Ankara Life Dergisi

Cem Koçyiğitoğlu ATEM’E GENEL BAŞKAN ADAYI OLDU!

Kentin tanınmış emlakçılarından Cem Koçyiğitoğlu, geçtiğimiz günlerde sahibi olduğu King Otel’de bir kahvaltı düzenle – di. Ankara’nın önde gelen emlakçılarının davetli olduğu etkinlikte bir de müjde ver – en Koçyiğitoğlu, Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası ATEM’e genel başkan aday – lığını açıkladı. Koçyiğitoğlu’nun dostu ve yol arkadaşı Ömer Sabri Yolaş’ın sunucu – luğunu yaptığı etkinlikte davetlilerin sek – törel sorunları, dernekten beklentileri ve başkandan istekleri masaya yatırıldı. Koçy – iğitoğlu, bunun yanı sıra pandemi döne – minde zora giren emlak sektörü ve sektör temsilcileri için yaptıklarını da açıkladı.

 Düzenlediği kahvaltıda söz alan Koçyiğitoğlu, aynı zaman – da sektöre dinamizm getiren ve hatırı sayılır çapta çalışma – lar yapan Meslekte Birlik Platformu, SEDD, AGEM’in kurucu başkanı olduğunu hatırlatarak şöyle devam etti:

“Meslekte Birlik Platformu olarak 100’e yakın mesleki bilgilendirme toplantısı yaptık. Pandemi döneminde ATEM’in de birlikteliği ile Ankara’daki tüm mesleki sivil toplum kuruluşları ile birlikte, ATEM ve ATO komite başkanlarının da imzaladığı talep dilekçesini başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere ilgili kurumlara ilettik. Bu iş, tüm mesleki sivil toplum kuruluşlarının aynı evrakta imzası olan ilk eylem olarak tarihe geçmiş ilk ve tek uygulamadır. Bununla beraber, Emlak Denizi ile yaptığımız görüşmeler sonucun – da tüm meslektaşlarımızın bu hizmeti belirli süre ücretsiz almasını sağladık.” “Meslektaşlarımızı Sheraton Otelinde düzenlediğimiz organizasyonumuzla bir araya getirdik ve mesleğimizde bir ilk olarak 400 ün üstünde bir katılımla anket düzenledi. Pandemi süresinde ihtiyaç sahibi meslek – taşlarımıza oluşturduğumuz fon ile destekte bulunduk. Em – lak yönetimi bölümü olan bazı üniversitelerle iletişim kurup, bilgilendirmeler ve tecrübe paylaşımları yaptık. Ülkemizde birçok il ve ilçe gezerek mesleki yeterlilik sınavları bilg – ilendirme eğitimleri verdim…”

Başarılı Bir Sivil Toplum Lideri

Ünlü iş insanı Cem Koçyiğitoğlu 1988 yılında emlak se – ktörüne girdi. 1990’da ilk kurumsal müşterisini kazanan Koçyiğitoğlu, 1994 tarihinde ilk kez Ankara piyasasına dönemsel yazlık kiralama işini getirdi. 1996 senesinde sivil toplum kuruluşu yolculuğu başlayan Cem Koçyiğitoğlu, aynı yıl Ankara Emlak Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi ve başkan yardımcısı oldu. Başarılı bir sivil toplum lideri olan Cem Koçyiğitoğlu tüm üyeleri o yıl ziyaret etti ve o dönem henüz ağ paylaşımı olmadığı için faks aracılığı ile portföyleri dernek merkezinde toplayarak bir mesleki paylaşım ağı kurdu. 1997’de tüm dernek üyeler – inin bir araya geldiği organizasyonu İçkale Otel’de düzenl – edi. “ATEM yönetim kuruluna davet edildiğim ve seçildiğim Cem Koçyiğitoğlu ATEM’E GENEL BAŞKAN ADAYI OLDU! Cem Koçyiğitoğlu 2018 yılında, odamızın ikinci yönetim kurulu toplantısında 100’e yakın meslektaşımızın da içinde görev alacağı kısa, orta ve uzun dönem çalışma planlamasını sundum” diyen Cem Koçyiğitoğlu, bu sayede mesleğe yüzlerce yeni danışman kazandırmanın gururunu yaşadığını belirtiyor.

Eğitime Yatırım

Cem Koçyiğitoğlu meslek başarısının sırrını teknolojiye, inovasyona ve eğitime verdiği önemden geçtiğini söylüyor. Bu bağlamda 2000 yılında o dönem için sektörde büyük ses getiren emlaksa.com emlak portalını kuran Koçyiğiyoğlu, Emlaksa Bülten adında portföylerinde yazıldığı dergiyi çıkartıp, tüm gazete bayilerinde satılmasını sağlamıştı. Eğitim konusunda da hem kendi şirketlerinde hem de aktif görev aldığı sivil toplum kuruluşlarında sayısız organizasyon düzenleyen Koçyiğitoğlu, beden dili ve satış teknikleri başta olmak üzere meslektaşları için çok sayıda kurumsal eğitim düzenledi.

Başkan Seçilirse Ne Yapacak?

 King Otel’de gerçekleştirdiği kahvaltıda sektör temsilcileriyle bir araya gelen ankara tüm emlakçılar meslek odası atem’e genel başkan adayı olduğunu açıklayan cem koçyiğitoğlu, kendi döneminde demokratik bir yönetim modeli uygulayacağının altını çizdi. İki dönemden fazla başkan koltuğunda oturmayacağını belirten koçyiğitoğlu, sırası bitince yerini arkasından gelenlere bırakacağını açıkladı. Açık kapı portal uygulaması ile tüm üyelerin yönetimin içinde olacaklarını söyleyen genel başkan adayı, odayı üyelerle birlikte ve üyelerin çıkarlarına dönik yöneteceklerine vurgu yaptı. “başta toki olmak üzere kızılay,vakıflar müdürlüğü,ziraat bankası,vakıflar bankası,halk bankası,emlak katılım gibi öncelikle devlet kurumlarının sonrasında tüm bankaların gayrimenkullerinin satışını oda üyelerimizin yapması için çalışmaları başlatacağız diyen Koçyiğitoğlu, “hazır olan internet portalımızı ve crm uygulamamızı tüm meslaktaşlarımızın hizmetine sunacağız. Tüm emlak portalları ile görüşüp özel indirimler yapmalarını sağlayacağız. Tüm tapu ve kiralama işlemlerini meslektaşlarımızın yapması için var gücümüzle çalışacağız. Tapu ve kiralama işlemlerinin odadan yapılmasını sağlayacağız.” Dedi.

Kurumsal Yerel Çatışması Bitiyor

Koçyiğitoğlu başkanlığı döneminde gerçekleştirecekleri yenilikleri şöyle sıraladı: “yeminli emlak danışmanlığını getireceğiz. Tüm adli bilirkişilik işlemlerini meslektaşlarımızın yapması için çalışmalar başlatacağız. Oda üyesi tüm meslektaşlarımıza mali müşavirlik hizmetini vereceğiz. Tüm üyelerimizin özel portföyleri için profesyonel çekim,dosya hazırlama ve sunum hizmetini vereceğiz. Kuracağımız dış ilişkiler kurulu ile meslektaşlarımızın yabancılara satış işleminde aktif rol almasını sağlayacağız. Oda olarak büyük çaplı projeli işlerde konsorsiyumlar kurup bu projeleri meslektaşlarımızın pazarlamasını sağlayacağız. Üyelerimizin portföylerinde olan özel gayrimenkullerinin satışını yapmak için tüm türkiye’de ve yurt dışındanda katılım sağlanacak müzayedeler yapacağız. Kendi tv kanalımızı kuracağız. Üyelerimizin portföylerininde olduğu dergimizi çıkartıp,bu dergiyi avm ve gazete bayilerinden insanlara ulaşmasını sağlayacağız. Üyeler arasındaki kurumsal/yerel çekişmesini bitirip birlikte ticaret yapmalarını sağlayacağız.”

Eğitimler Sosyal Sorumluluk Projeleri Geliyor

 Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası ATEM’e genel başkan adayı Cem Koçyiğitoğlu başkan seçildikten sonra kurumsal eğitimlere başlayacaklarını açıklayarak, projelerini şöyle açıklıyor:

“Ticari mülk satışı,satış kapama,beden dili,sunum hazırlama,dijital pazarlama gibi eğitimler vereceğiz. Ünlülerle buluşma organizasyonları düzenleyeceğiz. Odamızda disiplin-uzlaşma kurulunu kurup aktif çalışmasını sağlayacağız. Sadece ticarete yönelik çalışmayıp,sosyal sorumluluk projelerimizide gerçekleştireceğiz. Sosyal sorumluluk projelerimizle halkın emlak danışmanlarına olan ön yargılarını yıkacağız. Meslektaşlarımızın tanışmaları ve ticaret yapmaları için organizasyonlar geliştireceğiz. Çocuklarımız fonu kurup bu fonla eğitim bursları vereceğiz. Odamızı birlik içinde yönetip siyaseti sokmayacağız. Kurulacak kurullarla odanın daha aktif ve etkili çalışmasını sağlayacağız. Ato emlak komitesi ile birlikte çalışmalar yapacağız. Belediyelerle işbirliğini geliştirip imar uygulamalarında ve beyan değerlemelerinde daha aktif rol oynayacağız. Diğer ülkelerde bulunan meslektaşlarımızla iletişime geçip yurt dışı ticari geziler düzenleyeceğiz. Ankara’da bölge ve ilçe başkanlıkları birimi kurup üyelerimize anında ve yerinde hizmet vereceğiz.bu uygulama ile 200 e yakın üyemizin odamızda aktif görev almasını sağlayacağız. Vefat eden meslektaşlarımızın gelişme çağındaki çocuklarının eğitiminin devamı için aileye yardım edeceğiz. Mesleki analizler yaparak Türkiye emlak danışmanı profilini belirleyeceğiz. Biz sadece atem yönetimine aday değiliz. Aynı zamanda ato emlak komitesinede adayız.biz ankara’da meşaleyi yakıp tüm türkiye’de mesleğimizde yeni dönemi başlatacağız.hedefimiz Türkiye’de mesleki birliği sağlayacağız. Meslekte Birlik Platformu olarak bu günü milat sayıp mesleğimizde birliği sağlamak adına atem başkanlığına adayım.bu güne kadar hizmetleri dokunan sayın hacı ali taylan ve sayın ahmet yetkin’e teşekkür eder onlarıda yanımızda görmek isteriz ayrıca aday olan sayın hakan akçam ve aday olmayı düşünen tüm meslektaşlarımı tek liste olmaya, birlik olmaya davet ediyorum.”

BİZİM KAPIMIZDA YÜREĞİMİZDE HERKESE AÇIKTIR.BİZİM YANIMIZDA SADECE VATANINA İHANET EDENLERLE ATATÜRK DÜŞMANLARINA YER YOKTUR…”

Yorumlar

0 yorumlar