Ankara Life Dergisi

Cimnastiğin Kalbi Burada Atıyor

Cimnastik, özünde bedeni kontrol etme sanatıdır. Cimnastik; spor branşları arasından en temel spor branşlarından birisidir. Cimnastik eğitimi almış kişilerin motor becerileri, esnekliği, kuvveti, koordinasyonu oldukça erken yaşta ve hızlı bir gelişim göstermektedir. Cimnastiğin, özellikle küçük yaşta başlayan çocuklar için doğru eğitim ve doğru teknikle beraber gelecek yaşam kalitelerini önemli ölçüde artırdığı biliniyor.

Ankara’nın en sevilen dergisi Ankara Life, bu bilinçle hareket eden ve eğitimlerinde milli takım antrenörleriyle çalışan, Türkiye’nin en başarılı spor kulüpleri arasında zirvedeki yerini koruyan Başkent Cimnastik Akademisi’ndeydi. Başkent Cimnastik, motive edici ve özgüven sağlayan atmosferiyle kapısından içeri adım attığınız andan itibaren sizi hem spora teşvik ediyor hem de kadın girişimcilerin dokunuşlarının etkisini hissettirerek güven duygusu yaratıyor.

Aynı zamanda, Akdemi’de veliler de düşünülmüş. Çocukların eğitimi sırasında velilerin bekleyebilecekleri; beklerken çocuklarını da izleyebilecekleri, pandemi koşullarına uygun olarak hazırlanmış alanlar mevcut.

Her birinin fiziksel gelişimlerine göre, üç yaşından itibaren milli antrenörlerin desteğiyle eğitime başlanan Akademi’de, yaş ve fiziksel özelliklerine göre aldıkları eğitimlerle çocukların her biri milli birer sporcu adayı olarak yetiştiriliyor.

Başkent Cimnastik, sadece başarılı eğitimleri ve beraber çalıştığı milli antrenörler ile değil, kadın girişimcilerin sektördeki varlıklarının başarılı bir temsili olması açısından da örnek teşkil ediyor. Kulübün Batıkent ortağı Nergis Kaya ve Ümitköy ortağı Arzu Otlu, kadın girişimcilerin her alandaki varlıklarını başarıyla temsil ediyor.

Yorumlar

0 yorumlar