Ankara Life Dergisi

Bülent Akdeniz ile Yaşama Dair Her Şey

Gıda, sağlık, inşaat, emlak ve yönetim gibi pek çok alanda hizmet veren Bülent Akdeniz, başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi ile bir araya geldi. Merak ettiğimiz sorularımızı yanıtlayan Bülent Akdeniz; ‘Çin’de gündeme gelen Covid-19 salgınını dünyanın geneline sıçrayacağını önceden tahmin ettik ve iş ortaklarımızla ilk maske üretimine geçen firmalardan olduk. Bu sebepten dolayı avantajlı kısımda yer aldık.’ diyor. İyi okumalar dileriz.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Bülent Bey öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz? Bülent Akdeniz kimdir?
1971 yılında Sivas’ta dünyaya geldim, 1976 senesinde Ankara’ya taşındık. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi Ankara’da tamamladım ve Gazi Üniversitesi’nden mezun olup, iş hayatına atıldım.
Beş farklı yönetimini yaptığınız ofisleriniz bulunuyor. Bunun hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz, isimleri ve lokasyonundan bahseder misiniz?
Mira Ofis, Beytepe Modern, Beytepe Suit, En Tepe İş Merkezi, Mira Rezidans olarak yerlerimiz bulunuyor. Lokasyon açısından Beytepe’de yer alıyoruz.
Ofislerinizin çalışma konuları daha çok neleri kapsıyor? Sizi tercih edecek olanlara hizmetlerinizden bahseder misiniz?
30 yıla yakın diyaliz sektöründeyiz. Bizim için güven çok önemli, müşterilerimizin geneliyle iş ortağıyız.
2022 yılında bitirdiğiniz projeleri kısaca anlatıp, bu projelerdeki detay çözümlerinizden ve yapı malzemesi tercihinizi etkileyen faktörlerden söz eder misiniz?
Fethiye, Dalaman başta olmak üzere turizm sektörüne yönelik projelerde bulunduk.
Ofislerinizin son iki sene içindeki finansal performansını değerlendirir misiniz? Hedefler ne kadar gerçekleşti?
Bizler 2 yıldır gıda, sağlık, inşaat, emlak ve yönetim işinde yer almaktayız. Yüzlerce insana istihdam yaratarak ayakta kalmayı başardık.
Geçmişten günümüze çeşitli krizler ve teknolojik gelişmelerle dönüşen çalışma hayatı ve iş gücü dinamikleri tüm dünyada farklı bir kırılma yaşanmasına neden oldu. COVID-19 salgını sonrası, yeni normalde iş stratejileri ve aksiyonlar konusunda gündeminizi nasıl belirlediniz? Bu dönemin bulunduğunuz sektör ve kurum açısından riskleri ve fırsatları neler oldu?

Çin’de gündeme gelen Covid-19 salgınını dünyanın geneline sıçrayacağını önceden tahmin ettik ve iş ortaklarımızla ilk maske üretimine geçen firmalardan olduk. Bu sebepten dolayı avantajlı kısımda yer aldık.

Sizi ülkemize diyaliz makinaları getiren ve bu kulvarda hizmet veren kişi olarak görmekteyiz. Böyle bir çalışma alanı oluşturmaya neden ihtiyaç duydunuz?
Biz diyaliz makinası değil makinanın sarf malzemesi olan ‘Diyalizör’ isimli böbrek hastalarının tedavisinde kullanılan ürünü getiriyoruz.
Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı?
Yakında Ankara’ya bir sergi kazandırmayı hedefliyorum. 23 Nisan’da açılışa herkesi bekliyorum.

Yorumlar

0 yorumlar