Ankara Life Dergisi

Eğitim ve Gelişimin Her Alanında; Ortadoğulular Akademi!

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi, Ortadoğulular Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Turan Yıldırım ile bir araya geldi. Ortadoğulular Akademi’nin açılış sebebi, aile ve öğrencilerine sunduğu hizmetlerinin neler olduğu hakkında bir röportaj gerçekleştirdik. İyi okumalar dileriz.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Turan Bey, Ortadoğulular Akademi ismiyle bir akademi açılışı yaptınız, böyle bir akademiye neden ihtiyaç duydunuz?
Çok hızlı değişen ve aynı oranda dijitalleşen bir çağda yaşıyoruz ve yetişkinlerin de öğrencilerin de ihtiyaç duyduğu bilgi ve konu başlığı sayısı her geçen gün artıyor, hatta aynı hızla da değişiyor! Böyle hızlı değişen – dönüşen bir çağda, ihtiyaçlarımız da beğenilerimiz de aynı peryotta değişmekte ve çağımızın bireyi için durum daha da zorlaşmakta… Malumunuz olduğu üzere bir eğitim kurumunun iç paydaşları; veli, öğrenci ve öğretmenlerdir. Paydaşlarımızın beklentilerini, gelişimlerini önceleyen, beklentilerine cevap verebilen bir akademi fikri bizlerde oluştu. Olgunlaştırdığımız bu düşünceyi de hayata geçirmek adına akademimizi kurduk. Sonrasında ise sadece iç paydaşlarımıza değil dış paydaşlarımıza da hizmet verebilecek bir formatta akademimizi dizayn etmemiz gerektiğini, gelen talepler neticesinde düşündük ve akademimizi bugünkü noktaya getirerek ve Kızılay’da bağımsız bir bina hazırlayarak hizmet vermeye başladık.

Ortadoğulular Akademi’nin faaliyet alanları nelerdir, kısaca bahseder misiniz?
Bu sorunuzu alt başlıklar halinde sıralayarak yanıtlamak isterim. Bunlar;

Bireysel ve Kişisel Gelişim Eğitimleri;
Zaman Yönetimi, Liderlik ve Etkili Yöneticilik, Etkili Takım Çalışması, Problem Çözme ve Karar Verme,
Beden Dili ve Kişisel İmaj, Diksiyon/Hitabet, İş Hayatı ve Sistem Yönetimi, Stres ve Motivasyon Yönetimi, Yaratıcı Drama, Hızlı Okuma, Eğitim Koçluğu, NLP’den oluşmaktadır.

Eğitimcinin Eğitimi;
Eğitim Koçluğu, Etkili İletişim, Zaman Yönetimi, Sınıf Yönetimi, Türkçenin Doğru Kullanımı,
Diksiyon, Beden Dili, Problem Çözme, Kriz Yönetimi, Sunum Teknikleri, Öğrenme Süresi, Öğrenmenin Yolları, Eğitim Psikolojisi, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme’yi kapsamaktadır.
Öğretmen Atölyesi;
Kurumumuz bünyesindeki öğretmenlerimizin kişisel gelişim eğitimleri, Ortadoğulular çatısı altında bulunan yönetici, öğretmen ve personellerin oryantasyon eğitimi, Ortadoğulular Eğitim Kurumları’nda çalışacak olacak yönetici, öğretmen ve personellerin özlük dosyasında mutlaka bulunması gereken sertifikalı eğitimler, üst düzey yönetici eğitimleri, yönetici eğitimleri, öğretmen eğitimleri, kurumsal iletişim eğitimleri yer almaktadır.

Öğrenci Seminerleri;
Verimli Ders Çalışma, Planlama ve Programlama Teknikleri, Test Çözme Teknikleri, Sınav Kaygısı
Stres Yönetimi ve Motivasyon, Hafıza Teknikleri, Test Çözme Teknikleri, Zihin Haritaları
Odaklanma Teknikleri, Nefes Egzersizi, Hızlı Okuma Eğitimleri, Sınav Taktikleri’ni içermektedir.

Veli Seminerleri;
Aile Ahlakı ve Çocukta Ahlaki Gelişim, Tekil Ebeveyn Eğitimi (Boşanmış Anne Babalar)
Aile İçi İletişim, Akademik Başarı ve Meslek Seçimi, Ailede Pozitif Disiplin
Bağımlılıklarından Korunma, Çocuklarda Duygusal Farkındalık ve Duygu Düzenleme Becerileri,
Çocuk Gelişiminde Oyunun Yeri ve Önemi, Çocuklarda Özgüven Gelişimi, Sosyal Sorumluluklar,
Eğitim Koçluğu, Mahremiyet, İhmal ve İstismar, Okuma Kültürü, Örnek Anne Baba ve Huzurlu Aile,
Psikolojik Sorunlar ve İstenmeyen Davranışlar, Sınav Anne Babası, Sorumluluk Bilinci, Sosyal Çevre ve Arkadaş Seçimi, Sosyal Medya ve Teknolojiyi Bilinçli Kullanma seminerleri bulunmaktadır.

Ortadoğulular Psikoloji Merkezi Terapileri;
Bireysel Terapi, Çocuk /Ergen Terapisi, Aile /Çift Terapisi, Bağımlılık Terapisi, Cinsel Terapi, Evlilik ve Çift Terapisi, Grup Terapisi, Oyun Terapisi yer almaktadır.

Yorumlar

0 yorumlar