Dr.Ümran Gökgöz Kale

Dr. Ümran Gökgöz Kale Yanıtlıyor:
MEZOTERAPI NEDIR,
NE DEĞILDIR?

Şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne cilt lekeleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi veren DD Derm kurucularından Dr. Ümran Kale, tedavi yöntemleri arasında en sık kullandığı yöntemlerden birinin de mezoterapi olduğunu söylüyor. Mezoterapi’nin faydalarına vurgu yapan Dr. Kale, tedavi aşamasında gerekli görüldüğü taktirde birkaç farklı tedavi yolunun birden uygulanılabileceğine de işaret ediyor…

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi, 1952 yılından beri uygulanan, günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte popülaritesi giderek artan cilt güzelleştirme ve tedavi yöntemlerinden biri. İçeriğinde hyalüronik asit başta olmak üzere birçok farklı molekülün bulunduğu ve genellikle cildin yüzeysel tabakasının altına enjeksiyon yöntemiyle uygulandığı bir işlem.

Hangi alanlarda kullanılıyor?

Her ne kadar tedavi amaçlı fibromiyalji, gut, adet ağrıları gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılıyor olsa da asıl olarak cilt yenileme, güzelleştirme, leke tedavisi, kırışıklıkları azaltma, gözaltı morluklarını giderme, minimal sarkmaların toparlanması, cilt elastikiyetini arttırma ve daha parlak bir cilt elde etmek amacıyla tercih ediliyor.

Doğru Cilt Analizi Önemli

Tedavi süreci nasıl işliyor?

Öncelikle kişinin cildi değerlendiriliyor ve cilt analizi yapılıyor. Cilt tipine göre hangi molekül içeriğinin daha uygun olduğuna karar verilerek uygulamaya geçiliyor.

Tedavi sonrası neler yapılmalı?

Lekenin tekrarını önlemek için de cilt dokusunu sağlamlaştırmak ve iyileştirmek çok ama çok önemlidir! Bunun için vitamin, aminoasit, hyalüronik asit içeren özel mezoterapi ürünleri devam tedavisi olarak uygulanmalıdır.

6 Seans Uygulanmalı

İşlem nasıl yapılıyor?

Uygulama öncesi ağrı şikayetini azaltmak ve işlemi daha konforlu hale getirmek amacıyla kişinin cildine lokal anestezik kremler uygulanıyor. Yaklaşık 30 dakika beklendikten sonra da mezoterapi işlemine başlanıyor. Mezoterapinin 2-3 haftalık aralıklarla, cilt tipine göre değişmekle beraber de en az 6 seans uygulama yapılmasını tavsiye ediyorum. Bununla beraber, cildin yenilenmesi ve etkinin görülmesi için de 3. seans beklenmeli.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

İşlem sonrası kızarıklık ve hassasiyet oluşabiliyor. Ancak kısa sürede iyileşiyor. Çok geniş yelpazede güvenle uygulanabilir.

Kimlere mezoterapi uygulaması yapılamaz?

Gebeler ve emziren annelere uygulama yapılamaz. Bunun haricinde, diyabet hastalarına, kanser hastalarına, kronik karaciğer ve böbrek hastalarına uygulama yapılmamaktadır.

İlgili Makaleler

Tuğba Ünal

Müzik dünyasının sevilen isimlerinden Tuğba Ünal, yeni albümünü çıkarmasına günler kala sevenlerine sürpriz yaptı. 'Kalbince' albümünde yer alan 'İzler Durur' isimli şarkılarını kliplendirmeye karar veren...

Şule Erkoçak

Jule Beauté Güzellik Merkezi’nde Mesafeli & Sıcak Kutlama

Serkan Melikoğlu

Tiyatrodan sinemaya, eğitmenlikten oyunculuğa hayatının her hücresi sanat ile dolu dolu olan Serkan Melikoğlu, sahnenin perdesini bu kez Ankara Life Dergisi okuyucuları için araladı.

Alara ünlü

Kalıcı makyajın uzan ismi Alara Ünlü, pandeminin güzellik sektörüne etkilerini ve kış mevsimi için cildinize güzel bakmanın yollarını Ankara Life Dergisi okuyucuları için paylaştı.

Melih Aydın

Biz yaklaşık 60 yıldır lunapark sektöründe faaliyet gösteren bir aileyiz.

En son Konular

Ayşe yıldız sönmez

Yonca Butik Organizasyon

SIRA DIŞI BİR ORTAM, EŞSİZ BİR ORGANİZASYON Ankara’nın ilk ve tek kişiye özel romantik mekanı YONCA...

Cemiyet Spor Evimde Dedi

İş çevresinin yakından tanıdığı Tuğçe Hondoroğlu’nun girişimleriyle kurulan ve Türkiye’de spor yapma alışkanlığına farklı bir soluk getiren “Spor Evimde” seçkin bir davetli grubuna tanıtıldı.

Ankara Evlilik Teklifi

Ankara evlilik teklifi organizasyonu için çok ayrıcalıklı sıra dışı bir mekan eveeet.com