Ankara Life Dergisi

Cüneyt Sözütek: Slow’dan Rock’a Yolculuk

Yıllardır müzik sektörünün vazgeçilmez isimlerinden biri olan Cüneyt Tek, adını genellikle slow müziğiyle duyurmuş bir sanatçı olarak biliniyordu. Ancak şimdi, müziğe olan tutkusunu farklı bir kulvarla buluşturarak rock müziğe adım atan başarılı sanatçı, kendisini yeni bir dünyaya adeta pencere aralıyor. Cüneyt Tek’in rock müziğe yönelmesinin altında yatan sebep, duyduğu heyecanın onu daha fazla üretime yönlendireceğine inanması. “Heyecan duyduğum şeyi yaparsam daha çok üretirim, daha çok üretirsem hayata ve kendime daha çok anlam ve neşe katarım” diyerek, müziğin onun için bir yaşam tarzı olduğunu ifade ediyor. Rock müziğin hayatın bütününü, insan psikolojisini ve genel anlamda hayata dair her şeyi içerdiğini söyleyerek, bu türde kendini daha iyi ifade edebildiğini vurguluyor. Orijinal soyadı Sözütek olan sanatçı, rock müziğe geçişinde isim değişikliğine giderek Cüneyt Sözütek olarak tanınmaya başladı. Kendi gerçeğine dönme ve müziğiyle daha uyumlu bir isim kullanma kararıyla, hayatındaki bir dönemi kapatıp yeni bir başlangıç yapmış. Cüneyt Tek, bu müzikal dönüşüyle hayranlarına müjde de veriyor. 4 single çalışmasıyla kendini ifade etmeye hazırlanan sanatçı, motive eden, eğlendiren ve ilham veren şarkılarını dinleyicileriyle buluşturacak. Ankara Life dergisiyle yaptığı röportajda, şehrin en çok okunan yayınında bu müjdeli haberi paylaşıyor. Cüneyt Sözütek’in rock müzik serüveni, müzikseverlere yeni bir heyecan ve enerji vadederken, sanatçının mücadele dolu hikayesi de merak uyandırıyor. İyi okumalar dileriz…
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Cüneyt Bey, müzik kariyerinizdeki değişimden bahseder misiniz? Slow pop müziğe odaklanan bir başlangıcınız vardı, şu an rock müziğe yönelmenizin ardındaki sebepler nelerdir?
Heyecan duyduğum şeyi yaparsam daha çok üretirim, daha çok üretirsem hayata ve kendime daha çok anlam ve neşe katarım bundan dolayı rock müziğe yönelmemin sebepleri bu şekilde diyebilirim.
Slow pop tarzından rock müziğe geçiş yaparken karşılaştığınız zorluklar nelerdi? Bu geçişin müzikal ve kişisel anlamda size nasıl bir gelişim sağladığını düşünüyorsunuz?
Değişim kolay değil ama gelişmek için elzem bir durum. Rock müzik her zaman hayatımda vardı. Yaptığım bestelerde, konserlerimde çok uzun bir süredir kafamda idi artık kabuk değiştirip kendimi mutlu etme zamanı geldi diye düşündüm ve yaptım, çok mutluyum.
Yeni müzik tarzınızı keşfederken hangi sanatçılardan ve eserlerden ilham aldınız? Rock müziğin sizi nasıl etkilediğini düşünüyorsunuz?
Rock müzik bence hayatın bütününü, insan psikolojisini, hayata dair her şeyi içeriyor. Bundan dolayı şarkı yapmak için çok malzeme var.
Soy isminizin orijinal hali olan “Sözütek” ve şu anki adınız olan “Cüneyt Tek” arasındaki bağlantı nedir? Rock müziğe geçişinizi bu isim değişikliğiyle ilişkilendiriyor musunuz?
Doğduğumda bana verilen, uygun görülen bir adım soyadım oldu. Cüneyt Sözütek’i daha sonra sahne ismi olarak Cüneyt Tek şeklinde kullandım. Zamanla öğrendim ki hayatta hiçbir şey tesadüfi değil. Bize verilen ad – soyadın mutlak bir hikmeti var, geçtiğimiz bu kısa sınavlarla dolu hayat yolculuğunun da bir anlamı var. Bu yüzden kendi gerçeğime dönmek üzere Cüneyt Sözütek’i kullanmaya başladım.
Dinleyicilerinize vermek istediğiniz bir mesaj var mı? Rock müziğe yönelişinizle birlikte hayranlarınıza iletmek istediğiniz özel bir mesajınız var mı?
Dinleyicilerime mesajım; heyecan duyduğunuz işi yapın. Hayatı izleyenlerden değil; yapan, yaşayanlardan olun. Böylelikle hayat çok daha renkli ve keyifli olacaktır.
Gelecekteki müzik projelerinizden bahseder misiniz? Dinleyicilerinizin sizden neler bekleyebileceğini paylaşabilir misiniz?
Bu yıl içerisinde tekli single halinde 4 şarkı çıkarmayı planlıyoruz. Motive olup eğlenebileceği her insanın, hayatını dönüştürebilmesinde yardımcı olacak ve ilham verecek şarkılar geliyor diyebilirim.

Yorumlar

0 yorumlar