Ankara Life Dergisi

DİYETEMA İkinci Şubesini Next Level’da Açtı!

DİYETEMA Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi, 2018 yılından itibaren Ankara Bağlıca semtinde hizmet veriyor. İkinci şubesini hareketli yaşam ve kalıcı kilo kaybını desteklemek adına güncel teknolojik cihazlarla donatılmış, danışanlarının hizmetine sunan DİYETEMA, 6 Haziran Diyetisyenler Günü’nde saat 14.00’te davetlilerin katılımıyla Next Level’da ofis açılışını gerçekleştirdi.
Sağlık, spor, sanat, eğitim, siyaset gibi birçok alandan önemli isim davete katılım sağladı. Yaklaşık beş saat süren etkinlikte Uzm. Dyt. Elif Melek Avci Dursun, gelen tüm misafirleriyle yakından ilgilendi. Katılım sağlayamayan davetlilerin bir kısmı çiçek, telgraf ve tebrik notları ile DİYETEMA’ya başarılar diledi.
Açılış konuşmasını Uzman Diyetisyen Elif Avci Dursun’un yaptığı etkinlikte; sağlıklı yaşam ve yeterli – dengeli beslenme desteği eğitiminin önemine vurgu yapıldı. Bireylerin sağlıklı olmasının toplumun genelini etkilediğini, obezite oranlarının ülkemizde neredeyse her 5 kişiden 2’sine kadar ilerlediğini belirten Elif Melek Avci Dursun, sağlıklı bir toplum temelinin sağlıklı beslenmeden geçtiğini vurgulayarak açılış için seçmiş olduğu 6 Haziran’ın Diyetisyenler Günü olduğunu söyledi. Doktora eğitimini tamamlamak üzere olan Uzman Diyetisyen Elif Melek Avci Dursun gelen konuklara yeni cihazları hakkında bilgi verirken; Hot Pilates isimli cihazın Ankara’da ilk kez kullanılacağını, Türkiye’de ise sınırlı sayıda yer aldığını belirtti. TANITA Marka MC – 980 Mercan Kırmızı Vücut Analiz Cihazı’nın Ankara’da ilk kez kullanılacağını, Türkiye’de ise sınırlı sayıda yer aldığını önemle vurguladı. Vacu Activ ve Slim Roll isimli metabolizma hızlandırıcı, yağ yakımına destek ve cilt altı yağ dokusunun görünümünü hızla kaybetmeye yardımcı cihazları tanıtarak, haftada 3 saatlik sürede 5000 kalori enerji harcamak isteyenleri ofisine davet etti. Aynı zamanda birçok radyo ve televizyon programında yer alan, hafta içi her gün ‘Elif Melekle Şeffaf Sohbet’ programını yapan Uzm. Dyt. Elif Melek Avci Dursun, 2018 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışı danışanları ile 250 ton hafiflediğini, beden ağırlığından memnun olmayanların acilen bir beslenme uzmanına danışarak hayatlarını baştan sona değiştirebileceklerini söyledi.
Marka kapsamında danışmanlık hizmetlerine ek olarak, kilo vermek, zindelik ve sıkılaşmak isteyenlere kısa sürede etkili çözümler sunan cihazlar ile destek olmanın hedeflenmesi açılış konusu kapsamında yer aldı.
Hedef kitlesinde ise kilo problemi yaşayanlar, beden ağırlığını kontrol altına almak isteyenler, sağlıklı yaşama adım atmak isteyenler, aynaya baktığında kendini daha fit görmek isteyenler bulunuyor. Bunun yanı sıra DİYETEMA’da, Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı / Kişiye Özel Beslenme Planlaması, Beden Ağırlığı Yönetimi / Denetimi / Beslenme Durumunun Saptanması, Kalp ve Damar Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı, Tip1 ve Tip2 Diyabet Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı, Tiroid Hastalıkları ve Beslenme Danışmanlığı gibi pek çok beslenme ve diyet danışmanlık hizmeti var.

Yorumlar

0 yorumlar