Emre Koç; “Pazarlamasında kendisini ispatlamış gayrimenkul danışmanını tercih edenler kazanacaktır.”

Gayrimenkul sektörünün tanınan simalarından RE/MAX Profesyonel Gayrimenkul Danışmanı Emre Koç, başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Yatırımcıların arz talep ilişkisinin ne yönde olduğu hakkında röportajımız sizlerle.

Emre Bey her sayımızda size yer vermekten mutluluk duyuyoruz, enerjisi epey  yüksek birisiniz.  Bundan dolayı sizi daha çok tanımak istiyoruz. Emre Koç kimdir? Bu enerji dolu halinizi neye borçlusunuz? Hobileriniz, ilgi alanlarınız nelerdir, anlatır mısınız?

1987 Kadıköy doğumluyum, 2006 yılında Muhasebe Vergi Uygulamaları Bölümü’nden mezun oldum. Ailemin esnaf kökenli olması beni erken yaşta ticarete yöneltti, 18 yaşında ilk işletmemi kurdum. 2020 yılına kadar, birçok kurumsal marka ve firmanın, tanıtım, reklam ve pazarlamasını yaptım. Yaptığım tüm ticari faaliyetlerde büyük ekipler yönettim. Zaman içerisinde ekip yönetimi, satış ve pazarlama alanında uzmanlaştım. Telefonda satış, kapı kapı satış, yüz yüze satış, tezgahta satış, internet satışı, sosyal medya üzerinden satış alanlarında, yüz binlerce müşteriye hizmetler sağladım.

RE/MAX Gayrimenkul olarak satışlarınızda arz talep ilişkisi nasıl ilerliyor?

Uzmanlık bölgesi, uzmanlık alanında pazarlanılması gereken mülkün, satış kararı alınması durumunda, potansiyel alıcıların verilerine sahip olmamız, arz ve talep ilişkisini dengede tutmamızı sağlamaktadır.

Danışanlarınızın tercih sebebi daha çok arsadan yana mı yoksa ev mi rağbet görüyor?

Genellikle kısa vadeli yatırımlar için 1+0, 1+1 ve 2+1 konut ya da ticari mülkler tercih ediliyor. Bunun esas sebebi, hem kira getirisi yüksek hem de satış sürecinde  kredili satış miktarında zorluk çekilmemesi. Uzun vadeli yatırımlar için genellikle, arsa, tarla, proje halinde alınan konut ya da ticari mülkler tercih edilmektedir.

3+1 mi yoksa 4+1 ve üzeri evlerde mi  talep oluşuyor? Bunun sebebi sizce nedir?

Bir ya da birden fazla çocuğu olan aileler, öncelikle 4+1 dairelere yönelmiş durumdalar. Fakat 3+1 daireler arasında, büyük balkon ya da kış bahçesi olan konutlarda aynı şekilde tercih edilmektedir.

Dijital dönüşüme en çok ayak uydurması gereken mesleklerden biri gayrimenkul sekötürüdür. Siz bu konuda neler söylemek istersiniz?

İnternet çağındayız, her şeyi internetten alabiliyor her ihtiyacımızı internetten karşılayabiliyoruz. Dijital mecrada, sponsorlu ve reklam bütçesi ayırmış olan aynı bölgede farklı bir mülkü, daha önce takipçileri tarafından ilgi görmüş kişilere sunularak, pazarlamasında kendisini ispatlamış gayrimenkul danışmanını tercih edenler kazanacaktır.

Leave your vote

admin

Ankara'nın en eski dergisi olana Life Dergisi, Her ay binlerce kişinin eline ulaşıyor. Dijital platformlardaki varlığı ile bu rakam yüzbinleri buluyor. Şehrin en eski dergisi olma özelliğimiz, bizi popüler kılıyor, Aynı zamanda kurumsal kimlik çalışmaları ile logolar, web sayfaları sosyal medya, ve dijital reklamcılık ile sıra dışı tanıtım hizmetleri veriyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.