Ankara Life Dergisi

Diş Önceden Zorunluluktu Şimdi Estetik!

Diş Önceden Zorunluluktu Şimdi Estetik!

Enes Ağören; ‘Diş İmplantı satışıyla başladığım işletmeci kimliğimle sektörün her alanında büyük bir ilgiyle çalıştım. En sonunda kendi kliniğimin kendi laboratuvarımın sahibi ve ortağı oldum.’

Mesut Gülbahar; ‘Diş hekimimle uzun soluklu süren tedavim içerisinde duyduğum merak ve yapılan anlık kısa işlemlerin, insanların üzerinde yarattığı değişimi, mutluluğu görmek beni bu mesleğe yönlendirdi.’
Günümüz sağlık alanında en çok başvurduğumuz tedavilerden biridir; ‘Ağız ve Diş Bakımı’. Kimimiz gerek yaşadığı sıkıntıdan doktor yolunu tutsa da kimimiz estetik anlamında da tedavi olmak istiyor. İhtiyaçlarımızın günbegün farklılaştığı çağımızda buna eşlik eden teknolojik gelişmeler de bu işin cabası. Pek çok yola başvurduğumuz, derin araştırmalarda bulunduğumuz ağız ve diş sağlığımız her şeyin öncesinde gelmekte. Bu sebepten dolayı sizlere DentMec Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nden bahsetmek istiyorum. Burası iki arkadaşın ortaklığından yola çıkarak kurulan nezih bir poliklinik. İşletmeci Enes Ağören ve Diş Hekimi Mesut Gülbahar burada danışanlarına kaliteli, güvenilir ve konforlu olacak şekilde birçok tedavi hizmeti sunmakta. Güler yüzlü ekibiyle, ilgili yaklaşımlarının olduğu bu polikliniği gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak bir araya geldik ve merak ettiğimiz sorularımızı yönlendirdik. İyi okumalar dileriz.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Enes Bey uzun yıllardır işletmeci kimliğinizle sektörde aktif olarak rol almaktasınız. Alanınıza yönelik sorularımıza geçmeden önce sizi tanıyalım. Enes Ağören kimdir?
1994 yılında Ankara’da doğdum, memleketim Ankara. Lise ve üniversite hayatım tamamen bilgisayar ve görsel odaklı yönde geçti. Görseli seviyordum ancak sabah akşam bilgisayar başında vakit geçirmek, yazılımcı olmak bana göre değildi. Babamın mesleği esnaflıktı ve Ulus’ta dükkanı vardı. Üniversite hayatım boyunca ona yardım ettim. Böylelikle hayatı, ticareti, parayı, paranın anlamını, güzelliklerini, kötülüklerini görerek sağlık sektörüne yöneldim. Bu süreç bana çeşitli işlerle ilgilenmemden dolayı farklı bir olgunluk kattı. Diş İmplantı satışıyla başladığım işletmeci kimliğimle sektörün her alanında büyük bir ilgiyle çalıştım. En sonunda kendi kliniğimin, kendi laboratuvarımın sahibi ve ortağı oldum.

Sağlık sektöründe faaliyet gösteriyor olmanızın özel bir sebebi var mı? Neden bu alan üzerinden çalışmalar yürütüyorsunuz?
Aslında özel bir sebebi yok, ancak sektöre başladıktan sonra çevremin, hastaların, hekimlerin bana karşı olan güveni bu sektörde olmamı sağladı. Onları görsel açıdan memnun etmek bizi mutlu ediyor. Çağımız gereği insanlar artık ağız bakımına, sağlığına ve görselliğine önem veriyor ve dikkat ediyor. Bu sebepten dolayı hep söylerim; diş önceden zorunluluktu şimdi estetik.

Mesut Bey bir de sizi tanıyalım. Mesut Gülbahar kimdir? Alanınızı seçmeye nasıl karar verdiniz? Hangi uygulamalar üzerinde faaliyet gösteriyorsunuz?
1995 yılında İzmir’de doğdum. Ortaokul ve lise hayatımı İzmir’de tamamlayıp, üniversite eğitimimi ise Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde aldım. Mesleğime olan merakım küçük yaşlarda diş teli tedavisi gördüğüm zamanlarda başladı. Diş hekimimle uzun soluklu süren tedavim içerisinde duyduğum merak ve yapılan anlık kısa işlemlerin, insanların üzerinde yarattığı değişimi, mutluluğu görmek beni bu mesleğe yönlendirdi. Şu anda ise DentMec Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin kurucu ortağıyım. Kliniğimizde ağırlıklı olarak Estetik Gülüş Tasarımı, İmplant Cerrahisi ve ileri cerrahi işlemler ile birlikte Dolgu, Botoks gibi medikal estetik işlemler üzerine tedaviler uyguluyorum.

Sizce diş hekimi olmanın keyifli ve zor yanları nelerdir?
Bana göre mesleğimin en keyif verici yanı hastalarımızın sorunlarına çözüm bulduğumuz zaman onların yaşam kalitelerinin arttığını görmek olduğunu söyleyebilirim. Aynı zamanda danışanlarımızla bir bağ kurmak ve onları rahatlatmak da oldukça tatmin edici oluyor. En büyük zorluklarında ise; her hastanın farklı ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun tedavi seçeneklerini belirleyip, bunların uygulanabilmesi var. Ayrıca bazı durumlarda hasta tedavisindeki başarının tamamen diş hekiminin yeteneğine bağlı olduğu yüksek stresli durumlar da olabilir.

DentMec Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin temel yapı taşlarından bize biraz bahseder misiniz? DentMec olarak hastalarınıza hangi hizmetleri sunuyorsunuz?
Temel yapı taşımızı ekibimizle aramızda olan aile bağı oluşturuyor. Bu doğrultuda kliniğimize başvuran her hastamız kendini güvenli ve huzurlu bir ortamda hissediyor. Yine kliniğimizde diş hekimliğine dair tüm hizmetleri sunuyoruz. Fakat ağırlıklı olarak Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji dallarında hizmet vermekteyiz.

Yorumlar

0 yorumlar