Ankara Life Dergisi

ElitCare: Lazer Teknolojisinde İnovasyonun ve Kalitenin Adresi

2010 yılında Türkiye’de sektörün en büyük lazer firmasında çalışan Burak Sülahi, 6 yıl süren deneyiminin ardından kendi firmasını kurma kararı alarak ElitCare markasıyla dünyanın en güçlü Alexandrite lazer cihazlarını tamir edip geliştirmek isteğiyle yola çıkmış hatırı sayılır bir isim.
Bugün, ElitCare adı altında üretilen estetik ve tıbbi cihazlar, marka ayrımı yapmaksızın sektörün en donanımlıları arasında yer alıyor. Hakkâri’den İzmir’e kadar geniş bir coğrafyada hizmet veren firma, sektördeki kaliteli işletmelerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla gerekli sertifikaları ve eğitimleri sağlıyor. Türkiye’nin en büyük lazer hastanesine sahip olan ElitCare, ürünlerini CE sertifikalarına uygun olarak yasalara ve prosedürlere uygun şekilde üretmekte, müşterilerine kaliteli, markalı ve düşük sarf maliyetli çözümler sunmakta.
Firma, sadece medikal alanda değil, savunma sanayi alanında da önemli projelere imza atıyor. F16 savaş uçaklarının lazer güdüm kaynaklarında kullanılan malzemelerin üretimi gibi projelerle savunma sanayisine katkı sağlıyor. Ayrıca, ürünlerini geliştirirken sürdürülebilir enerji kaynaklarından faydalanarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma amacını taşıyor.
14 yıllık deneyimini sektördeki yenilikçi ve kaliteli çözümlerle birleştirerek gelecek nesillere aktarma gayesi taşıyan ElitCare, şehrin en çok okunan yayını Ankara Life dergisine muhteşem bir röportaj vererek merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı. İyi okumalar dileriz.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Firmanızın kuruluş hikayesini paylaşabilirsiniz? Lazer cihazları üretme kararınız nasıl oluştu?
2010 yılında Türkiye’de sektörün en büyük lazer firmasında çalışan 15 mühendisten bir tanesiydim. Lazer sistem mühendisi olarak göreve başladığım işte 6 yıl çalıştıktan sonra kendi firmamı açma kararı alarak ayrıldım. Bunun sebebinde dünyanın en güçlü Alexandrite lazer cihazlarını tamir edip, geliştirmek yatıyordu. Bu hayalimi gerçekleştirdim ve şu an ülkemizde marka gözetmeden dünyanın en donanımlı estetik ve tıbbi cihazlarını yapabilen tek firmayız.
Medikal, estetik ve savunma alanlarına odaklanma tercihinizdeki motivasyonlar nelerdir? Bu sektörlerdeki boşluğu nasıl doldurmayı amaçlıyorsunuz?
Türkiye’deki kritik isimlerden biriyiz çünkü Amerikalı mühendislerin yapılmaz dedikleri lazer kaynaklarını (Pump Chamber) ülkemizde sadece biz üretiyoruz.
Lazer teknik servis alanında müşterilerinize sunduğunuz hizmetler nelerdir? Teknik destek ve eğitim konularındaki yaklaşımınızı öğrenebilir miyiz?
Hastane, poliklinik ve salon cihazlarının hepsine bakıyoruz. Hakkari’den İzmir’e kadar geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Aynı zamanda gerekli sertifikalar, pratik ve teorik eğitimler vererek sektörümüzde kaliteli işletmeler sunuyoruz.
Ürettiğiniz lazer cihazlarında öne çıkan teknolojik özellikler nelerdir? Firmanız ürünlerindeki inovasyon stratejisi nedir?
Firmamız bünyesinde Alexandrite, Diode ve Nd YAG lazer modelleri bulunmaktadır. Ürettiğimiz cihazlar arasında en önemlisi; bir cihazda üç özelliğinin bulunması ve bu doğrultuda efektif sonuçlar vermesidir.
Müşteri memnuniyetini sağlamak adına benimsediğiniz bir strateji var mı? Müşterilerinize nasıl sürdürülebilir ilişkiler kuruyorsunuz?
14 yıllık tecrübemizle tüm müşterilerimize yaptığımız işlere yönelik garanti sağlayarak işlemler gerçekleştirmekteyiz.
Lazer teknolojisinin medikal alandaki etkilerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Firmanızın medikal cihaz üretimindeki rolü nedir?
Türkiye’deki en büyük lazer hastanesine sahibiz. Firmamızın medikal cihaz üretimindeki rolü, medikal alanın ihtiyaçlarına uygun, güvenilir ve etkili lazer cihazları geliştirmek ve bunların bakımını sağlamak olarak özetlenebilir. Bu cihazlar, sağlık profesyonellerine hastalarına daha iyi hizmet verme imkânı sunar ve tedavi süreçlerini optimize eder. Aynı zamanda, teknik servis hizmetleri de cihazların düzgün çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlayarak sağlık kuruluşlarının kesintisiz bir şekilde hizmet sunmalarına yardımcı olur.
Estetik uygulamalarda kullanılan lazer cihazlarınızın özel avantajları nelerdir? Bu alandaki talepleri karşılamak için nasıl bir yol izliyorsunuz?
Lazer cihazlarımızı CE sertifikalarından dolayı yasalara ve prosedüre uygun kaliteli, markalı ve sarf maliyetleri düşük olacak şekilde üretiyoruz.
Savunma sanayiinde kullanılan lazer teknolojisi ile ilgili projelerinizden bahseder misiniz? Firmanızın bu alandaki konumu nedir?
F16 savaş uçaklarının lazer güdüm kaynaklarında kullanılan malzemeleri üretmek için projelerimiz bulunuyor.
Ürün geliştirme sürecinizde çevre dostu ve sürdürülebilirlik ilkelerine ne kadar önem veriyorsunuz?
Sürdürülebilir enerji kaynaklarından faydalanarak ülkemize katkıda bulunuyoruz.
Firmanızın gelecek vizyonu hakkında bilgi alabilir miyiz? Sektördeki gelişmeleri ve talepleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Devamlı olarak Ar-Ge ve teknolojik cihazlardan faydalanarak firmamızı daima sürdürülebilir ve güncel tutuyoruz. 14 yıllık deneyimimizi bir sonraki nesillere aktarmak istiyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar