Ankara Life Dergisi

Daha Sağlıklı Cildin Yolu İğnesiz Mezoterapi’den Geçer!

Güzellik sektörünün güvenilir ve başarılı ismi Eda Bayazıt şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. İğnesiz Mezoterapi hakkında merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı. İyi okumalar dileriz.

Eda Hanım biliyorsunuz ki güneşin en etkili olduğu mevsimlerden bir tanesindeyiz. Kendimizi her ne kadar korumaya çalışsak da vücudumuzda birtakım cilt hasarları oluşabiliyor. Bu sebepten dolayı güzellik merkezlerinin yolunu tutuyoruz. Şu an revaçta olan İğnesiz Mezoterapi ise gündemimizde yer alan konulardan biri. Siz de Eda Bayazıt Güzellik Merkezi olarak bu uygulamaya yer veriyorsunuz. İğnesiz Mezoterapi nedir kısaca bahseder misiniz?
Cilde iğne kullanmadan bio güçlendirme ve canlandırma sağlamak amaçlı yapılan bir uygulamadır. Uygulama ile birlikte cilt altında kolajen üretimi artırılarak güçlü lifting etkisi yaratılır. Böylece cilt sorunlarını tedavi eder ve yeni kolajen üretimi desteklenerek hücrelerde biyolojik uyarım gerçekleşir. Cildin yenilenmesi, canlanması, kırışıklıkların azalması ve sarkmaların toparlanmasında etkilidir.

Peki nasıl uygulanıyor?
İğnesiz Mezoterapi özel bir cihaz ile yapılmaktadır. Cihazın özelliği sayesinde uygulanacak ürün istenilen cilt katmanına iletilmiş olur. Cildin detaylı analiz yapıldıktan sonra ihtiyacına uygun vitamin ve mineraller hedef dokulara ulaştırılarak sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm sağlanır.

Bu tedavinin yararları nelerdir? Kaç seans yapılması gerekir?
İğne ile uygulama yapılmadığı için işlem sonrası çok konforludur. Vücudun elastikiyet kaybını giderir, herhangi bir şişme, morarma etkisi yaratmaz. Tüm vücutta scar ve çatlak izlerinde kullanılabilir. Özellikle yaz mevsiminden sonra güneşin etkisi ile oluşabilecek cilt sorunlarını gidermede oldukça etkilidir.

İğnesiz Mezoterapi’nin herhangi bir yan etkisi bulunuyor mu?
Hayır bulunmuyor. İğneli Mezoterapi’de kısa süreli morarma, şişme, kanama gibi etkiler olurken İğnesiz Mezoterapi’de bu durum yaşanmıyor.

Son olarak iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?
Ücretsiz olarak tüm ön görüşme ve deneme seanslarımız için herkesi Eda Bayazıt Güzellik Merkezi’mize bekliyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar