Ankara Life Dergisi

‘Danışan Memnuniyeti Her Zaman Kırmızı Çizgimizdir!’

Güzellik sektöründe 14. yılını dolduran ve aynı zamanda Saç Ekimi Danışmanlığı yapan Eda Bayazıt, Ankara’da iki şubeli güzellik merkezine sahip genç kadınlarımızdan. Geçmişten bu yana edinmiş olduğu tecrübeleri ve donanımlı yapısıyla adından oldukça söz ettiren Eda Bayazıt, şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi ekibi ile bir araya geldi. Sektöre yönelik çalışmalarından ve danışanlarına sunduğu hizmetlerinden bahseden Eda Hanım; “‘Kocaman bir ormanda bir ağaç olsan da en iyi ağaç sen olmalısın.‘ En büyük yatırım, her zaman kendine yaptığın yatırımdır. Hayatta her şey gelip geçici ama baki kalacak olan sadece kendinsin. Kendini her şeyden daha çok sevmelisin, kendini sevmeyen hiçbir şeyi sevmez. Kariyer hayatımda ve yaşantımda doğru adımlar attığıma inanıyorum. Bundan sonrası için de tek amacım; daha çok hayata dokunmak.” diyor. Keyifli okumalar dileriz.

Güzellik sektörü günümüzde hayli revaçta olan bir konuma sahip. Bu günlerde en iyi olan ve hijyene önem veren yerlerde bakım yaptırmak isteyen biz kadınlar ise oldukça seçici davranıyoruz. Bu doğrultuda ekip olarak seçimimizi Eda Bayazıt Güzellik Merkezi’nden yana kullandık. Eda Hanım merkezinizin kuruluşu nasıl ve ne zaman gerçekleşti?
Merhabalar herkese, ben Eda BAYAZIT. 1988 yılında Ordu Fatsa’da dünyaya geldim. Adnan Menderes Üniversitesi’nden mezun oldum. Mezun olduğum zamandan bu yana güzellik sektöründe faaliyet gösteriyorum, aynı zamanda yaklaşık 14 yıldır Saç Ekimi Danışmanlığı yapıyorum. İzmir ve Ankara’da uzun yıllar çok şubeli güzellik salonlarının yöneticiliğini yaptım, ardından 2019 yılında Eryaman’da açtığım güzellik salonumda faaaliyetlerime devam etmekteyim. Yurt içi ve yurt dışından birçok hastayı hem Türkiye’de hem de yurt dışında hayal ettiği saçlara kavuşturmaya devam ediyorum.

Eda Bayazıt Güzellik Merkezi’ne gelen danışanlara hangi hizmetleri sunmaktasınız?
Bu mesleğe başladığım ilk günden itibaren hedefim bir gün kendi yerimde, kendi hastalarıma ve danışanlarıma en iyi hizmeti vermekti. Tabii ki bunun için çokça bilgi ve birikim edinmem ve eğitimlerimi kusursuz tamamlamam gerekiyordu. 2019 yılına kadar çok şubeli güzellik salonları yöneticiliği ve hastane saç ekimi birimi yöneticiliği yapıyordum. Takvim 2019 yılının Kasım ayını gösterdiğinde artık kendime güvenim tamdı, tüm eğitimlerim tamamdı ve kendimi insanlara daha net ifade etmek için hazırdım. Nihayet son sistem cihazlarla ve dünyaca ünlü markalarla kendi salonumu Eryaman’da açtım. Şu anda 2 şube ve Saç Ekim Danışmanlığı yaptığım bir hastane ile hizmetlerimize devam ediyoruz.

Teknolojinin ilerlemesiyle güzellik sektöründe de pek çok değişimler söz konusu ve profesyonelleşmek ise farz olunan bir hale büründü. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz, siz çalışmalarınızı nasıl sürdürmektesiniz?
Sektörümüz büyük bir pazar ve gerçekten yeniliğe, gelişime açık. Çok sayıda bu işi yapan meslektaşımız var, işini hakkıyla yapan yerler olduğu kadar maalesef ki yanlış uygulamalar ile insanları yanıltan yerler de bulunuyor. İnsanlar doğru bilgilendirilmeli ve danışanların beklentisine göre hareket etmelidir. Kusursuzluğu çok sevdiğim için her işimin mükemmel olmasını isterim. Danışan isteklerini iyi anlamalı ve muhakkak kişiye özel protokoller oluşturulmalıdır. Yeterli bilgi, birikim ve eğitime sahip olmayan yerlerde uygulama yapılmamasına özen gösterilmelidir. Danışan memnuniyeti her zaman kırmızı çizgimizdir.

Danışanlarınıza uyguladığınız tekniklerde dikkat ettiğiniz önemli özellikler nelerdir?
Son 10 yılda ulaşılabilir hizmet çok kolaylaştığı için kısa eğitimlerden geçen yeni arkadaşlarımız da tabii ki kendi iş yerlerinde hizmet vermek isteyebilir. Sektörümüz tamamen hizmet işi olduğundan çok iyi eğitimler almak gerekiyor. Sosyal medyanın gücü ile farklı bir alanda yer almaya başlayan sektörümüzde sıfırdan başlamak eskisi kadar kolay olmamakta, tavsiyem iyi araştırmalı ve eğer imkanlar mümkünse isim yapmış sektörde kendini kanıtlamış firmalardan destek alınmalıdır. Kendine güvenmek ve inanmak her şeyin başında gelir.

Eda Bayazıt Güzellik Merkezi olarak geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir? Yeni projeleriniz halihazırda var mı?
Kesinlikle şu cümle; ‘Kocaman bir ormanda bir ağaç olsan da en iyi ağaç sen olmalısın.‘ En büyük yatırım, her zaman kendine yaptığın yatırımdır. Hayatta her şey gelip geçici ama baki kalacak olan sadece kendinsin. Kendini her şeyden daha çok sevmelisin, kendini sevmeyen hiçbir şeyi sevmez. Kariyer hayatımda ve yaşantımda doğru adımlar attığıma inanıyorum. Bundan sonrası için de tek amacım; daha çok hayata dokunmak.

Son olarak sizi en iyi tanımlayan üç şey nedir desek?
En sevdiğim koku; Nergis.
En sevdiğim tatil destinasyonu; Gerçekten kendime zaman ayırabildiğim, kendimi dinleyebildiğim her tatil.
En sevdiğim makyaj malzemesi ise kesinlikle Eyeliner.
Asla vazgeçemediğim cilt maskesi; Sülfür Mask.
Son olarak; beni bu dünyada en çok mutlu edecek tek şey; ailemin sağlıklı olmasıdır. Ayrıca bir kadın isterse her şeyi başarır. Kendi gücümüzün ve yapabileceklerimizin farkında olmalıyız. Bir kadın mutlu ise etrafındaki herkes mutludur.

Yorumlar

0 yorumlar