Ankara Life Dergisi

Cengiz İnler Mağazaları’nın Dünya Trendine Etkisi!

“Misyonumuz doğrultusunda aynı zamanda global alanda da başarı sağlayıp ülkemizi erkek giyim alanında en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.”

“İmza ürünlerimizde ve sezon ürünlerimizde üretim ağımızı her geçen yıl daha da geliştirerek başarı elde ediyoruz.”

“Yılın son çeyreğinde açılacak yeni mağazamız ile sene başında kendimiz için belirlediğimiz hedefi gerçekleştirerek 2024 yılında da gerçekçi amaçlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz.”

Her geçen gün tekstil sektörüne büyük ivmeler kazandıran Cengiz İnler Mağazaları, içinde bulunduğumuz süre zarfında da yine pek çok başarıya imza atmaya devam ediyor. Franchisor olması yönüyle ülkemizin her noktasına ulaşıp, erkek giyim modasına farklı bakış açısı sunan Cengiz İnler aynı zamanda donanımlı ve tecrübeli bir ekiple yurt dışında da birçok ülkeye ihracat sağlıyor. Başta New York olmak üzere Azerbaycan ile mikro ihracatın yanı sıra ABD, Ortadoğu ve Avrupa’da yer alan ülkelere ulaşmayı ve şıklığın maskülen tarzını herkese benimsetmeyi hedefleri arasında tutuyor. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak Cengiz İnler ile bir araya geldik ve sektörün dinamiklerinden bahsettiğimiz röportajımızı sizler adına gerçekleştirdik. İyi okumalar dileriz.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Cengiz Bey geçtiğimiz günlerde Kocaeli’nde açılışınız gerçekleşmişti. Ardından Balıkesir ve Kırklareli başta olmak üzere Türkiye’nin her noktasına markanızın yer edineceği bilgisini vermiştiniz. Bu konu hakkında durum değerlendirmesi alabilir miyiz? O günden bugüne neler değişti?

Cengiz İnler markamız olarak 2023 yılında belirlediğim gerçekçi hedeflere yıl sonunda açacağımız mağazamız ile gerçekleştirmiş olacağız. 81 ilde mağaza açarak ülkemizdeki tüm insanlarımıza ulaşmak istiyoruz. 7’den 77’ye herkese ulaşmak için öncelikli olarak Ankara, İstanbul, Kocaeli, Kütahya, Balıkesir, Kırklareli, Bolu mağazalarımızı açmış olup ardından belirlediğimiz şehirlerde mağaza açılışlarımızı devam ettireceğiz. Müşterilerimizin yoğun taleplerinin bulunduğu Bursa, İzmir, Antalya, Konya, Kayseri, Edirne, Tekirdağ, Afyonkarahisar ve Denizli’de AVM mağazaları ile görüşmelerimiz devam ediyor. Misyonumuz doğrultusunda aynı zamanda global alanda da başarı sağlayıp ülkemizi erkek giyim alanında en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Bu doğrultuda da New York mağazamızı açarak sürecimize hızlı ve kendimizden emin bir şekilde başlamış bulunuyoruz. 2024 yılında da büyüme hedefimiz doğrultusunda hızlı ve kararlı adımlarımızı atmak istiyoruz.

Tekstil sektöründe Franchisor olarak yer almak derin araştırma ve planlama gerektiren bir durum olmalı. Sizde bu süreç nasıl gelişiyor?

Tekstil sektöründe franchise hizmeti vermek son derece titiz bir çalışma gerektiriyor. Tabela ve marka logomuzu taşıyacak, sektörün içinde en az bizim kadar deneyime sahip, sahayı çok iyi bilen, iyi uygulayıcı, hedefleri olan kişilerle çalışmayı tercih ediyoruz. Ekip arkadaşlarımızla aynı hedefe odaklanmış bir şekilde ilerlememize devam ediyoruz. Franchise talebinde bulunacak mağazalarımızın da aynı şekilde ortak bir hedefe kanalize olmalarını beklemekteyiz.
Aynı zamanda yurt dışında da Cengiz İnler Mağazaları’nı görmekteyiz. Hangi ülkelere ihracat yapıyorsunuz? Bu konuda önümüzdeki döneme ilişkin hedeflerinizden bahseder misiniz?
Cengiz İnler markamız yurt içi faaliyetlerinin yanında aynı zamanda yurt dışında da faaliyetlerine devam ediyor. Bu süreçte New York’ta süreçlerimizi hızlandırarak satışlarımız devam ediyor. Aynı zamanda Azerbaycan ile online süreçte mikro ihracat kapsamında satışlarımız hız kazandı. Almanya ile anlaşmalı olduğumuz merkezlere ihracat gerçekleştiriyoruz. Yurt dışında büyümek ve ilerleme kaydetmek markamızın en önem verdiği konuların başında geliyor. ABD, Ortadoğu ve Avrupa’da çok daha etkin olarak bölgedeki ülkelere ulaşmayı hedefliyoruz.
Geniş bir lojistik ağına sahipsiniz. Dağıtım ağınız ve takip sisteminizdeki süreç hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?
Cengiz İnler, üretim ağında güçlü bir konumda olmaya devam ediyor. Eskişehir’de yeni açtığımız pantolon fabrikamızda da üretimler yapmaya devam ediyoruz. İmza ürünlerimizde ve sezon ürünlerimizde üretim ağımızı her geçen yıl daha da geliştirerek başarı elde ediyoruz. Üretimlerimizi hem mağazalarımıza doğru bir şekilde dağıtıp perakende müşterimize hem de kurumsal müşterilerimize ulaştırıyoruz. Lojistik alanda doğru ve güvenilir firmalar ile çalışıyoruz.
2023’ün ilk yarı yılını firmanız özelinde değerlendirip, yıl sonu plan ve hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?
2023 yılında markamız için planladığımız gerçekçi hedeflere ulaşmış bulunmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz mağaza açılışları ile 2023 yılından beklediğimiz verimi aldık. Yılın son çeyreğinde açılacak yeni mağazamız ile sene başında kendimiz için belirlediğimiz hedefi gerçekleştirerek 2024 yılında da gerçekçi amaçlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Başarılarımızı hem fiziki mağazalarda hem de online mağazamızda sürdürerek marka bilinirliğimizi en yüksek seviyeye taşımak istiyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar