Ankara Life Dergisi

Cilt Bakımı ve Lazer Epilasyonda Tercih; Akın Biçer!

Günümüz güzellik sektöründe birçok kadın çalışanı görmenin yanı sıra erkekler de işlem alabilmekte, fakat erkek estetisyen sayılarının ülkemizde pek fazla olmadığını görmekteyiz. Seçil Büke Güzellik Merkezi ise, bu imkanı sunan konumda yer almakta. Seçil Büke Güzellik Merkezi’nde Erkek Estetisyen olan Akın Biçer, bilinçli güzelleşmenin kapılarını başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibine açtı. Cildin ihtiyaçlarını çok iyi bilen, adım attığımız andan itibaren güven veren özelliğiyle bizleri karşılayan Akın Biçer, gelen danışanlarına yönelik hangi uygulamalarda ne tür kriterleri göz önünde bulundurduğuna dair merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı. Keyifli okumalar dileriz.

Akın Bey öncelikle sizi tanıyalım. Akın Biçer kimdir?
22 Haziran 1997 Ankara doğumluyum, erkek estetisyenim. Annem 20 yıldan fazla bu sektörde olduğum için hep güzellik salonları içerisinde büyüdüm ve kendimi bildim bileli bir erkek estetisyen adayıydım.

Annenizle birlikte güzellik merkezi işletmektesiniz, fakat siz erkekler adına lazer epilasyon ve cilt bakımı hizmeti sunan taraftasınız. Böyle bir fikir nasıl ortaya çıktı?
Üniversitede eğitim görmekteyken aynı zamanda işi öğrenmek için eğitim aldım, daha sonra erkeklerin özellikle lazer epilasyona çok talebi olduğunu öğrendim ve erkek estetisyenin oldukça az olduğunu fark ettim ve okulumu bırakıp bu işe girmem gerektiğini düşündüm.

Erkeklere yönelik olan bu işlemlerinizde baz aldığınız önemli özellikleriniz neler?
Erkek müşterilerimizde baz aldığımız en önemli özelliğimiz; öncelikle cilt yapısı ve beslenmesidir. Bir ciltte beslenme çok önemlidir, yağlı ve fazla şekerli tüketimler cilt yapısında fazla sivilcelenmeye yol açabilir. Beslenme dışında ise müşterilerimizin cilt yapısına uygun doğru ürünü kullanarak işlemimizi gerçekleştirmek ve ev devam ürünlerini önermektir.

Danışanlarınız üzerinde uygulamalarınız etkili oluyor mu? Seans süreleri ne kadar?
Lazer epilasyonumuzda erkek vücudunun kıl hormonları kadınlardan fazla olduğu için işlemlerimiz 10 seansa kadar uzayabilmekte. İstisnai durum olarak kıl yapısı az olan müşterilerimizde 6 seansa kadar sonuç alırken, kıl yapısı oldukça yoğun olan müşterilerimizde 12 seansa kadar uzayabiliyor. Seanslarımız müşterilerimizin kıl yapısına kadar zaman alabiliyor, eğer müşterilerimiz kıllarını kısaltıp gelirse 30-45 dakika arası sürüyor ancak kısaltma işlemlerini biz yapıyorsak 1 saati çok rahat geçebiliyor.

Son olarak sizi tercih edecek okurlarımıza ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?
Cilt yapısına dikkat etmek için sağlıklı beslenmenin yanı sıra fazla yağlı, cips tarzı yiyecekleri tüketmemeyi ve fazla stresten uzak durmaları gerektiğini hatırlamak isterim.

Yorumlar

0 yorumlar