Ankara Life Dergisi

DERS, MÜZİK, ÖĞRETMEN, DJ

Sektörün önde gelen isimlerinden DJ Doğancan Gülseçgin’in vizyoner adımı atarak Beat Academy’yi açmasıyla merak konusu haline geldi. Şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak merak ettiklerinizi sorduk.

Öncelikle sizi ve ekibinizi tanımak isteriz.

Merhaba ben Doğancan Gülseçgin. 2008 yılından beri müzik sektörünün içi,ndeyim. Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde performans sergiledim. 2019 yılında da Beat Dj Academy’i açarak tecrübelerimi yaş aralığı olmaksızın aktarma kararı aldım. Ankara’nın önemli lokasyonlarından Kızılay Konur sokakta eğitimlerimize devam ediyorum. Beat Academy bizim için bir akademi dışında Türkiye’nin her yerinden dj ve prodüktör iş birliği yaptığımız bir merkez. Bu merkezde işbirliği yaptığım eğitmenlerimiz ise Ozan Özdemir, Kuntay Cevizci, Mert Yılmaz, Nezir Kara ve Yiğit Ünal.

Beat Academy nasıl ve ne amaçla kuruldu. Misyonunuz ve vizyonunuz nelerdir?

Özellikle doğup büyüdüğüm Ankara için, dj ve prodüktör olma hayali kuran hereks için bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm. Bu doğrultuda Beat DJ Academy’nin kurulması adına gerekli adımları attım. Amacımız Ankara-Türkiye-Dünya genelinde nitelikli, vizyon sahibi ve müzik sektörüne rol model olabilecek müzik insanlarını yetiştirebilmek.

Bizim için kıymetli olan şey ise yetiştirdiğimiz her öğrencinin hem özel hayatında hem de müzik sektöründe topluma bir şeyler katan örnek bireyler olmaları.

Ankara’daki müzik sektörü ve Academy’e olan ilginin nasıl olduğuna dair neler söylemek isterseniz?

Ankara benim için müzik sektörü anlamında “karma” bir şehir. Farklı müzik tatları için yatırım yapılan ve her tarzda kitlesi olan bir şehir. Bu da Ankara’yı renkli bir hale büründürüyor. Bu bizim için oldukça olumlu bir durum. Beat Academy özelinde ise beklediğimden daha fazla olumlu dönüşler aldık diyebilirim. Ankaralılar yaş aralığı gözetmeksizin her kesimden Beat Academy’e ciddi ilgi gösterdiler. Elbette bu bizi çok mutlu ve motive ediyor.

İleriye dönük amaç ve planlarınız nelerdir?

Elbette ilk amacımız “Beat Academy”yi dünya standartlarında bir müzik merkezi haline getirmek. Bunun için gerekli olan teknik ekipman kalitesi ve doğru kadro en önemli konulardan biri bizim için. Diğer yandan asıl önemli olan konu yetiştirdiğimiz öğrencilerin vizyonları ve nitelikleri. Sonuçta bizim aynamız yetiştirdiğimiz öğrenciler. Hepsinin en iyi yerlerde olması en üreten, aranan isimler olması bizim yegane amacımız ve idealimiz.

Son olarak Ankara Life okuyucularına ve DJ adaylarına neler söylemek istersiniz?

Öncelikle böyle bir söyleşi yapma fırsatı tanıdığınız için hem kendi adıma hem de “Beat Academy” adına Ankara Life ailesine teşekkür ederim. Son olarak şunları söylemeliyim ki biz “Beat Academy”yi her yaştan insanın hayallerine ulaşması için ve DJ prodüksiyon eğitimini en ciddi şekilde almaları için kurduk. Temennim hem okuyucularınızın hem de tüm Ankaralıların kendilerine bir iyilik yapıp hayallerini ertelememeleri.

Yorumlar

0 yorumlar