Ankara Life Dergisi

Çocuğunuz İçin En İyi Kalite; Çocukla Anne!

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak online alışveriş sitesi olan @CocuklaAnne’nin sahibi Faruk Nalbantoğlu ile bir araya geldik. İlk hedefi fiziki mağaza haline dönüşmek olan Çocukla Anne firması hakkında pek çok açıklamaya yer veren Faruk Nalbantoğlu; “Ankara’nın en hızlı büyüyen online ticaret markası olmak istiyoruz. Yıl 2024 olduğunda ise; özellikle uluslararası pazarda da var olmak istiyoruz. Bana göre bir insan başarıya götürecek olan şey; her ne iş yaparsa yapsın ona gerçekten inanması ve hiç yılmadan onun için inatla çalışmasıdır. Buna çok inanıyorum, doğrusu ÇocuklaAnne’nin gelecekte ulaşacağı başarılara da çok inanıyoruz. Bu yüzden her geçen gün adımla büyüyerek, güçlenerek ilerleme konusunda kararlıyız.” diyor. Keyifli okumalar dileriz.

Çocukla Anne firmasının kuruluş fikri nasıl ortaya çıktı? Gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Aslında bebek mağazacılığı işi benim baba mesleğim. Yıllar önce babam ve annem tarafından Kastamonu’da Yonca Bebe adında bir bebek mağazamız vardı. Orayı yıllarca işlettiler ancak ailenin çocukları olarak bizler Kastamonu’ya dönüp işe sahip çıkmayınca bir süre sonra devrettiler ve kendilerini emekliye ayırdılar. Biliyorsunuz ben girişimci bir ruha sahibim eğitimden danışmanlığa, yayınevinden organizasyon işlerine kadar farklı alanlarda yatırımlarım var. Bu işlerin her biri bir taraftan ilerlerken, babamı kaybetmeden önce bana işleri yoluna koyduktan sonra bebek mağazası yatırımı da yapmamı ne kadar çok istediğinden bahsetti. İşte aslında bunu bir vasiyet gibi alarak yola çıktım. Tabii pandemi ve ekonomik buhran koşulları bu işe yatırım sürecimizi biraz ötelese de sonunda ilk olarak dijital pazarda olacak şekilde yola çıktık. Bir süredir pazaryerleri ve kendi internet satış mağazamız olan www.cocuklaanne.com da hizmet veriyoruz. Yakında da fiziki bir mağaza ile bu işimizi bir adım öteye taşımayı planlıyoruz.

Anne babaların son dönemde ilgi gösterdikleri ürün grupları nelerdir? Hangi gruplara, neler yapıyorsunuz?
Aslında anne ve babalar çocuk söz konusu olduğunda her ihtiyaca yöneliyorlar diyebiliriz. Bizler bebeklikte çocukluk çağına kadar tüm çocukların ihtiyacı olan her ürün için tedarik sağlıyoruz. Giyim, oyuncak, kitap, bakım ürünleri aklınıza gelebilecek her ürün grubu sitemizden satışa sunulmaktadır.

Müşteri portföyünüzü artırmak adına neler yapıyorsunuz?
Doğrusu bunun için öncelikli hedefimiz tabii ki markamıza yatırım yapmak, tüm reklam çalışmalarımızı marka bilinirliğimizi artırmak üzerine tasarladık ve bu alandan ilerliyoruz. Biz bir Ankara markasıyız ve özellikle çocuk ve anne ürün kategorilerinden başlangıçta Ankara’nın sonra da tüm dünyanın ilk akla gelen markası olmak istiyoruz.

Çocukla Anne’nin farklı ve üstün olarak nitelendirdiğiniz özelliklerini öğrenebilir miyiz?
Online satış siteleri için en büyük sorun; güvenilirlik. Biz de bu durumun bilincinde olarak öncelikle koşulsuz müşteri memnuniyeti ve koşulsuz güven üzerine kuruyoruz markamızı. Hem en kaliteli ürünleri pazarlıyoruz hem de satış sonrası süreçte de müşterilerimizin yanında oluyoruz.

Ürünleriniz internet siteniz dışında nereden alınabiliyor, lokasyonunuzdan bahseder misiniz?
Henüz fiziki mağaza açılışımızı yapmadık, açılışımızı elbette Ankara Life Dergisi’nden tüm okurlarımıza duyuruyor olacağız. Ancak şu an online tüm pazaryerlerinden mağaza adımız olan CocuklaAnne üzerinden ya da www.cocuklaanne.com dan tedarik edilebiliyor.

Önümüzdeki döneme dair çalışmalarınız neler olacak? Hedeflerinizden kısa bir değerlendirme yapmanızı istesek neler söylersiniz?
İlk hedefimiz fiziki mağaza oluşturmak olacak diğer taraftan da önümüzdeki yıl adından en çok söz ettiren, Ankara’nın en hızlı büyüyen online ticaret markası olmak istiyoruz. Yıl 2024 olduğunda ise; özellikle uluslararası pazarda da var olmak istiyoruz. Bana göre bir insanı başarıya götürecek olan şey; her ne iş yaparsa yapsın ona gerçekten inanması ve hiç yılmadan onun için inatla çalışmasıdır. Buna çok inanıyorum, doğrusu ÇocuklaAnne’nin gelecekte ulaşacağı başarılara da çok inanıyoruz. Bu yüzden her geçen gün adımla büyüyerek, güçlenerek ilerleme konusunda kararlıyız.

Yorumlar

0 yorumlar