Ankara Life Dergisi

Eğitime TAB Yorumu

TAB Eğitim Kurumları, tecrübeli eğitim kadrosuyla eğitim-öğretim hayatına farklı bir tarz getiriyor. Tüm genel seçme ve yerleştirme sınavlarına en iyi şekilde öğrencileri hazırlayan kurum, aynı zamanda öğrencilerin entelektüel alt yapılarını geliştirecek şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Okul kurucularından Muhammed Bayarslan kentin ençok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuştu…

Muhammed Bayarslan Ankara Life Dergisi’ne verdiği röportajda TAB Eğitim Kurumları olarak her çocuğun ayrı ayrı birer değer olduğu noktasından hareket ettiklerini söylüyor. Bu doğrultuda akademilerinde öğrenim gören her öğrencinin başarılı bir geleceğe yürümesini amaçladıklarını kaydeden Bayarslan, TAB Eğitim Kurumları olarak eğitime farklı bir anlayış getirdiklerinin altını çiziyor….

Nedir bahsettiğiniz farklı yaklaşım?
Öğretmenlerin tamamı kendi alanında başarı göstermiş ve kendini kanıtlamış isimlerden oluşuyor. En fazla 9 kişilik sınıflarda VIP eğitim imkânı sağlıyoruz. TAB Eğitim Kurumları’na özel Eğitimde Feedback sistemi ile her öğrenciye öğrenene kadar konu anlatımı yapıyor ve testlerle konuları pekiştiriyoruz. Ayrıca tarama testlerinde yüzde 90’ın altında kalan her öğrenciyi birebir özel derse alarak ilgili konu ile alakalı en az yüzde 90 başarı gösterene kadar özel ders sürecine dahil ediyoruz.

TAB’ın açılımı nedir?
TAB; teknik, analitik ve başarı kelimelerinin başharflerinden oluşuyor. Eğitimimizin doğru teknikle gerçekleştirilebilecek, analitik inceleme sonrası başarı sağlanacağını temsil eder.

Hangi alanda faaliyet gösteriyorsunuz?
Anadolu lisesi ve üniversite hazırlık kursları alanında 3 farklı şubede faliyet göstermekteyiz.

Sizi diğer kurumlardan ayıran nedir?
Bu konuyla ilgili bir çok şey söyleyebiliriz ama inceleyenlerin bulacakları en büyük fark biz en başarısız öğrencisine bile özen gösteren bir kurumuz .

Sadece en iyilerle değil, kazanmak isteyen herkes ile ayrı ayrı ilgilenen ve bu konuda taviz vermeyen bir kurumuz…

Hangi alanlarda iddialısınız?
Sayısal branşların tamamında iddalıyız ama en iddalı olduğumuz konu bizden hizmet alan her öğrenci kendisini özel hissedecek ve hazırlık aşamasında yalnız olmadığını kesinlikle anlayacaktır.

Sizin okulunuzdan mezun olan çocuğun en büyük avantajı neler olacak?
Lise hayatına bizimle başlayan bir öğrenci bir süre sonra anlayacak ki kendisi için her anlamda özel bir program yaratılmış ve üniversite hayali kesin olarak gerçekleşecektir.

Eğitimde feedback sistemi nedir?
Eğitimde feedback sistemi her öğrencinin öğrenme dinamiklerini inceleyen ve öğrencinin öğrenme dinamiklerine göre öğrenciyi takip eden bir sistemdir. Daha sade açıklamak gerekirse bir balığa yüzme dersi vermekle bir kuşa yüzme dersi vermek çok başka uzmanlıklar ister ve biz feedback sistemi ile her öğrencinin öğrenme dinamiklerini ortaya çıkararak buna göre hareket eden bir kurumuz.

Yorumlar

0 yorumlar