Ankara Life Dergisi

Danışmanlık ve Akademi Bir Arada!

“Bir gayrimenkulün sadece ilanlarla satılamayacağını mevcut müşterilerimize farklı pazarlama tekniklerimizle kanıtlamaya devam ediyoruz.”
Emlak sektöründeki başarılarından dolayı adını Emlakçı Adam lakabıyla sıkça duyduğumuz Melih Savaş, Çayyolu’nda açmış olduğu şubesiyle birçok başarıya imza atmaya devam ediyor. Dilek Nermin Özer ile çıkmış olduğu yolculuğundaki ekibine danışman ve broker özelliğiyle adından sıkça söz ettiren Ceyda Ceviz’i de katarak çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak Dialog Fanus Gayrimenkul’ün Çayyolu şubesini ziyaret ettik, merak ettiğimiz sorularımızı yönelttik. Keyifli geçen röportajımız sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Dialog Fanus Çayyolu olarak ekibinizden kısaca bahseder misiniz?
Dilek Nermin ÖZER ve Melih SAVAŞ (Emlakçı Adam) olarak Yeni Batı ofisimizde kısa sürede Dialog Real Estate Türkiye 1.’likleri ve 2022 Türkiye 4.sü olan değerli danışmanımız CEYDA CEVİZ ile iş ortaklığı yaparak Çayyolu şubemizi açtık. Danışman olarak imza attığı birçok başarıya aynı zamanda broker özelliği ile de imza atmaya devam etmektedir. Ankara’da sektör profesyonellerinin yer aldığı bölgede firma olarak ‘Biz de buradayız’ demek istedik.
Buradaki şubenizde sunduğunuz hizmetleriniz neler?
Şubemizde brokerımız Ceyda CEVİZ ve profesyonel ekibimizle; konut & lüks konut, ticari gayrimenkul, arsa & arazi, proje yönetimi satım ve kiralama süreçlerinin pazarlamasını yapmaktayız. Dialog Real Estate gibi büyük bir yapının içinde olduğumuzdan dolayı tüm Türkiye ve yurt dışı pazarlaması yapıyoruz. Çayyolu şubemizde de profesyonel ve farklı pazarlama stratejilerimizle müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Bir gayrimenkulün sadece ilanlarla satılamayacağını mevcut müşterilerimize farklı pazarlama tekniklerimizle kanıtlamaya devam ediyoruz.
Gayrimenkul danışmanları neden Dialog Fanus Gayrimenkul’ü tercih etmeli?
Firmamız kurulduğundan itibaren Dialog Real Estate Anadolu Bölge 1.’liğini hiç kaybetmedi. Gayrimenkul sektöründe danışmanlarına verdiği hizmetler konusunda da farklılığımızı göstermekteyiz. Ofisimizde başlayan gayrimenkul danışmanlarına hem brokerımız Melih SAVAŞ (Emlakçı Adam) hem de Dialog Akademi ücretsiz gayrimenkul danışman temel eğitimi vermektedir. Sektöre yeni başlayan gayrimenkul danışmanlarının en büyük sıkıntısı pazarlayacak portföy bulamamasıdır. Biz ofis olarak portföy yönlendirme konusunda tam destek vermekteyiz. Önceliğimiz danışmanlarımızın kazanç ve başarı sağlamalarıdır. Yine danışmanlarımıza ücretsiz reklam desteği vermekteyiz ve 5 ilan sitesinde ilan paylaşmalarını sağlıyoruz.
Yatırım veya biraz şehir gürültüsünden uzaklaşmak isteyen insanlar arsalara yöneliyor, bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Talep yoğun mu, nasıl değerlendirmeler yapıyorsunuz?
Pandemi ve deprem sonrası müstakil ev, insanların sığınabileceği yaşam alanlarına ihtiyaç duyuldu. Talep yükselince tarla ve arsa ilanlarında ciddi bir yükseliş gerçekleşti. İnsanlarımız bilinçsizce arsa ve arazi almaktadır. Ne kadar kanunen yasak olsa da her bölgede hobi bahçeleri kuruldu. Tarım arazileri yerle bir oldu. Eğer ki dünyamızın ve ülkemizin geleceğini istiyorsak bunların kontrol altına alınmasını istemekteyiz. Belirli bölgelerde belirli standartlarla bunların satışı yapılmalıdır. Talep artınca arz da arttı ve olmadık fiyatlarla insanlar kandırılmaya başlandı. Özellikle insanlara daire yatırımı adı altında daha imarının ne olacağını bilmeden tarla hissesi satılmaktadır. Birçok vatandaş bu konularda mağduriyet yaşayacaktır. Tavsiyemiz; arsa almak isteyenler yeri çok iyi araştırmadan satın almasınlar.
2023 yılı için konut piyasasını değerlendirirken 2024 yılı için beklentileriniz nelerdir?
Sektörümüz için 2023 çok verimli geçmedi. Konut ve banka kredilerinin kısıtlı olmasından dolayı gayrimenkul satışları düşüş gösterdi. İnsanlar konuta yetmeyen ellerindeki paraları arsaya yatırmak istedi. Bundan dolayı 2022’ye göre arsa satışları konut satışlarını geçti. Ne kadar mevduat faizleri yüksek olsa da biz Türkler olarak gayrimenkule yatırım yapmaya her zaman öncelik göstermişizdir. Çünkü biz “Başını sokacağın bir evin olsun, paranı toprağa yatır” tavsiyeleri ile büyüdük. 2024’te gayrimenkul sektörünün 2023 yılına göre daha iyi geçeceğini düşünmekteyiz. Eğer ki iyi geçmese bile ‘Mevcut piyasada daha iyi ne yapabiliriz?’ diyerek yolumuza devam ederiz.

Yorumlar

0 yorumlar