Ankara Life Dergisi

Doğru Nefes Eşittir Doğru Yaşam Bilinci!

Hipnoz, Biorezonans, Gümüş Eldiven gibi pek çok uygulama günümüzde popüler hale gelmiş durumda. Çoğumuz stresli geçen yaşantımızda biraz rahatlamaya, dingin kalmaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Peki bunu nasıl yapacağız? Bizi ne rahatlatır? Soruların cevabı doğru nefes alıp vermede olduğunu söyleyecek olursam… Nasıl yani? Tepkinize karşılık tam da bu noktada sizleri Nurhan Külbağ ile tanıştırmak istiyorum. Kendisi ‘Kalbin Uyanışı Kişisel Dönüşüm Merkezi’nin sahibi. Danışanlarına az önce bahsettiğim uygulamalarda hizmet vermekte. Biz de başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak bir araya geldik ve merak ettiğimiz sorularımızı yönelttik. Keyifli okumalar dileriz.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Nurhan Hanım öncelikle sizi tanıyalım. Nurhan Külbağ kimdir? Mesleğinizi seçmeye nasıl ve ne zaman karar verdiniz?
Almanya’da doğup, büyüdüm. Eczacılık Fakültesi mezunuyum ve bir süre mesleğimi icra ettim, lâkin içimde bir yerde eksik olduğunu düşündüğüm bir arayış vardı, bu duygunun ne olduğunu bulmaya çalışıyordum. Kendimi bildim bileli; “Önce kendime, sonra bütüne daha fazla katkı nasıl sağlayabilirim?” duygusu ise hiçbir zaman rahat bırakmıyordu. Bu düşünceler içinde; “Ben kimim?”, “Ne yapıyorum?” , “Ne yapmak istiyorum?” sorularım sonrasında Ankara’da bambaşka bir hayat yolculuğumun kapıları aralandı. Bu süreçte doğru nefes alıp vermenin önemini kavradım, bunu diğer insanlar üzerinde de katkı sağlamak amacıyla profesyonel eğitimler alıp, önce kendime sonra çevreme uyguladım. Böylelikle bu nefes yolculuğum başlamış oldu. Kendimde var olan yeteneklerimle, ruhumun ve kalbimin keşfi başlamış oldu. Kişisel gelişim alanına dair eğitimlerimin devam eden sürecine ise; Reiki, Pranik Şifa, Access Bars, Matrix Inform, Psiko-Kinezyoloji, Hypnoz, Holistik Şifa’yı ekledim. Bunun haricinde insanların zihinlerini daha da iyi anlayabilmek için genel psikoloji eğitimi aldım ve bu sürecim tam 14 yıl sürdü. 2019 yılında Ankara’da ‘Kalbin Uyanışı Kişisel Dönüşüm Merkezi’mi açarak, birden bütüne ihtiyacı olanların kalbine dokunmaya başladım. Ayrıca Biorezonans enerji tıbbı cihaz, İleri seviye hipnoterapi, bioenerjetik gümüş eldiven masaj terapi ve yine gümüş eldiven cilt gençleştirme profesyonel eğitimlerini alarak hizmetlerimiz arasına kattım. Şu an hem spritüel hem de holistik alanda devam etmekteyiz. Kısacası; hepimiz birbirimize katkı sunmak ve katkı almak için buradayız.

Biorezonans, gümüş eldiven, hipnoz gibi pek çok alanda çalışmalar yapıyorsunuz, günümüzde de oldukça popüler hale gelen bu yöntemler hakkında okurlarımıza kısaca bilgi verebilir misiniz?
Biorezonans; herhangi bir ilaç kullanımına gerek duymadan uygulanan elektromanyetik dalga frekansıyla bireyin sağlıklı forma kavuşmasını sağlayan bir enerji tıbbı yöntemidir. En güzel tarafı ise yan etkilerinin olmaması ve son yıllarda alternatif olarak tercih edilmesidir. Bioenerjetik meridyen masaj terapi cihazı diğer adıyla gümüş eldiven masajı merkezi Güney Kore’de olan ve bedendeki meridyen noktalarına temas ederek elektromanyetik gümüş eldivenler ile yapılan rahatlama masajıdır. Faydalarında ise; bağışıklığın güçlenmesini sağlar, merkezi sinir sistemini onarır. Bedendeki toksin ve ödemleri atarak kanın temizlenmesini destekler. Aynı zamanda bedendeki çakra sisteminin ying-yang dengesini sağlar. Bireyi negatif enerjiden çıkararak pozitif dengeye getirir. Bel – boyun ağrısı, kas tutulması, kulunç vb. problemlerde kişiyi rahatlatır. Zihinsel, fiziksel ve mental yorgunluğa iyi gelir. Bir saatlik uygulamada 6 km yol yürümüş gibi efor sarf ettirir.

Hipnoz çalışmalarınızda danışanlarınıza uyguladığınız tedavi nasıl gerçekleşiyor, süreçten bahseder misiniz?
Öncelikle danışanışanımızla sohbet halinde hangi alanda problem yaşadığını tespit ediyoruz. Seans ile ilgili sürecin nasıl işleyeceği, ne kadar süreceği konusunda bilgilendirmeler yapıyoruz. Tamamen meditatif bir ortamda nefes terapisi ile başlıyoruz ki, öncelikle bireyin sakinlemesi ve rahatlaması seansta daha fazla verim almamızı sağlıyor. Geçmişte yaşadığı konuya bugünden bakarak o anda şifa dediğimiz farkındalık olayının gerçekleşmesi sonucu danışan sanki yüklerinden kurtulmuş, kapkaranlık bir sisten aydınlık güneşe çıkmış gibi yeniden doğuyor. Halk arasında yaygın olan negatif bir söylentiden bahsetmeden edemeyeceğim; “Hipnoza giren bir daha çıkamıyor!” , “Hipnoz ile bireyin belleğindeki bütün kayıtlar siliniyor.” vs. bu olumsuzlukların tam aksine hipnoz; güvenilir bir rahatlama ve bilinçaltı dönüşüm metodudur. Bireyin problem yaşadığı konu ile ilgili yine danışanın belleği açık şekilde uygulanan; bedensel, zihinsel, ruhsal dengeye getiren ve farkındalık yaratan güvenilir bir yöntemdir.

Bütün bu seanslarda aldığınız dönütler ne yönde oldu?
Bizler danışana dışa bağımlı olmak yerine, kendi iç alemindeki var olan gücün, sevginin, aşkın adına ne dersek diyelim o mucize enerjiyi ortaya çıkarması konusunda destek veriyoruz. Yani biz kalplere dokunurken aslında bireyin kendi kalbinin uyanışını fark etmesini sağlıyoruz.

Son olarak geleceğe yönelik hedeflerinizden ve amaç ilkenizden bahseder misiniz?
Öncelikle vazgeçilmez misyonum tüm insanlığa doğru nefes eşittir doğru yaşam bilincini aşılamak. Bu yüzden hangi seans türünü seçerlerse seçsinler, bizi tercih eden danışanlarımıza doğru nefes alma tekniklerini uygulamalı olarak öğretiyorum. Bunu yapmamdaki amacım bana göre insanların yaşadığı maddi manevi bütün problemlerin başında doğru nefes almama, doğru nefes vermeme yatıyor. Nefes alma ve vermeyi olması gerektiği hale getirdiğimizde aslında birçok noktada problemler bir bir çözülmeye başlıyor. Yani kişi bilinç sıçraması yaşayarak, beyindeki kullanılmayan atıl duruma düşmüş alanları kullanmaya başlıyor. Böylelikle negatiften durumundan pozitife geçiş süreci başlıyor.

Yorumlar

0 yorumlar