Ankara Life Dergisi

Elite Car Service ile Araçlarınız Güvenilir Ellerde!

En kaliteli hizmeti vermek adına sektörde 20 yıldır faaliyet gösteren Elite Car Service çalışanlarından Yusuf Şimşek, şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Sunmuş oldukları hizmet ve sektöre dair genel değerlendirmelerini içeren röportajı sizlerle. İyi okumalar dileriz.

Yusuf Bey, araba servisi sektöründe sizce genel olarak sorunlar neler?
Genel olarak sorun kurumsallaşamamaktan kaynaklanıyor. Yani şöyle açıklayacak olursam; çoğu dükkan kurumsallaşmasını tamamlayamadığından farklı bir rekabet ortamı var. Fiyatlar bundan dolayı farklılık gösteriyor, ustalar çok fazla. %40 civarında daha uyguna yaptıkları için güncel değeri net olarak alamıyoruz. Misal parça başı boyayı alamıyoruz, neredeyse aynı fiyata tamir yapılıyor. Dolayısıyla sıkıntımız buradan kaynaklanıyor. Kaba bir tabirle söyleyecek olursam, merdiven altı ustalar kendilerine zarar verdiği gibi diğer insanlara da zarar verdiğinin farkında olsalar bizim sektör olarak bir sıkıntımız oluşmaz.

Elite Car Service müşterilerine hangi hizmetleri sunmakta?
Elektronik, beyin, kaporta ve boya, yedek parça temini, otomatik şanzıman, mekanik üzerine pek çok faaliyet alanımız bulunuyor.

Sektörde pek çok servis firması bulunuyor ancak Elite Car Service olarak siz neden tercih sebebi olmalısınız?
Her şeyden önce hızlı arıza tespit ve onarımı konusunda elimizden geldiğince en iyisini yapıyoruz. Alanında uzman çalışanlarımız ve profesyonel kadromuzla araçları müşteri memnuniyetini baz alarak uygun fiyatla hizmete sunuyoruz. Bu bizim için tercih sebebi bir durum.

En çok hangi dönemlerde kaporta, boya işleri oluyor?
Ankara’nın yaz aylarında %30 dolaylarında boş olması etkiliyor. Bu nedenle genellikle yaz aylarında yoğun bir işimiz olmuyor, okulların açık olduğu dönem daha yoğun geçiyor.

Peki son olarak arabayı servise götürürken insanlar servisi neye göre seçmeli? Neye dikkat etmeliler?
Her şeyden önce kişinin gittiği servisin kurumsal bir servis olduğunu hissetmesi gerekiyor. Özel servislere gittiğiniz zaman size güven vermiyorsa hiç girmenizi tavsiye etmiyorum. Yetkili serviste yüksek bir fiyat söyleniyor, müşteriler bunun üzerine özel servislere gelerek daha uygun fiyata yaptırmaya çalışıyorlar. Güvenilir olmayan özel servisler fiyat konusunda net olmuyor ve işlem sonunda yetkili servisten daha fazla maliyete araçlarını yaptırmış oluyorlar. Bu nedenle, özel servisin öncelikli olarak size güven duygusunu hissettirmesi önemli.

Yorumlar

0 yorumlar