Ankara Life Dergisi

Doç.Dr. Kenan Şener

Doç.Dr. Kenan ŞENER ile Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp, Akupunktur, Mezoterapi, Tıbbi Sülük gibi pek çok alanında tedavi sağlayan ZGHolistic Clinic doktorlarından Doç. Dr. Kenan Şener, başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’nin sorularını yanıtladı.

Kenan Bey öncelikle sizi tanıyalım. Kimdir Kenan Şener?
1971 yılında Eskişehir’de doğdum. İlk ve orta okulu İstanbul’da, liseyi Eskişehir’de tamamladım. 1996 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Kıt’a tabipliği, Clinic Mikrobiyoloji uzmanlık eğitimi, Tıbbi Viroloji yandal eğitimi ve sonrasında akademik çalışma hayatı derken 20 yılı doldurup emekli oldum. Uzun yıllardır yakın çevremde etkilerini gördüğüm o zamanlar alternatif tıp dediğimiz alana yöneldim. Son dört yıldır da kendi özel muayenehanemde geleneksel ve tamamlayıcı tıp (GETAT) hizmeti veriyorum.

Peki Kenan Bey neden geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanına yöneldiniz?
Tıp fakültesinden mezun olduğum yıl annem bir kaza geçirdi ve dizinden ameliyat oldu. Kısa süre sonra da dizinde kireçlenme ve ağrı şikayetleri başladı. O dönem gittiğimiz tüm hocalar protez öneriyordu. Ancak o zaman yaşı henüz çok gençti ve biz protez yaptırmak istemedik. Aradan 22 yıl geçti ve annem hala protez ameliyatı olmadı. O günden beri kimi zaman medikal kimi zaman geleneksel tedavilerle bugüne kadar geldi. Bu süre içinde benim geleneksel yöntemlere ilgim de giderek arttı ve kurumsal çalışma hayatından çıkar çıkmaz gizliden gizliye merak duyduğum bu alana yöneldim.

Kliniğinizde sıklıkla hangi yöntemleri kullanıyorsunuz ve ne tür hastalara hizmet veriyorsunuz?
Kliniğimizde sıklıkla akupunktur, ozon tedavisi, mezoterapi, kupa terapisi, tıbbi sülük ve damar yolu takviye tedavileri kullanıyoruz. Bunların yanı sıra hastalarımıza ihtiyaca göre fitoterapik (bitkisel), apiterapik (arı ürünleri) veya aromaterapik (uçucu yağlar) takviyeler öneriyoruz.
Sağlıklı olmak kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olması demektir. Bu nedenle kliniğimizde hastaları bütüncül bir bakış açısıyla değerlendiriyoruz. Sıklıkla çözüm ürettiğimiz hastalıkların bazılarını şöyle sıralayabiliriz; romatizmal hastalıklar, nörolojik hastalıklar, diyabet, hipertansiyon gibi kronik hastalıklar, menstrüasyon problemleri, menopoz, migren ve benzeri başağrıları, stres, anksiyete ve depresyon, fibromiyalji, kas ve eklem ağrıları, bağırsak problemleri, infertilite, kilo fazlalığı, enfeksiyonlardan sonra devam eden problemler. Ayrıca bağışıklığı destekleme ve sağlıklı yaş alma (anti-aging) ile ilgili uygulamalar (kozmetik akupunktur, kozmetik mezoterapi, kırışıklık ve leke giderici işlemler) en sık yaptığımız işlemler arasında.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemleri birçok hastalığın tedavisinde kullanılmakla birlikte özellikle koruyucu hekimlikte çok etkili yöntemlerdir. Bu nedenle okurlarımıza tavsiyemiz gerek wellness dediğimiz sağlıklı yaşam için gerekse sağlıklı kozmetik ihtiyaçları için daha hastalanmadan gelenekselle modern tıbbı harmanlayan hekimlere müracaat etmeleri. Tüm okuyucularımıza sağlık ve esenlikler dilerim.

Yorumlar

0 yorumlar