Ankara Life Dergisi

Ceren Tatlıdil

Bana Doğum Tarihini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim

Pandemi dahil birçok konuyu önceden bilen astrologların da etkisiyle astroloji hiç olmadığı kadar gündemde. Konuya ilgisi olmayan kişilerin bile dilinde burçlar, yıldızlar ve haritalar var. Hal böyle olunca konu şehrin en eski yayını Ankara Life Dergisi’nin gündemine geliyor haliyle. Son dönemlerde adı sıkça duyulan isimlerden biri de Ceren Tatlıdil. O, yeni nesil genç astrologlardan. Ünlü Astrolog Oğuzhan Ceyhan’ın Astroloji Akamedisi’nden mezun. Ezotrerik Batıni Doktrinler konusunda uzman. Zaten ihtisas alanı da ezoterik, karmik ve spritüel konular. Bu alanlarda hatırı sayılır danışanları var. Öyle ki birçok iş insanı O’na sormadan yatırım yapmıyor, önemli kağıtların altına imza atmıyor, hatta O’nun önermediği tarihlerde yeni projelere bile girişmiyor. Ameliyat tarihi karar verirken dahi telefon açıp soran var. Biz de Ankara Life Dergisi olarak genç neslin en popüler astrologlarından Ceren Tatlıdil’i Ankara Life ofisinin mistik atmosferine davet ettik.

Astrolojiye olan ilginiz nasıl başladı?
Bilinmeyene ve gökyüzüne olan merakım beni astroloji alanında çeşitli eğitimler almaya itti. Önce temel orta sonrasında ileri seviye astroloji eğitimleri aldım. Şu an Horary (soru) astrolojisi eğitimime devam etmekteyim.

Astrolojiyi kısaca nasıl açıklarsınız?
Yaşam amacımızı, bu hayattaki misyonumuzu, varoluş sebebimizi keşfedebilmek, potansiyellerimizin farkına varabilmek, olumlu olumsuz durumlara karşı daha bilinçli olmak adına astroloji bizim için güzel bir yol gösterici ve derin bir ilim.

Neden doğum haritası baktırmalıyız?
Buna küçük bir alıntıyla cevap vermek istiyorum. ‘’Kendi kalbine bakmayanın yaşamı bulanıktır; dışa bakan rüya görür, içe bakan uyanır.” Carl Gustav Jung
Doğum haritası hepimiz için biricik, parmak izimiz kadar tek ve özel. Bu matematiksel harita, bilinenin aksine bir iç görüden ziyade matematiksel bir kalıp. Hayat yolunda ilerlerken, değiştiremeyeceğimiz şeyler varsa da değiştirebileceklerimiz, önlem alabileceklerimiz, öngörüde bulunabileceğimiz konular da vardır. Doğru yer ve doğru zaman da… Bu yüzden de en önemli kararlarımız için, gökyüzünü takip edebiliriz.

Doğum haritası analizi yaptırdığımızda hangi sorulara cevap bulabiliriz?
Potansiyellerimizi, yeteneklerimizi, olumlu olumsuz yanlarımızı, özümüzü keşfedebiliriz. Yani tanışmadığımız kendimizle tanışabiliriz. ‘Aşkı nasıl yaşıyoruz? Tutkulu mu? Kararsız mı? Sevgi dilimiz nedir? Sevgimizi hissettirmeyi mi içimizde yaşamayı mı tercih ediyoruz? Mücadele gücümüz nedir? En ufacık zorlukta pes edip arkaya mı dönüyoruz? Yoksa hırslarımızla mücadele etmekten çekinmiyor muyuz? Ailemizle olan ilişkimiz nasıl? Kariyerimizde bizi neler bekliyor? En çok hangi alanlarda başarı yakalayabiliriz? Geçmişten bugüne getirdiklerimiz neler?’ gibi sorulara yanıt bulabiliriz. Böylece bu farkındalıkla, zayıf yönlerimizi güçlendirebilir güçlü yanlarımızı daha bilinçli kullanabiliriz.

Peki günümüzde herkesin dilinde olan bu karma nedir ?
Karma en kısa tanımıyla, yaptığımız şeylerin yaşattığımız olayların başka bir zamanda bize ulaşmasıdır. Boomerang gibi düşünebilirsiniz. Eğer bir çiçek tohumu ekersek, çiçek bahçelerimiz olur ne ekersek onu biçeriz. Aynı şey tam tersi düşündüğümüzde de geçerli. Başımıza gelen olguları şans ya da şanssızlık diye nitelendirmeden önce aslında yaptıklarımızın bir sonucu olduğunu unutmamak gerekir.

Doğum haritasında zorlu yerleşimleri nasıl yorumlarız?
Yaşadığımız olumsuz şeyler için direnç göstermek bizi ileriye taşımaz. Hayatı, siyah beyazlarıyla değil, iyi ya da kötü olarak nitelendirerek de değil, bir gelişim, bir dönüşüm süreci olarak renkleriyle görürsek, farkında olursak bir sonraki yaşayacaklarımız için daha bilinçli hale gelebiliriz. Hayatın anlamını ve akışını sorguladığım bir süreçte astrolojiyle tanıştım. İçinde matematiği, mitolojiyi, psikolojiyi, doğayı, insanı, insan ruhunu, duyguyu barındıran bu ilim benim için hayattaki muhteşem dengenin izahı gibiydi. Küçük yaşlardan beri ilgi duyduğum bu alan, mesleki anlamda da ruhuma dokundu ve nihayet kendimi bulduğumu hissettim. Elimden geldiğince de gerçek astrolojiyi anlatabilmek için buradayım. Bir yerlerde yollarımızın kesişmesini diliyorum.
İnstagram: cerenleyildizlar

Yorumlar

0 yorumlar