Ankara Life Dergisi

Doç. Dr. Esin Yalçınkaya

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahı Doç. Dr. Esin Yalçınkaya: “Kadınlar gününe özel bu sayıda sizlerle birlikte olmak büyük mutluluk. Bir kadın cerrah olarak ben de ülkemizde kadın olmanın zorluğunu ve güzelliğini yaşıyorum.”

Altın Oranlar
Estetik ve sanatta, mükemmel güzelliği sağlamak için kullanılan matematiksel bir oran. Eşsiz bir sayı olan Fi sayısı kullanılarak oluşturulmuş bu oranlar estetik ameliyatlarda bizlere yol gösteriyor.

Kişiye Özel Güzelliği Yakalama Noktasındaki Özel Çalışmalarım
Altın oran, sabit bir oran olup değişkenlere adapte olamadığı için, yine matematik kullanarak ideal güzelliği yakalamak konusunda özel bilimsel çalışmalar yapıyorum. Hastalarımla kişisel beklentilerini de konuştuktan sonra matematik de kullanarak, kendilerine en uygun ve yüzlerine en uyumlu burnu tasarlıyoruz. Yüz bölgesinde yaptığımız dolgu ve botoks uygulamalarında da aynı şekilde hareket ediyorum.

Burun Estetiğinde Sağlık!
Burun estetiğinde bana göre en önemli konu burun fonksiyonlarını korumak. Nefes alma, koku alma ve sinüs dediğimiz yüz çevresinde bulunan ve burna açılan içi havalı boşlukların sağlığını korumak çok önemli.

Koku ve Tat
Bilime renk katarak geniş kitlelerle paylaşma olanağı bulunduğumuz, ‘Koku ve Tat Bilimleri’ sempozyumlarımızın videolarını online erişime açtığımızı müjdelemek isterim. Ayrıca, editörlüğünü yaptığım, alanında dünyada en kapsamlı eser niteliğindeki ‘Koku ve Tat Algısı’ isimli kitabımızı ilgilenenler inceleyebilirler.

Yorumlar

0 yorumlar