Ankara Life Dergisi

Doğru Ticarette Uğur Otomotiv

“Firma politikamızın başlıca gayesi; doğru bir ticaret ile insanların ihtiyaçları doğrultusunda onların yüzlerinde tebessüm oluşturmak ve farkındalık yaratmaktır.”

Uğur Otomotiv’in sahibi Uğur Yılmaz, kararlı ve azimli duruşuyla kurduğu firmasının kapılarını başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibine açtı. Konuğu olduğumuz Uğur Otomotiv’e merak ettiklerimizi sorduk.

Uğur Yılmaz kimdir, sizi tanıyabilir miyiz?

1992 Ankara doğumluyum. Ticaret ruhunu genç yaşlarda kavrayarak tecrübe ettim, işletmeci ve pratik zeka prensibi ile bunu ortaya koyarak ilerledim. Özellikle ekonomik, entelektüel ve fiziksel sermayenin bir kombinasyonunu kullanarak, satışını yapıp kâr elde etmek amacı ile otomotiv endüstrisi alanında faaliyet yürütmekteyim.

Uğur Otomotiv kaç yılında kuruldu?

2012 yılında otomotiv sektörüne ortaklarım ile başladım. 2017 senesinde ise; ortak kurduğumuz işimizden ayrılma kararı alarak Uğur Otomotiv Ltd. Şti. kurdum.

Uğur Otomotiv’i diğer firmalardan ayıran özellikleri nelerdir?

Kendimi bu soruda üç kelime ile anlatabilirim; azim, hedef ve kararlılık. İnsan hiçbir zaman başarılı doğmaz, başarı sonradan edinilen bir tecrübedir. Her insan girdiği iş alanındaki konuyu anlama ve pratiğe dökme sürecinde değişiklik gösterebilir, fakat o işi öğrendikten ve tecrübelerini birleştirdikten sonra belirli bir başarıya sahip olur. Başarılı olmamın en büyük şartı azim oldu. Benim gibi hayata hep bir umutla bağlanacak genç girişimci kardeşlerime tavsiyem; asla yapacaklarınızı ertelemeyin ve pes etmeyin, kaybedin, kaybettikçe bir daha başlayın azim sizi bir gün mutlaka başarıya ulaştıracaktır.

2022 yılının en çok tercih edilen araba modeli nedir? Sizin favoriniz hangisidir?

2022 yılının ülkemizde oluşan fahiş akaryakıt fiyatlarındaki artıştan dolayı elektrikli araçlara karşı talep artmıştır, önümüzdeki yıllarda da bu araçlara ilginin daha çok artacağını düşünüyorum. Benim favorim zarifliği, yakıtı ve duruşu ile; Porsche Taycan’dır.

Uğur Otomotiv olarak gelecekteki hedefleriniz nelerdir?

Uğur Otomotiv’in  kurumsallaşmış yönü ile hedeflerinde stratejik olarak öncelikleri yer almaktadır. Otomotiv sektöründe oluşan rekabet piyasasında insanların rant savaşı içinde yer almak, benim firmamın hiçbir noktasında yok. Firma politikamızın başlıca gayesi; doğru bir ticaret ile insanların ihtiyaçları doğrultusunda onların yüzlerinde tebessüm oluşturmak ve farkındalık yaratmaktır.Böylelikle Uğur Otomotiv bu politika ile bugün bir kişi yarın ise binlerce kişiyi kazanmış olacaktır.

Yorumlar

0 yorumlar