Ankara Life Dergisi

Eczanem Şahane Hayallere Dokunuyor!

Şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi, günümüz eczane tasarımlarına farklı bir bakış açısı sunan, yenilikçi ve sürdürülebilir projeleriyle adından çokça söz ettiren Eczanem Şahane’nin Kurucusu Engin Özcan ile bir araya geldi. Eczanem Şahane’nin tasarımlarıyla sektörde büyük bir ivme kazandıklarını söyleyen Engin Özcan, “Gündemi yakından takip edip, tasarım unsurlarımızı her geçen gün geliştirmek, ürün skalamızı, firmamızı ve ülkemizi tüm dünyaya tanıtıp temsil etmektir.” diyor. Ankara Life Dergisi ekibi olarak Eczanem Şahane’ye dair merak ettiklerimizi yönelttik.

Engin Bey sizi tanıyabilir miyiz? Engin Özcan kimdir?
1980 yılında Ankara’da doğdum, evli ve bir çocuk babasıyım. Elektrik Elektronik mezunuyum, farklı sektörlerde yıllarca çalıştım, fakat 2010 yılında baba mesleğim olan mobilya üretim sektörüne girdim. Böylelikle Ecan Grup olarak onlarca farklı projeye ev sahipliği yaptık ve sektörde bir yer edindik, çok zorlu yollardan geçerek piyasadaki tüm olumsuzluklara rağmen hiç pes etmeden gece gündüz demeden çalıştık ve Eczanem Şahane markasını oluşturduk.

Eczanem Şahane’nin sektöre giriş hikayesi nasıl ve ne zaman gerçekleşti?
Eczanem Şahane uzun yıllar sektörde tecrübe kazandığımız Ecan Grup’un bir inovasyonu olarak 2015 yılında hayata geçti. Sektörde eczacılarımızın artık eczacılığın bakış açısına farklı bir ivme katmaları, tasarımların geliştirilmesi ve vizyonu bizi bu markanın kurulumuna itti. Vizyonumuz ise; ergonomisi ve tasarım değeri yüksek eczaneler tasarlamak ve kusursuz bir şekilde uygulamaktan meydana geldi.

Projelerinizden kısaca bahsedecek olursanız neler söylemek istersiniz?
Projelerimizi her geçen gün kendini yenileyen, tasarım unsurlarını takip edip bunu uygulamaya dökerek oluşturmaktayız. Böylelikle önceliğimiz bizi tercih eden eczacılarımıza laik ve yenilikçi eczaneler tasarlamaktır.

Bir eczanenin tasarımı hakkında hedef kitlenize yönelik baz aldığınız en önemli kriteriniz nelerdir?
En önemli kriterimiz; özgün olmak ve Eczanem Şahane’nin sektöre kattığı dinamizm ile gelişen standart tasarımlardan sıyrılmaktır. Hedef kitlemiz ise; işine profesyonel yaklaşan ve önem veren eczacılardır.

Sizi diğer firmalardan ayıran özellikleriniz nedir? Neden tercih sebebi olmalısınız?
Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özelliklerimiz, tasarım odağımızın tamamen eczaneler olması ve dünya trendlerini yakından takip etmemiz. Anahtar teslim ve kendi ekibimizle hizmet vermemiz nedeniyle taahhüt süresinde projelerimizi teslim etmemiz, gerek çalışan eczanelerin yenilenmesinde gerekse yeni açılan eczanelerde zamandan kaynaklı ticari kayba uğramamalarını sağlamamız ve asıl önemlisi 700’e yakın proje referansımızın bulunmasından kaynaklanıyor.

Geleceğe yönelik hedeflerinizden ve amaç edindiğiniz ilkenizden bahseder misiniz?
Gündemi yakından takip edip, tasarım unsurlarımızı her geçen gün geliştirmek, ürün skalamızı firmamızı ve ülkemizi tüm dünyaya tanıtıp temsil etmektir. Unutulmamalıdır ki; kalite asla bir tesadüf değil daima akıllı bir gayretin sonucudur.

Yorumlar

0 yorumlar