Ankara Life Dergisi

Dr. Servet Terziler

Açıldıkları günden bu yana yakaladığı ivme ile Türkiye’nin en başarılı saç ekimi ve plastik cerrahi ile medikal estetik merkezleri arasına girmeyi başaran Esteworld Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, saç ekimini konforlu bir işlem haline getiren güncel teknolojileri ve yenilikleri Ankara Life Dergisi’ne anlattı.

Dr.Servet Terziler’i tanıyabilir miyiz?

1968 İstanbul doğumluyum. Sultanahmet-Cankurtaran’da büyüdüm ve Kabataş Erkek Lisesi’nde parasız yatılı okudum. Üniversite sınavında ilk 300 öğrenci arasında girerek İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazandım. Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çocuk sağlığı biriminde uzmanlığımı tamamladıktan sonra 1996 yılında pediatri hekimi olarak çalışmaya başladım. 2001 yılından itibaren arkadaşlarımla birlikte tıp merkezi ve poliklinik yatırımları yaptım. Marmara Sağlık Grubu’nun da kurucuları arasında yer aldım. Sağlık alanındaki yeni düzenlemelerin ardından niş branşlarda çalışma olasılıklarını değerlendirerek saç ekimi üzerinde uzmanlaşmak için Amerika’ya gittim. 2004 yılında Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu ismiyle yatırımımızı kurduk. Yine Altunizade’de Türkiye’nin en kapsamlı estetik hastanesini kurduk. Esteworld Ailesi olarak Esteworld Altunizade Cerrahi Kompleksi, Esteworld Bahçelievler Kliniği ve Esteworld Altunizade Kliniği ile hizmet vermekteyiz.

Yaptığınız iş dünden bugüne nasıl değişti?

Artık kalite bilinci oluşmuş bir kitle var. Estetik işine ilk girdiğimde, daha çok sosyete denilen, alım gücü yüksek insanların rağbet ettiği bir sektör olarak anlaşılıyordu. Saç ekimi, estetik cerrahi çok pahalıydı. Fakat günümüzde her kesimin faydalanabileceği bir sektör hâline geldi. Dolayısıyla tabana yayıldı, artık herkesin hizmet alabileceği bir sektör hâline geldi. Son teknoloji ülkemize çok hızlı geliyor. Özellikle son yıllarda sağlık sektörü çok gelişti. İlk başta sadece kendi vatandaşlarımıza ülkemizde hizmet verirken, artık dünyanın dört bir yanından insanlara sağlık, estetik cerrahi, saç ekimi ve medikal hizmetleri verebiliyoruz.

Saç ekimi demişken, Katar’da gerçekleşen töreninde “Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekimi Doktoru” seçildiniz. Bu konuda bizi bilgilendirir misiniz?

Katar, Arap dünyasının yükselen yıldız ülkesi. Özellikle son on yıldır ekonomik alanda ve görsel olarak iyi bir çıkış yakaladı. Oradaki en önemli aile Altani ailesidir. Altani ailesinde 50’ye yakın saygın dostların saçını ektim ve sonuçlardan her daim memnun kaldılar. Bu da benim orada tanınmamı sağladı. Bunun yanında The Luxury Network dünya çapındaki önemli ailelerin, bürokratların, iş adamlarının ve sanatçılarının da seçimlerini göz önünde bulundurarak karar veren bir kuruluş. Bu yüzden Altani ailesinin övgüsü ve ilgisiyle hem Katar’da aktif bir network ağı oluşturdum, hem de dünya çapındaki başarılarımızla bu ödülün bana layık görüldüğünü hissetmeme vesile oldu. Bu ödülü ülkemize getirerek saç ekiminin Türkiye’de dünya standartlarında yapıldığını, sosyo ekonomik yapısı gelişmiş insanlar tarafından da takdir edildiğini gösterdik. Aldığım ödülün bu anlamda benim ve ülkem için çok önemli olduğunu söyleyebilirim.

Esteworld’ün bu zamana kadar ki saç ekimi başarılarından da bahsedebilir misiniz?

Kurum olarak 15 yıllık yolculuğumuzda Türk Telekom Arena’nın 4 katı kapasitesi kadar sayıda saç ekimi yaptığımızı söyleyebilirim. Bireysel olarak da 10 binin üzerinde saç ekimi yaptım. Esteworld olarak sloganımız “Dünyanın saçını ekiyoruz” ve “Dünyanın saçını baştan çıkartıyoruz” oldu. 15 yılda yakaladığımız ivme ile de kendimizi bu konuda ispatladığımıza inanıyorum.

Size göre günümüzde en verimli saç ekim yöntemleri nelerdir?

Robotik Saç Ekim yöntemi dünya üzerinde en gelişmiş saç ekimi yöntemi olarak kabul ediliyor. İnsan gözüyle ense bölgesinden kıl köklerini toplarken kökün yönü belirlenemediği için zarar verme ihtimali bazen yüzde 20’yi bulabiliyor. Optik okuyucu sayesinde robot cilt altındaki kıl kökünü gördüğünden sıfır hata ile toplayabiliyor. Bu teknoloji şimdi daha da gelişti; 2019 yılında FDA onayı alan güncel cihaz, alınan kökü de ekiyor. Saç ektiren insanlar için her bir kök bir mücevher hükmündedir. Bir tanesinin zayi olması danışanı çok mutsuz eder. İlk kez 2011 yılında Amerika’da kullanılmaya başlanan bu yöntemi 2016 yılının başlarında Esteworld olarak ülkemize ilk biz kazandırdık. Sahip olduğumuz bu vizyonu da ödülümüzün alt yapısı gibi görebilirsiniz. Bu teknolojide 3D programı kullanarak bir mimari proje titizliği gibi sıfır hata ile kanal açabiliyorsunuz. Başarılı saç ekim teknikleri arasında, Robotik Saç Ekim yönteminin yanında ayrıca Safir Fue mücevher ile kanal açma teknolojisi var. Safir, bir iğne ucu kadar hassasiyeti ve keskinliği olan, iyileşme hızı çok hızlı bir saç ekim tekniği. Safir Fue, istenilen maksimum saç ekim sıklığına ulaşmamızı sağlıyor. Son zamanlarda tıraşsız saç ekim teknikleri de özellikle kadınlar tarafından çok tercih ediliyor.

Esteworld sağlık turizmi alanında büyütmek için neler yaptınız, yapıyorsunuz?

Sağlık turizmini ilk defa 2005 yılında Dubai’de Health Tourism Fuarı’na katılarak başlattık. Yurtdışında 30 temsilci ofisimiz var. Her bir temsilciğimiz o bölgenin dinamiklerine göre çalışmakta. Fransa, Belçika, İtalya, İspanya, İsveç, Norveç, Danimarka, Romanya, Dubai ve Katar gibi birçok ülkedeyiz. Dünyanın her yerinden, yaklaşık 100’ün üzerinde ülkeden ülkemize sağlık turizmiyle misafir getirdik. Bu konuda Brezilya, Kanada ve Avustralya’dan tutun da Çin ve Kore’den dahi güzel dostluklar kurduğumuz ve ülkemize döviz girdisi sağladığımız misafirlerimiz oldu.

Yorumlar

0 yorumlar