Ankara Life Dergisi

Denge Ve İdeal İnsan

Funda Yılmaz, Kozmik Enerjinin gücünü fark ederek insanın kendisiyle ilgili ne kadar sorusu varsa yanıtlarını bulmak üzere kendi iç yolculuğuna çıkma cesaretini gösterebilmiş bir yol gösterici. Kentin en sevilen dergisi Ankara Life, bu yönüyle pek çok insana umut ve şifa kaynağı olan Funda Yılmaz ile kozmik enerji hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Funda hanım, öncelikle biraz sizi tanımak isteriz. Bizlere biraz kendi serüveninizden söz edebilir misiniz?

Özellikle iş hayatındaki gözlemlerim ve tecrübelerim maddi ve somut hırslar peşinde koşmanın ne kadar yorucu olduğunu anlamamı sağladı. Her alanda somut kazançlar elde etmeye çalışmanın omuzlarımıza bindirdiği yükü fark etmek beni kendi içimde bir yolculuğa çıkmaya yönlendirdi. Süreç boyunca insanı ve insan kimliğini oluşturan en önemli bileşen olan insan ruhunu keşfedebildiğim pek çok yolculuğum oldu. Ben de, bu keşif yolculuğumda bana yol gösterenlerin öncülüğünde, kendisi için bir ışık bulma ümidi taşıyan başka insanların yolculuğunu aydınlatabilme ümidiyle yola çıktım. 2013 yılında, Kozmik Enerji Okulu’nun kurucusu olan Dr. Petrov’un sistematik hale getirmiş olduğu Kozmik Enerji Uygulaması ile tanıştım. Kozmik Enerji Magister-Progressor, Block Hutta Master, Zoroaster unvanıyla, hem bu öğretinin uygulayıcısı olarak danışanlarıma yardımcı olmakta, hem de bu kadim öğretinin bilgisini almaya hazır olanlara seminerler vererek bu kadim bilgileri aktarmaya gayret ediyorum. Bu öğretinin yanı sıra 2016 yılında Brezilya’da Abadiania kasabasında bulunan ve Dünya’nın birçok ülkesinden gelen kitlelerin mucizevi sonuçlar aldığı spiritüel iyileşme merkezinde belli aşamalardan geçtikten sonra özel izinle almaya hak kazandığım Kristal Yatak Uygulamasını Türkiye’ye getirdim ve uygulamaya açtım.. her iki yöntemin de en büyük hizmet ettiği alan dengede olmak ve dengede kalmak..

Peki denge ve ideal insan nasıl olmalıdır konusuna değinelim mi ?

İdeal insan her iki taraftan da eşit derecede yararlanmayı bilmelidir. Mantık ve duyguları arasında yarı yarıya bir denge olmalıdır. Halbuki uygulamada hala bu aşamaya gelemedik. Çünkü kapitalist sistem hala ısrarla mantık eksenli bir dünyada yaşamamızı şart koşuyor. Bu yüzden bugün duygularımız hiç olmadığı kadar acı çekiyor. Duygularımızı bu kadar geri plana atmışken %20, hatta %10 seviyelerinde yaşarken özümüz en az %50 olması gereken duyguları arıyor ve ortaya hiç olmadığı kadar farklı bir tablo çıkıyor. Pür kapitalizmin kurallarını benimseyen ve yaşayan insanlar sadece mantık ve rasyonel düşüncenin gücünü kullanarak her türlü maddesel başarıyı elde edip, buna rağmen içlerinden bir ses ısrarla bir yerlerde yanlış yaptım ama nerde? diye kendilerine sorarken, diğer taraftan bu madde ve mantık dünyasında %80 duygularıyla yaşamaya çalışan günümüz duygusal insanları yani günümüzün ‘modern Kızılderilileri’ bir türlü ekonomik olarak bellerini doğrultamamanın acısını çekiyorlar. Onlar da kendilerine bu ekonomik sistemde yer bulamamalarıyla ilgili olarak Nerede hata yaptım diye soruyorlar.

Sipiritüel yolculuklardan, kozmik enerjiden söz ederken değinmeden geçemeyeceğimiz iki kavram var: Aura ve Çakra. Nedir aura ve çakra?

Aura en öz haliyle, fiziksel bedenimizi saran enerji bedenimiz olarak tanımlanabilir. Hem fiziksel bedene hem de ruha etkisi çok kuvvetlidir. Sağlığımız, hem fiziksel hem de mental olarak, enerji bedenimizin durumuyla yakından ilişkilidir. Fiziksel bedenimizin de 7 tane enerji noktası vardır. Bunlara “çakra” diyoruz. Omurga boyunca dizilmiş olan 7 temel çakra, yaşam enerjisinin bedenimize akmasına olanak verir.

Peki biraz da kozmik enerji hakkında konuşsak.. Sizin de başarılı bir uygulayıcısı olduğunuz Kozmik Enerji nedir? Bireyler üzerinde ne gibi etkileri vardır?

Kozmik Enerji evrenin kanallarını kullanarak bir kişinin fiziksel, duygusal ve manevi olarak kendini iyileştirmesi, geliştirmesi ve korumasını sağlayan bir yöntemdir. Kanallar, saf ve insan gözüyle görülemeyen sabit enerji seviyelerinden oluşur. Kanallar aracılığıyla iyileşme ve kendini geliştirme ile ilgili bilgiler uzun zaman önce geçmişimizin bilgeleri ve şifacıları tarafından da keşfedilerek kullanılmıştır. Kozmik Enerji yöntemi, bir kişinin iç potansiyelini harekete geçirir, gerginliği ve stresi azaltır, hastalıklara ve sorunlara yol açan patolojik süreçleri dönüştürür. Metodun depresyon, kötü ruh hali, kaygılar ve fobileri giderdiği, kişinin çeşitli yaşam problemlerini çözmesine yardımcı olduğu da bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Detaylı bilgiye www.fundayilmaz.org web sitemden de ulaşabilirsiniz..

Bir diğer merak edilen konu da yaşadığımız mekanların enerjisi bizi nasıl etkiler ve mekanları dengelemek için hangi yöntemi uyguluyorsunuz?

Hayatımızı geçirdiğimiz evimiz, işyerimiz, gezdiğimiz yerlerdeki enerjiler bedenimizi, duygularımızı,  psikolojimizi, sağlığımızı pozitif veya negatif olarak etkiler. Yaşadığımız yerler, ev, apartman, iş yerleri, fabrikalar, oteller, hastaneler, ne tür bir enerjiye sahipse o enerjiye göre bizi etkiler. Yaşam alanlarınızda kendinizi huzursuz, yorgun, tükenmiş, depresif hissediyorsanız ; işyerinizde parasal sıkıntılara yaşıyorsanız, kazandığınız para çok çabuk harcanıyorsa jeopatik enerjiye maruz kalıyorsunuz demektir. Dengeleme için Kozmik Enerji Tekniği ile Mekan Dengeleme çalışması uyguluyorum. Bu çalışma ev, ofis, dükkân, mağaza, otel, restoran, kafeler, hastane, okul, sanayi yerleri, marketler gibi aklınıza gelen her yerde yapılabilir.

Ağırlıklı olarak Ankara’da hizmet verdiğinizi biliyoruz, başka hangi illerde sizden birebir hizmet alabilirler?

İstanbul ve Mardin’de de birebir çalışmalarım devam etmekle birlikte “Uzaktan Çalışma Metodu” ile çoğu zaman aynı şehirlerde de olsak aynı metot ile çalışmalarımızı gerçekleştirebiliyoruz özellikle Koronavirüs salgınının olduğu bu süreçte kişilerin kendi ortamlarından da çalışmaya iştirak edebilmeleri bu anlamda büyük bir avantaj sağlıyor. Dolayısıyla yurtdışındaki danışanlarımla da bu şekilde çalışmalarımızı gerçekleştirebiliyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar