkılaştırma ve incelme teknolojisidir. FDA onayı 2002 yılında alınmış, ispatlanmış bir yöntemdir. Cihaza özel tasarlanmış uygulama başlığı ile bağ dokuya odaklanarak 35 ila 42 dereceye kadar ısı uygular. Dolayısıyla dermiste ısı artışı olurken epidermis ısınmaz. Bu nedenle uygulama, hedeflenmeyen bölgeyi etkilemez. Bağ dokunun ısınması kolajen üretimini tetikleyerek elastin liflerin sıkılaşmasını sağlar. Sonuçta hedef bölgede incelme, sıkılaşma ve lifting etkisi gerçekleşmiş olur. Sırt, kol, bacak, bel, dekolte, yüz bölgelerinde kullanımı uygundur. Aynı zamanda eklem ağrısı, kas ağrısı, sinüzit, skolyoz, kireçlenme ve fibromiyalji rahatsızlıklarında kullanılır. İşlemlerin etkisi ve kalıcılığı için haftada bir veya iki seans aralıklarında, ortalama altı ila sekiz seans, tek bölge için ön görülür. Radyo frekans; monopolar, bipolar, tripolar ve iğneli sistemlere ayrılır. Bu işlemlere gelmeden önce bol su ve işlemden en az iki saat öncesinde yemek tüketilmiş olmalıdır.

Storm
Yağ dokusunu kas dokusuna çevirebilmek ve uzun süren spor yapma zorunluluğundan kurtulmak için dünyanın en iyi yöntemi, ağrısız ve hiçbir risk almadan gerçekleştirilen “storm” işlemidir. Bu rakipsiz teknolojide, her bir kas grubuna ayrı ayrı odaklanarak çalıştırılan elektrikli kas simülatörleri tarafından, spor yaparak ulaşılamayan noktalara, elektromanyetik enerji teknolojisi kullanılarak ulaşılır. %25 oranında yağ yakma, %30 oranında kas kütlesi artışı ile günümüzdeki tüm sistemlerden ileri olan tek bir uygulamada birleştiren en gelişmiş vücut şekillendirme, sıkılaştırma yöntemidir. Ortalama otuz dakikada otuz bin mekik, squat, etkisi sunar. Göbek, popo, bel, bacak bölgelerine uygulanır. Ayrıca özel başlığı ile pelvik bölgesindeki rahatsızlıklarda kullanımı uygundur ve etkili sonuçlar doğurur. Bu işleme gelmeden önce de yine bol su ve işlemden en az iki saat öncesinde yemek tüketilmiş olmalıdır.

G5 Masajı
Yağların eritilmesi ve kas dokusunun oluşturulmasından hemen sonra, ciltte sıkılaşmanın sağlanması için G5 masajının uygulanması gerekmektedir. Bu uygulama, özel bir masaj cihazı kullanılarak gerçekleştirilir. G5 uygulaması aynı zamanda kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasına yardımcı olur. Özellikle selülit uygulamalarında ve bölgesel sıkılaşmada yoğun etki gösterir. Kan akışını hızlandırdığı için spazm tedavilerinde kullanılabilir. Bu yöntem daha çok bel, kalça, bacak, kol, göbek, alanlarında tercih edilir. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda altı ila on seans aralıklarında haftada bir ve iki kez uygulama yapılabilir. Bu işleme gelmeden önce de yine bol su ve işlemden en az iki saat öncesinde yemek tüketilmiş olmalıdır.

Lenf Drenaj
Vücutta biriken ödemin atılması için hemen sonrasında uygulanan lenf drenaj yöntemi ile hücreler beslenirken renksiz sıvının dolaşımı da hızlanmaktadır. Böylece boşalan yağ hücresi bölgelerinin görünümünde düzelme ve sıkılaşma sağlar. Ayrıca kas sisteminde olumlu etkiye sahiptir. Yani daha net bir ifadeye ile lenf drenaj kanda serbest dolaşımda olan yağ asitlerinin kolayca yakılabilecek hale gelmesine destek olur. Vücuttan ödemin, toksinlerin atılımını; metabolizmanın, kan akışının hızlanmasını; stresin azalmasını sağlar. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda altı ila on seans aralıklarında haftada bir veya iki kez uygulama yapılabilir ve işlemi desteklemesi için günde bir buçuk ila iki buçuk litre su tüketimi önerilmektedir.

Pasif Jimnastik yöntemi son olarak tüm bu işlemlerin desteklenmesi, devamlılık arz etmesi için pasif jimnastik yöntemi ile elektro terapi tekniği uygulanarak, faradik akım verilerek vücut bakımı uygulanmaktadır. Faradik akım, kasları en etkili çalıştıran akım türüdür. Selülit tedavisi, yağ parçalama, kasları toparlama, beden küçültme işlemleri yapar. Ortaya çıkan enerji, kası hareket ettirir. Bu hareketten sonra ortaya atık maddeler (toksin) çıkar. Bu maddeler ter ve idrar yoluyla dışarı atılır. Akım, elli beş dakikada iki yüz seksen sekiz mekik çektirecek şekilde sinyaller gönderir. Yağın enerjiye dönüşmesi, gevşemiş kasın sıkılaşması, toksin maddenin atımı, normal kas hareketinin yetmiş iki misli hızla gerçekleşir. Bu işlemi şu şekilde ifade edebiliriz; parçalanan yağların bir kısmının kasa dönüşmesi ve kasların güçlendirilmesinde kullandığımız yöntemdir. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda altı ila on seans aralıklarında haftada bir veya iki kez uygulama yapılabilir ve işlemi desteklemesi için günde bir buçuk ila iki buçuk litre su tüketilmesi önerilir. Tüm bu işlemler, yapılan uygulamaların kalıcı olmasını sağlarken sizleri sağlıklı bir güzelliğe kavuşturur.

Yorumlar

0 yorumlar