Ankara Life Dergisi

Dünden Bugüne Yaptığı İşlerle Emrah Özüç

Barbero Berber’in sahibi Emrah Özüç, başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne kapılarını açtı. Çayyolu’nda yer alan Emrah Bey’e merak ettiklerimizi sorduk.

Emrah Bey sizi tanıyabilir miyiz?

36 yaşında ve 2 çocuk sahibiyim, Ankara’da büyüdüm fakat aslen Mardinliyim. 26 senedir berberlik mesleğini icra etmekteyim. Hayatın bana katmış olduğu birçok değerden ötürü her zaman şükreden bir yapıya sahibim.

Emrah Bey berberlik mesleğinize ne zaman ve nasıl başladınız?

26 yıldır sektörün içinde büyüdüm diyebilirim.  Ankara, İstanbul, Antalya, Kıbrıs, Romanya başta olmak üzere birçok yerin en iyi ve farklı salonlarında çalıştım, bu süreçte her zaman kendimi geliştirme fırsatı elde ettim. Edinmiş olduğum deneyim ve tecrübe ile birlikte şu anda Çayyolu’nda kendi salonumda gelen misafirlerime hizmet vermekteyim. 

Danışanlarınıza sunduğunuz hizmetler nelerdir, çalışma düzeninizden bahseder misiniz?

Çalışma saatlerimiz sabah 09:00 akşam 20:00 şeklinde. Hizmetlerimiz içinde; saç, sakal, manikür, pedikür, cilt bakımı, saç boyama, protez saç, lazer epilasyon gibi çeşitli uygulamalarımız bulunmaktadır. Gelen danışanlarımızın memnun bir şekilde ayrılmaları bizim için çok önemlidir. Bundan dolayı bir erkeğin ihtiyacı olan ne varsa bütün imkanları sunmaktayız.  

Uygun saç, sakal gibi model  belirlemede göz önünde bulundurduğunuz kriterleriniz nelerdir?

Bir erkeği saç ve kafa yapısı dışında birbirini tamamladığı şey; giyim tarzı ve fiziğidir.  Biz bu unsurları göz önüne alarak tarz oluşturuyoruz, Biliyoruz ki saç ve sakal erkeğin makyajıdır.

Günümüzde mesleğinizin sosyal medya yolu ile  insanlara ulaştırma durumu revaçta görünüyor. Siz bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz, mesleğinize katkıları nelerdir?

Günümüz yaşam tarzı içinde sosyal medya çok büyük bir kitleyi içinde barındırıyor, herkese ulaşma imkanı sağladığı için bunu doğru kullandığın zaman faydasını görüyorsunuz. Hayatımızda sosyal medya en büyük reklam ve erişim yeridir. Rakiplerinizin olması da kaçınılmaz bir sonucudur. Bu yüzden her zaman aktif olmak, trendleri takip etmek önemlidir.

Son olarak okurlarımıza neler söylemek istersiniz?

Sevdiği işi yapmalarını ve başarılı olmak için sabretmelerinin önemini vurgulamak istiyorum. Her meslek grubunda hata yapmak doğaldır fakat bundan ders çıkararak ilerlemekten geri adım atmamalılar. Dünyada para her şey değildir ama kendini sevmekle adım atmak birçok şeyi ifade eder.  Söylediklerimi göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederim.

Yorumlar

0 yorumlar