Ankara Life Dergisi

Doğal, Lezzetli, Sağlıklı: Doğana Organik

Spor yapmanın ve sağlıklı beslenme tarzının yanında yediklerinizin doğal olması da sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmeyecek etkenlerden biri. Katkısız gıda bulmakta zorlanırken doğal beslenmenin öneminin arttığı son yıllarda karşımıza az da olsa sağlıklı ürünleri bulabileceğimiz yerler çıkıyor. Bunlardan biri de DoğAna Organik. Şekersiz, glütensiz ve glikozsuz ürünleriyle dikkatleri üzerine çeken DoğAna, aldığı ürünlerin nerede nasıl yapıldığını da takip ediyor. Şehir dışına da gönderim sağlayabildiklerini belirten DoğAna Organik sahibi Zeynep Türkoğlu ile işletmesi hakkında konuştuk.

Böyle bir işe girmek nereden aklınıza geldi?
Aslına bakarsak yetişme biçimimden dolayı zaten işin içindeydim. Ailem Beypazarı’nda olduğu için yaz aylarında tarhana, erişte, konservelik gibi ürünler yapardık kendimiz için. Diğer şehirlerde de güzel reçel, konservelik, tarhana gibi tamamen ev yapımı olan ürünleri yapan kişilerle tanıştım. Aldığım ürünler sadece oradaydı.Ben de bunu Ankara’ya getirmeyi düşündüm. İş serüvenim bu düşünceyle başlamış oldu..

Doğana’nın hikayesi nedir?
Doğa Ana sağlığıma dikkat etmeye başladığımda ortaya çıktı aslında. Sürekli diyet yapıyordum ve sürekli verdiğim kiloları geri alıyordum. Daha sonra gezdikçe, gördükçe ve okudukça içinde zararlı kimyasal maddelerin olduğu ürünleri yememeye başladım.

Glikoz içermeyen reçeller, glütensiz yiyecekler, şekersiz meyve suları hatta şekersiz kek ve çikolata yemeye başladım ve zamanla kendim ufak ufak başladım işin mutfağına girmeye. Doğana’nın hikayesi tam burada başladı. İşletmemizi kurduk ve müşterilerimiz de ürünlerimizle tanışmaya başladılar.

Doğana’da neler yapıyorsunuz, neler bulabiliriz?
Doğana’da güne kendi ürünlerimiz ile hazırladığımız serpme kahvaltımızla başlıyoruz. Yine hızlı, pratik, zengin lif, protein içerikli doğanabowl hazırlıyoruz. İçerisinde fıstık ezmesi, laktozsuz süt, cornflakes, muz, doğal bal gibi zengin bir içeriğimiz var. Çok sevilen aperatiflerimizle güne devam ediyoruz. Glütensiz tatlılarımız da bulunuyor. Aynı zamanda organik gıda satışımız da mevcut. Servisini yaptığımız hemen hemen her ürünün aynı zamanda satışını da yapıyoruz. Aynı zamanda şekersiz meyve suyu, detox içeceklerimiz, sporcular için protein ağırlıklı içeceklerimiz yanında kendi kuruttuğumuz meyvelerin çayları da bulunuyor. Sanırım Doğana için en güzel ürünümüz çocuklarımız için katkısız, tamamen kendi üretimimiz olan oyun hamurlarımızı imal ediyoruz.

Şehir dışından gelen ürünleri neye göre seçiyorsunuz?
Ürünlerimizin çoğu farklı farklı yerlerden geliyor. İlk olarak nerede, nasıl yapıldığına çok dikkat ediyoruz. Daha sonra gelen ürünleri kendi tariflerimizle deniyoruz, sonrasında satışa ve servise sunuyoruz. Şu an ürettiğimiz şekersiz reçel ve oyun hamurumuz var. Fakat aldığımız marka ürünlerin de hepsini güvenle tüketip satışını yapıyoruz.

Sipariş gönderiyor musunuz?
Evet, şehir dışında bizi tanıyanlar oldukça fazla. Şehir dışı müşterilerimizle kargoyla gönderim sağlıyoruz. Ankara içi bize uzak muhitlere ürünler kargoyla gidiyor, yakın muhitlere vale hizmeti gönderim sağlamaktayız.

Yorumlar

0 yorumlar